Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Субота, 4 Грудня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Зорепад талантів: про відомих випускників палаців культури Кременчука

 

15 листопада 2021 09:00

9 листопада відзначали День робітників культури України та аматорів народного мистецтва. Наш матеріал ми присвятили тим, хто, незважаючи на труднощі часу, робить усе, аби в нашому місті зростало культурне творче покоління. 

Збираючись віддати дитину у той чи інший гурток, зазвичай батьки хочуть, щоб вона просто була всебічно розвиненою і чимось себе займала. Проте нерідко, потрапляючи на навчання до справжніх професіоналів своєї справи, дитина настільки захоплюється творчістю, що продовжує займатися нею і в дорослому житті, досягаючи чималих висот.

Із Міського палацу культури – у Книгу рекордів Гіннеса

Заслужений працівник культури, балетмейстер Народного цирку «Юність» Микола Понурко (на фото) чи не щороку разом зі своїми вихованцями привозить із закордонних змагань призові місця. І це не дивно. Адже слава про повітряних гімнастів, які вчаться у Миколи Івановича у Міському палаці культури, сягає далеко за межі нашого міста. Про своїх випускників майстер готовий розповідати годинами, показуючи нагороди та грамоти.

«Усі наші учні здібні. І ті, хто докладав чималих зусиль, стали професіоналами цієї непростої справи. Так, із нашого цирку вийшов відомий ручний еквілібрист Володимир Грінченко. Доволі часто його запрошував на гастролі відомий Цирк дю Солей. Кмітливий Віктор Кошман тривалий час гастролював у складі провідного столичного цирку «Шапіто», де виконував авторські клоунські номери», – з гордістю ділиться викладач.

Розповідає Микола Понурко і про кременчужанку Руслану Крутач, яка вважається однією з найгнучкіших людей у світі.

Так, під час виступів у Китаї її досягнення занесли до Книги рекордів Гіннеса. Руслана з 12 років гастролює за кордоном.

Славиться Кременчук і перемогами на міжнародних танцювальних змаганнях зі спортивних бальних танців. Містяни неодноразово могли чути про відомий танцювальний колектив «Вікторія», який нещодавно відсвяткував своє 45-річчя. Його засновниця Вікторія Назаренко з гордістю згадує про сотні своїх випускників.

«Одні із них – мій син Андрій та невістка Любов – продовжили сімейну справу і також стали тренерами зі спортивних бальних танців. Упродовж років вони як танцювальна пара представляли Україну на Чемпіонатах Європи та Світу. Спершу працювали зі мною, потім створили ансамбль «Астра» і стали бальниками у Палаці ім. І. Котлова», – розповідає вона. Зараз ці два колективи працюють пліч-о-пліч, розробили спільний інстаграм-проєкт Аvi_dance_school.

Вікторія Назаренко зауважує, що майже всі керівники колективів у Кременчуці, які сьогодні займаються бальними танцями чи навчають ним інших дітей, це учні їхньої родини.

 

Композитори, керівники театрів та оркестрів із Палацу культури ім. Котлова

Із часів відкриття першого робітничого клубу на Полтавщині, якому присвоїли ім’я Івана Котлова, і до сьогодні з його стін вийшли багато відомих учасників колективів художньої самодіяльності. Вони стали професорами інститутів, Народними та Заслуженими артистами.

Керівники закладу розповідають про тих, зто займався у клубі в 1960-70 роках. Зокрема про Володимира Смолякова (на фото ліворуч), який з раннього дитинства розпочав тут свою творчу діяльність. Першим його творчим іспитом стала музична студія, у якій він навчався із класу баяна.

Сьогодні Володимир Смоляков – Заслужений працівник культури України, Почесний громадянин Кременчука, керівник ансамблю «Славутич», директор музичної школи та диригент міського духового оркестру. Цього року він став переможцем Національної премії «Гордість нації».

Ще один відомий містянин – Микола Литвиненко – зі шкільних років теж відвідував тут студію із класу баяна, був учасником народного театру під керівництвом режисера Володимира Каргіна. Сьогодні Микола Литвиненко – керівник Кременчуцького міського шпиталю для ветеранів, Заслужений лікар України, Почесний громадянин Кременчука.

Під його керівництвом творчий колектив шпиталю ставав неодноразовим переможцем конкурсів серед медзакладів Полтавщини.

Вперше вийшов на славну сцену Палацу культури ім. І. Котлова і композитор Леонід Криса  – тоді йому виповнилося 7 років. Перші пісні, гра в дитячому духовому оркестрі та шкільному ВІА привели до вступу до Полтавського музичного училища, яке він закінчив із червоним дипломом.

Потім було навчання у Київській консерваторії, робота у філармонії та повернення додому в рідний Кременчук. Із 1990 року Заслужений працівнико культури України Леонід Криса очолює творчий колектив палацу культури, є автором 5 музичних альбомів, володарем Гран-прі конкурсу композиторів Полтавщини «Журавлиний ключ» за пісню на вірші нашого земляка, поета Олега Головка.

Вихованкою Народного театру при палаці культури була і відома кременчужанка, очільниця кременчуцького народного театру «Арлекін» Тетяна Широка.

 

Сюди прийшла у 5 класі, співала у вокально-інструментальному ансамблі, брала участь у постановках, згодом була учасницею і дорослих груп. Тоді керівником колективу був Володимир Каргін, майстерня працювала як із робітниками Крюківського вагонобудівного заводу, так і з дітьми. Пані Тетяна – лауреатка премії ім. І. Котляревського в номінації «Слово». Окрім цього, вона упродовж 7 років була головою обласного методичного об’єднання педагогів театрального жанру області.

Вийшли з цього палацу культури і учасники циркового колективу під керівництвом Олега та Лариси Куликів. Зокрема це повітряний гімнаст, учасник самодіяльності циркової школи Куликів Ігор Геращенко. Зараз він самостійно готує циркові номери, виступає в Україні та за кордоном.

 

Провідні хореографи та гумористи з «Кредмашу»
Десятки імен яскравих випускників культурно-спортивного комплексу ПрАТ «Кредмаш» називає його директорка Тетяна Кухтик.

«Наприклад, улюбленці наших викладачів Микола Горбатюк та Євген Легенький створили яскравий клоунівський дует «ЖеКо», яким гастролювали не лише Україною, а й ОАЕ, Італією та Францією. Тепер хлопців часто запрошують на Одеську гуморину. Пишаємося і випускником Валерієм Ємцем – керівником відомої на весь світ «Силової четвірки». Брати Олег та Костянтин Герасименки стали Заслуженими артистами України, створили потужний клоунський дует. Усі вони навчалися у кредамшівському цирку «Пошук».

Випускник Богдан Білоножко (на фото з Тетяною Кухтик), учасник молодіжного театру «Живи, як я», свого часу пародіював Вєрку Сердючку. Зараз у Києві створив свій театр пародії», – розповідає Кухтик.

Згадує вона і про вихованку колективу естрадно-спортивного танцю «Фурор» Катерину Нікітіну, яка зараз працює у гумористичному шоу «Жіночій квартал».

Колишній вихованець «Фурор-Кураж» Владислав Дедюченко сьогодні працює солістом модерн-балету всесвітньо відомого хореографа Раду Поклітару.

Не забувають тут і про випускників «Театру танцю Світлани Шумкової». Його вихованка Влада Устименко, яка працювала в Академічному театрі опери та балету Дніпра, зараз виступає у Німеччині. Ще одна випускниця, Юлія Єгорова, танцювала у складі Київського Національний академічного театру опери та балету. Яна Кукубаєва створила свою творчу групу в Китаї.

Вихованці гурту «Молодість» Сергій Бацман і Сергій Старченко – учасники гурту «Краяни» в Полтаві. Брати Давидови заснували власний рок-гурт у Казахстані.

Серед випускників колективів бальних танців, які продовжили цю справу, називають Дмитра Бойченка – чемпіона Ізраїлю серед професіоналів у Європейській програмі. У Києві та Ізраїлі він відкрив свої танцювальні школи. Керівниця бального гуртка Світлана Шаповалова пишається Русланом Бутко, який очолює танцювальну школу в Польщі. Артур Охнівський теж відкрив свою школу за кордоном, танцював у балеті Алли Духової. Катерина Ємець стала чемпіонкою Берліна з латини. Олена Гончаренко очолила танцювальну школу в Італії. Олена Пуценко стала тренеркою з бальних танців в Ізраїлі.

 

Кандидати наук та актори з «Нафтохіміка»
Про талановитих випускників палацу культури та спорту «Нафтохімік» нам розповіла директорка цього закладу Лариса Лукаш. Відомих імен в історії палацу культури – як зірок на небі. Немало і тих, хто продовжив творчий шлях після багаторічних занять у творчих колективах.

Наприклад, учасниця народного хореографічного ансамблю «Каприз» Катерина Лук’яненко, яка відвідувала палац культури з 1998 року (зараз працює хореографом-постановником), заснувала у Києві свою «Look dance studio».

Вона – кандидатка наук, викладачка Київського Національного університету культури та мистецтв, доцентка Київського Університету ім. Б. Грінченка.

Вихованка цього ж ансамблю Вероніка Гірман сьогодні працює хореографом у творчій школі Павла Табакова у Львові.

Соліст «Капризу» Максим Моклоков після закінчення Харківської академії культури продовжив працювати в рідному закладі хореографом-постановником.

Із 2002 року у зразковому ансамблі народного танцю «Радість» займалася відома українська акторка театру та кіно Марія Моторна (на фото). Тепер кременчужанка виходить на сцену Молодого драматичного театру в Києві. Також її гру можна побачити у фільмах «Дівчина з персиками», «Здається дім біля моря», «Лиса гора».

Вітаємо з професійним святом не лише працівників палаців культури, а й усіх, хто вкладає душу та час у розвиток культури Кременчука!

 

 

Ліна Романченко 

фото - з джерел інтернету, особистих архівів працівників Палаців культури

колаж - Олександр Попенко

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

 

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися