Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 23 Березня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Зараз в Україні спалах поліомієліту: що потрібно знати кременчуцьким батькам

Ми в Telegram

11 серпня 2022 18:00

Зазвичай за календарем стежить сімейний лікар або педіатр і запрошує батьків з дитиною на візит.

Інфекційне захворювання поліомієліт входить в 10 вакцинокерованих недуг, захист проти який забезпечує держава. А саме — закуповує безпечні вакцини держкоштом або за допомогою партнерів UNICEF та ВООЗ, опікується їхньою логістикою, дотриманням температурного режиму, навчає медичних працівників правильно робити щеплення тощо.

Кожна з 10 хвороб, поліомієліт в тому числі, яка є в Національному календарі профілактичних щеплень, має свою певну схему вакцинації. Щеплення за календарем починаються з перших днів життя дитини і до 16 років включно з подальшою ревакцинацією. Зробити їх можна в медичному закладі безоплатно.

Зазвичай за календарем стежить сімейний лікар або педіатр і запрошує батьків з дитиною на візит.

Дуже важливо не переривати процес вакцинації, адже це ставить під загрозу здоровʼя та життя малечі. Допоки дитина не отримала всіх доз щеплення — вона потенційно може інфікуватися та перехворіти з тяжкими наслідками. Ліків проти більшості хвороб, які попереджає рутинна імунізація, — не існує. Єдиний надійний захист — це щеплення.

Сьогодні в країні спалах поліомієліту. Двоє маленьких дітей, батьки яких відмовилися від вакцинації, тепер житимуть з невиліковним паралічем. А всі інші діти до 6 років в країні, які пропустили навіть одну дозу щеплення проти поліо, — в небезпеці, адже їхня імунна система слабка до цього збудника.

Поліомієліт — це небезпечне захворювання, яке спричиняє поліовірус. Він вражає нервову систему та може призвести до невиліковного паралічу. У важких випадках — до смерті.

Якщо вірус потрапить на побутові предмети чи іграшки, то нещеплена дитина інфікується. Як правило, інфікування починається з брудних рук, через них і потрапляє до рота. Після цього розмножується у кишківнику. Вірус може жити в слині або калі інфікованої дитини протягом багатьох тижнів. З випорожненням інфікованого маляти вірус заражає воду та розповсюджується далі.

Схема вакцинації:

До першого року життя дитина повинна отримати дві дози вакцини ін’єкційно (ІПВ) у 2 та 4 місяці.

В 6 місяців дитина отримує краплі (ОПВ).

Також краплі дитина отримує в 1,5 років, 6 років та в 14 років.

Шість доз вакцини формують імунітет до поліомієліту на все життя.

Якщо ви з якихось причин були пропустили щеплення або не впевнені, що отримали потрібну дозу вакцинації для дитини, — надолужте їх.

Медична система в Україні в зонах, де не ведуться бойові дії, відновлена та готова приймати маленьких пацієнтів на візит. Для цього батькам, які пропустили щеплення малюка, — треба звернутися до свого педіатра або сімейного лікаря та спланувати візит для їх надолуження.

Для внутрішньо переміщених людей не потрібно укладати нову декларацію з лікарем. Достатньо просто прийти до медзакладу. Вакцинацію зроблять безоплатно, а дані про щеплення одразу внесуть у єдину електронну систему охорони здоров’я. За бажанням, батьки можуть узяти довідку про зроблене щеплення. Жодних фінансових чи бюрократичних перешкод немає.

За матеріалами завідувача Кременчуцького РВП ДУ «ПОЛТАВСЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ» Андрія Полякова


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися