Кременчуцька газета
Понеділок, 4 Грудня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

 

Ви є тут

Зник інтернет чи мобільна мережа: як залишитися на зв’язку

27 листопада 2022 09:00

Альтернативні методи повернення в онлайн.

У сьогоднішніх реаліях вдома чи на роботі, у закладах відпочинку чи громадських місцях кременчужани все частіше стикаються з відсутністю інтернету чи мобільного зв'язку. Здебільшого це відбувається під час аварійних відключень електроенергії. Тоді ті, хто розуміється у сучасних гаджетах, вмикають функцію «Роздача даних». Це означає, що комп’ютер чи ноутбук, які знаходять поряд, спіймають Wi-Fi, що дасть змогу знову працювати у Всесвітній павутині. У часи війни бути на зв’язку та володіти оперативною інформацією–це не забаганка, а необхідність.

Однак саме масовий перехід на мобільні мережі провокує зустрічні перебої у роботі стільникових мереж. Грубо кажучи, це неначе коли тоне корабель, а всі пасажири намагаються втиснутись у невеликий човен.

Варто зауважити, що перенавантажена мобільна мережа зникає не повністю. Але якщо зв'язок незадовільний, то є можливість тимчасово перейти до іншого оператора мобільного зв’язку. Змінити мережу можливо, якщо на пристрої відключити функцію «Автовибір мережі». Цю опцію можна знайти в налаштуваннях смартфона à «Мобільна мережа» (чи «Підключення») на Android чи «Стільникові дані» на iOS.

Якщо ж ви взагалі бажаєте змінити оператора, варто звернутися у будь-який офіс мобільного представника у Кременчуці. Така функція безкоштовна, за вами навіть може залишитися діючий номер телефону.

«Є мережі, вежі яких встановлювали понад 15 років тому. А є ті, які з’явилися недавно та працюють, відповідно, краще. Робота мобільного оператора також залежить і від оновлення систем надавача послуг. Тому один зв’язок часто вимикається при надмірному перенавантаженні, а інший може працювати в таких же умовах і у віддалених від веж місцях», – прокоментував ситуацію із якістю зв’язку один із консультантів.

Він додав, що зараз все частіше стають популярними стартові пакети операторів мобільного зв’язку, у яких крім мобільного зв’язку додається багато гігабайтів мобільного інтернету. Продавці обіцяють надати від 10 і навіть до 50 гігабайтів, а ціна таких пакетів – від 120 грн. Таким чином, не маючи можливості підключитися до домашнього інтернету через Wi-Fi, людина може бути у Всесвітній павутині завдяки власному гаджету.

З домашнім інтернетом все не так просто

Що ж робити тим, кому інтернет потрібен для постійної роботи, наприклад, за комп’ютером, а через віялові чи аварійні відключення світла це стає неможливим. Питання ми адресували представнику одного з місцевих провайдерів. Виявилося, що ситуацію може виправити потужний генератор у провайдера. Однак коштує такий десятки тисяч гривень.

«Якщо компаніям доведеться купувати таке обладнання, відповідно, зросте вартість послуг провайдерів. Навряд чи це буде доцільно у теперішній час», – прокоментував працівник одного з провайдерів Володимир.

Таку ситуацію підтвердив і заступник начальника Кременчуцької районної військової адміністрації Артем Даценко.

«Ми говорили з інтернет-провайдерами, єдиний вихід – це коли будуть встановлені генератори, наразі іншого варіанту немає. Щодо фінансування закупівлі генераторів для їх підрозділів на місцевому рівні, питання не піднімалося», – прокоментував він.

Світло буде, якщо є бажання та кошти

Час від часу у соцмережах з’являються кмітливі винаходи, які нібито допомагають вирішити ситуацію з відключенням домашнього інтернету. Наприклад, пропонується роутер підключити до павербанку чи до потужних батарейок. Чи будуть дієвими такі експерименти, ми запитали у доцента кафедри систем автоматичного керування та електропривода Кременчуцького Національного університету ім. М. Остроградського Юрія Зачепи.
За його словами, не завжди такі приклади можуть допомогти. Адже далеко не всі павербанки «потягнуть» ваш роутер.

«Наприклад, візьмемо звичайний павербанк ємністю 10 тис міліампер-годин, який власне і пристосований для заряджання мобільного телефону. То для живлення роутеру ще необхідно узгодження напруги живлення (див. на звороті пристрою), як правило, це 9 чи 12 вольт. Тому без додаткових перехідників (плат/пристроїв узгодження) ви не зможете так просто взяти і його підключити. Питання щодо роутера і батарейок краще не зачіпати.

Наголошу, що роутер у такому разі може «надавати» інтернет лише тоді, коли: а) у головному офісі вашого провайдера є світло, а отже, йде «роздача» інтернету і б) розподільчі пристрої або так звані «свічі» вашого провайдера, що зазвичай розташовані на технічних поверхах або горищах ваших будинків, також обладнані автономними джерелами живлення», – пояснює Зачепа.

Він додає, що реально врятувати зможуть лише автомобільні акумулятори чи дизельні генератори.

«Поки лише так. Адже зараз, скажімо, від мінісонячних панелей ви багато не отримаєте, а для того, щоб мати суттєву кількість енергії, необхідні великі площі, що ускладнює їх використання мешканцям багатоповерхівок», – додає він.

На сьогодні дизельні генератори в інтернеті в середньому коштують понад 20 тис грн, акумулятор з авто чи мотоцикла може обійтися значно дешевше (від трьох тисяч гривень).

«За великим рахунком, зараз можливо все – є досить широкий спектр різного роду джерел енергії. Інша справа, які саме пристрої (потужність, рід струму) вам необхідно забезпечити живленням і скільки коштів готові викласти для цього. У кожному випадку варто рахувати споживання енергії конкретного пристрою, який вам необхідний, і вже від цього обирати живлення. У мене колега створив вдома автономне освітлення по всій квартирі в періоди вимкнення централізованого електропостачання, зокрема і для зарядки гаджетів чи того ж інтернет-роутеру, на основі автоакумулятора, світло діодів та мережевого кабелю типу «вита пара». Це мінімальна комплектація. А далі – все залежить від того, що ви хочете отримати від такого джерела енергії», – підсумовує Зачепа.

На наше питання, чи допоможуть встановлені підсилювачі мережі, доцент кафедри згадав про те, що раніше при провідниковому радіо обов’язково поруч прилаштовували підсилювачі зв’язку. На сьогодні придбати такі бездротові підсилювачі можливо від 1 тис 300 грн.

Вистоїмо

На жаль, ситуації з відключеннями незабаром можуть стати не виключеннями, а буденністю. Тож в Україні продовжують шукати альтернативні рішення наслідкам рашистських обстрілів. Так, нещодавно міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розповів, що у відомстві вже працюють над тим, аби створити альтернативну мережу точок доступу, що працюватиме незалежно від блекаутів (відключень електроенергії через перенавантаження). Точки оснащуватимуть акумуляторами Tesla Powerwall та терміналами Starlink.

«Без світла у деяких регіонах не працюють і вежі мобільного зв’язку, і провайдери фіксованого інтернету. Однак ми хочемо забезпечити країну залізобетонними місцями для зв’язку в будь-якій ситуації. У тому числі розглядаємо варіант використання Tesla Powerwall, Starlink. Щоб такі точки публічного зв’язку працювали незалежно від енергомережі. Ці публічні слоти запрацюють найближчого місяця», – пообіцяв Федоров.

Нагадаємо, на половині території Полтавщини відсутній звʼязок та інтернет одного з мобільних операторів.

Чому квартири одних кременчужани по пів дня знеструмлені, а інших відключення не стосуються?

 

Ліна Романченко


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися