Кременчуцька газета
Середа, 21 Лютого 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

«Зробіть нормальний граничний термін служби»: у Кременчуці пройшов мирний пікет за демобілізацію

11 лютого 2024 15:00

Учасники стоять за те, щоб їхні рідні повернулися в нормальне життя.

Сьогодні, 11 лютого, у сквері імені Олега Бабаєва у Кременчуці пройшов мирний пікет на підтримку демобілізації. Його учасники, які приїхали з різних міст та сіл, зібралися в нашому місті, щоб достукатися до народних депутатів, які розглядають законопроєкт, пов’язаний зі встановленням граничного терміну служби.

Учасники тримали плакати для привернення уваги громади, і з часом до них приєднувалося дедалі більше людей.

Погана погода не стала на заваді тендітним жінкам, маленьким дітям та людям поважного віку боротися за своїх рідних, які стоять на захисті України, не шкодуючи власних сил.

Кременчуцька газета поговорила з учасницею пікету Наталією, в якої на захисті України стоїть чоловік – скоро термін служби становитиме два роки. Також її дядько, який служить, вважається зниклим безвісти, тож Наталія сподівається, що він перебуває в полоні.

«Кременчук вийшов знову на мирний пікет з приводу прийняття Закону про демобілізацію військовослужбовців після 18 місяців служби. Чому ми виходимо? Тому що наші чоловіки і жінки з перших днів пішли на захист нашої держави.

Вони не знали, куди вони попадуть: чи вони будуть штурмовиками, чи будуть в іншому направленні працювати.

Ми хочемо, щоб наших чоловіків після проходження 18 місяців служби демобілізували додому. Їм треба відпочити, їм треба психологічно відновитися. Тому що у них немає ротацій, в них немає нормальних відпусток. Наші рідні не винні, що за два роки не було прийнято закон, який дозволяв би їм повернутися в нормальне життя.

Чому вони, не задумуючись, з перших днів пішли захищати державу, а заміну для них не зробили за ці два роки? Вони в цьому не винні. Якось треба це вирішувати, чому и сьогодні знову зібралися. Тому що буде друге читання Закону, де не прописано нормальних термінів служби. Прописано 36 місяців безперервної служби, але за рішенням Ставки наші рідні зможуть піти додому. Це означає, що вони не зможуть ніколи. Тому що жодна людина зі Ставки не буде особисто розглядати кожен рапорт військовослужбовця. Це не нормально.

Чому прирівнюють знаходження чоловіків і жінок, які воюють в зоні бойових дій, до тих, хто служить ці два роки в тилу? Це теж не правильно. Якщо ви приймаєте Закон, шановні наші депутати, приберіть це «але за рішенням Ставки».

Наступні люди, які будуть іти служити, вони повинні зрозуміти, що є граничний термін служби. Тобто він прийшов служити, значить він 24 місяці, або 36 місяців відслужив. Людина віддала свій обов’язок державі і повернулася додому, в нормальне життя. Ми так намагаємося висловити свою думку, донести до нашого Парламенту: зробіть нормальний Закон, зробіть нормальний граничний термін служби», - говорить Наталія.

Нагадаємо, «Відпустіть наших чоловіків, дайте їм відпочинок»: у Кременчуці мітингували за демобілізацію військових, які безперервно воюють понад 18 місяців.

Жінки зі сльозами на очах та маленькі діти просять демобілізувати військових, які майже два роки – на передовій.

"Всі ж повинні розуміти, що вони не залізні" - У Кременчуці пройшла акція за демобілізацію військових, які служать понад 18 місяців.

 

 

Артем Кузьменко

Фото та відео Олександра Попенка


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися