Кременчуцька газета
Джерело погодних даних: місяць погода Кременчук
П'ятниця, 5 Червня 2026

Ви є тут

"Лише один із підрядників “віддячив” сумою в 1,2 млн грн": деталі корупційної схеми на ремонті укриття і котельні лікарні в Глобиному (Доповнено)

18 січня 2024 12:00
Перегляди: ...

За словами губернатора, причетні до корупції  мають бути притягнуті до відповідальності.

Про викриття масштабної корупційної схеми на Полтавщині, яку виявили на ремонті укриття та модернізацію котельні у міській лікарні Глобиного, написав у Телеграмі начальник Полтавської ОВА Філіп Пронін.

"Від розгляду на засіданні робочої групи “Прозорість і підзвітність”. На попередніх засіданнях фахівці робочої групи акцентували увагу на можливих порушеннях. Аудитори опрацювали матеріали й передали слідчим органам. У результаті відкрите кримінальне провадження. Трьом людям правоохоронці повідомили про підозру. Сума збитків – 5,9 млн грн.

Бюджетні кошти виділяли для розвитку й підтримки міської лікарні. Переможцями тендерів ставали “дружні” субʼєкти господарювання, за що потім підрядники надавали учасникам схеми “відкати”. Лише один із підрядників “віддячив” сумою в 1,2 млн грн.

Завдяки спільним зусиллям усіх відповідальних служб, які входять до складу робочої групи “Прозорість і підзвітність”, незаконна діяльність припинена і причетні до неї мають бути притягнуті до відповідальності.

Учергове наголошую: кожна бюджетна копійка має використовуватися прозоро і підзвітно перед людьми. Жодних корупційних схем і розтрачання коштів платників податків", - його слова.

Доповнено

За процесуального керівництва Полтавської обласної прокуратури повідомлено про підозри депутатові Глобинської міської ради, директору комунального підприємства з Глобиного та керівнику будівельного товариства із Сум.

Особам інкримінують розтрату та заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, в особливо великих розмірах, легалізацію (відмивання) доходів, одержаних внаслідок вчинення суспільно небезпечного протиправного діяння, службове підроблення, прохання надати та одержання неправомірної вигоди, а також прийняття пропозиції та надання неправомірної вигоди, вчинені повторно, за попередньою змовою групою осіб   (ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 209, ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 368, ч. 3 ст. 369 КК України).

Відповідно до ст. 481 КПК України повідомлення про підозру депутатові Глобинської міської ради підписав керівник Полтавської обласної прокуратури.

За даними слідства, вказані особи вчиняли неправомірні дії з коштами, виділеними на поточний ремонт укриття, розташованого на території комунального підприємства.

Зокрема, депутат та директор запропонували керівнику товариства надавати їм неправомірну вигоду в розмірі 10% від вартості укладених договорів. Натомість обіцяли забезпечувати перемогу товариства у тендерах.

За такою схемою у червні та липні 2023 року депутат і директор отримали від керівника товариства неправомірну вигоду на загальну суму майже 500 тис. грн.  

Також встановлено, що частину коштів, одержаних злочинним шляхом, депутат використав для придбання автомобіля, який зареєстрував на свою матір.

У грудні директор підприємства та керівник товариства підробили акти виконаних робіт щодо модернізації газової котельні. Як наслідок, з місцевого бюджету товариство отримало майже 2,5 млн грн за роботи, які фактично не були виконані. 

Усім підозрюваним обрано запобіжні заходи у виді тримання під вартою з альтернативою внесення застав (наразі керівник товариства та директор комунального підприємства скористалися своїм правом). Окрім цього, директор відсторонений від посади.   

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється ГУНП в Полтавській області, оперативний супровід – УСР в Полтавській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Нагадаємо, Подробиці: разом з директором Глобинської лікарні Балаховським перед новим роком взяли під варту і директора будкомпанії «Укрпроммонтаж»

Подробиці справи затримання директора Глобинської міськлікарні Балаховського: вказані статті, по якій розглядається справа, і точна сума застави.

 

 

Аріна Алініна


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news
Threads: https://www.threads.net/@kg.ua
YouTube: https://www.youtube.com/channel/@Кременчуцькагазета
TikTok: https://www.tiktok.com/@krem.gazeta


Читайте Кременчуцьку газету в Google News - натисніть Підписатися
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися