Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вторник, 26 Мая 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Жіноче обличчя бізнесу

 

8 июля 2019 09:00

Для кременчужанки Юлії Цибульської кидати виклики системі – звична справа. Цього разу вона балотується у Верховну Раду від Кременчука (146 округ) із бажанням зробити життя українців кращим. За плечима у Юлії успішний бізнес і вражаюча громадська діяльність з втілення у життя гендерної рівності.

За даними програми розвитку ООН, в Україні в руках жінок менше 10% економічних ресурсів. У загальній кількості підприємців жінки становлять 38%. І справа тут не в тому, що жінки не хочуть чи не можуть.

Цибульська по собі знає, що жінці у бізнесі доводиться значно важче, ніж чоловікові. Адже перше, що стає на її шляху,  - це стіна із стереотипів.

«Згідно останніми даними, більше половини активного населення України – це жінки. І ми повинні залучати їх до сфер, які є економічною основою нашої країни. Жінкам потрібно генерувати прибутки, бо ми складаємо більшість в країні. В наш час, коли все стрімко змінюється, жінка має переваги: може дбати про декілька речей одночасно, вона є мультифункціональною за своєю суттю. Я мрію, щоб жінки знаходили себе в суспільстві та були фінансово незалежні. Так, звичайно, виконання тих чи інших завдань у бізнесі і роботі мало залежить від гендеру. Однак жінці на шляху до успіху потрібно вирішувати покладені виключно на її плечі додаткові завдання. Це і підтримка власної репутації, і боротьба зі стереотипами, і «ефект скляної стелі», коли жінку не сприймають в ролі керівника найвищої ланки через суспільні упередження», - розповідає Цибульська.

 

31-річна Цибульська -   яскравий представник нового покоління лідерів. Бізнесом займається 5 років. Змогла почати все з нуля і тричі запустити повноцінний продукт. Є засновницею власних торгових марок: освітнього центру Insha Osvita, школи ІТ-технологій та інновацій doITschool і туристичного центру Kosmopolit.UA.

Цибульська поставила собі за мету зробити сучасну освіту доступною кожному.  У Кременчуці вона створила освітній центр «Інша освіта», який авторизований Кембриджем. Він втілив в собі досвід кращий закордонних шкіл.

 

Діти із незахищених верств населення можуть  безкоштовно вивчати іноземні мови та програмування  у стінах її освітнього центру.  

Крім того, двічі на тиждень всі бажаючі збираються на безкоштовних курсах з вивчення найпопулярніших іноземних мов (польська та англійська). Це була власна ініціатива Цибульської.

«Я - за створення середовища, в якому кожен отримає можливість бути фінансово незалежним, реалізувати свої знання і бути впевненим в завтрашньому дні. Енергію потрібно направляти на підвищення доходів населення. У сучасному світі гроші приносять наукомісткі професії і освіта. Тому освіта, створення робочих місць, розвиток підприємництва - головні вектори розвитку нашої країни, які ми розвиваємо та будемо розвивати. І політика нам потрібна для популяризації наших ініціатив. Ми всі міряємо рівень свого життя з Європою. За статистикою, в найбільш економічно розвинутих країнах рівень освіченості населення найвищий. Це – показник гідного життя. І ми будемо йти до цього впевнено, разом з вами», - зазначає Цибульська.

 

Крім бізнесу, Юлія Цибульська займається активною громадською діяльністю, очолюючи організацію «Інша Жінка».

Головна мета організації – долати згадані вище стереотипи і підтримувати жінок в питаннях гендерної рівності.

Приміром, в проекті організації «Інша школа бізнесу» Марина Мартиненко, що планує відкриття центру з вивчення англійської мови SpeakER на Петрівці, де немає школи та іншої інфраструктури для розвитку дітей, найближчим часом отримає  30 000 грн на розвиток власної справи.

«Як НЕ-популіст і економіст скажу, що енергоресурси і продукти харчування дорожчали і будуть дорожчати. В Європі, в світі, в Україні в тому числі. Базовий закон економіки свідчить - гроші завтра коштують більше, ніж сьогодні. Тому ми всіма силами вже зараз намагаємося допомогти кременчужанам мати можливість заробляти. Це проекти # іншашколабізнесу для жінок і #dobusinessschool для підлітків. Ми розповідаємо їм про економіку і як це працює, де знайти гроші на відкриття своєї справи і як її розвивати. У планах - створення бізнес-інкубатора для всіх. Ми створюємо співтовариство, яке змінює ставлення людей до бізнесу і дає можливості. Можливості є у всіх, і ми це доводимо», - каже Цибульська.

У Верховній Раді Цибульська планує продовжити цей шлях і буде працювати над економічними програмами та залученням жінок до сфер управління.  

«Роботу та гідний заробіток – кожному та кожній. Популяризація підприємництва, зокрема серед жінок, створення бізнес-інкубаторів, перепрофілювання спеціалістів, забезпечення роботою людей з інвалідністю та соціально незахищених верств населення – система повинна працювати для того, аби людина мала змогу змінювати професії так часто, як цього потребує сучасний світ, та була завжди затребувана в професійній сфері», - вказує у своїй передвиборній програмі кандидатка в народні депутати від Кременчука. 

 

 

Політична реклама

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться