Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Неділя, 5 Грудня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Без сну та відпочинку: кременчужанин Юрій Левковський подолав ультрамарафон у Франції

18 жовтня 2021

 

Кременчуцька газета поспілкувалася із засновником рандонерського руху в Україні.

Нещодавно у 200-кілометровий веломарафон вирушили понад 50 велосипедистів, які прибули на старт до Кременчука з різних міст України. Аби провести велоперегони BRM 200 км «Le Tour de Kremenchuk», організаторам довелося отримувати ліцензію аж у Франції. І це вперше після майже 10-річної перерви в нашому місті проводився бревет*. А започаткув такий рух рандонерів** в Україні кременчужанин Юрій Левковський (на фото). Він – перший українець, який у 1999 році проїхав ультрамарафон Париж-Брест-Париж***. А це аж 1 тис 200 км за 90 годин!

Повернувшись із Парижа, пан Юрій організував перший в Україні рандоннерский велоклуб Audax Randonneurs Ukrainiens, який прийняв естафету у клубу велотуристів м. Лозова (Харківська обл.) і став регулярно проводити бревети за правилами французького Audax Club Parisien.

Саме з цією легендарною особистістю українського велоспорту і поспілкувалася Кременчука газета.

- Як ви наважилися взяти участь у веломарафоні протяжністю у 1 тис 200 км у Франції?
- У 1999 році спортсмен Олексій Потупін з міста Лозова організував чотири кваліфікаційні заїзди для того, щоб отримати право поїхати на Париж – Брест – Париж. Тоді всього п’ятеро осіб проїхали в Україні відстані у 200, 300, 400 і 600 км, вклавшись у ліміти часу. Однак до Франції відправився один я, інші з матеріальних причин відмовилися від участі. А на мою поїздку кошти збирали всі родичі, також спонсори допомогли.
А там у Парижі познайомилися на реєстрації з французьким велосипедистом років 70-ти. Він – син емігранта, білого офіцера, трішки супроводжував мене на зворотному шляху на Париж – Брест – Париж.

- Що було найскладнішим у цьому заїзді?
- Я – спортсмен з багаторічним досвідом: займався велоспортом, тріатлоном. До марафону готувався заздалегідь, тож було нескладно. Тоді мені було 44 роки, і все було в нормі. Хоча втома давалася взнаки, адже заїзд не межі людських можливостей, коли немає достатньо часу на відпочинок. Тим, хто їде Париж – Брест – Париж, також не варто розраховувати на гарячий душ. А спати доводилося у спортзалах на гімнастичних матах, можна було перепочити і прямо на траві під відкритим небом. Кілька разів у темряві з’їжджав із траси, тож мав повертатися на маршрут, втрачавши сили і час. У результаті, не зважаючи ні на що, я подолав 1 тис 261 км 100 м за 88 годин 41 хвилину. Середня швидкість – 14,6 км/год, максимальна – 65,5 км/год.

- Після цього вдалого переможного старту в яких ще заїздах ви брали участь?
- У 2001 році виграв веломарафон 800 км навколо Ладозького озера (найбільше озеро Європи, розташоване в Росії – авт.). Потім я почав організовувати бревети у Кременчуці, зареєстрував маршрути в Парижі, щоб все було офіційно. Відбіркові заїзди на 200, 300, 400 і 600 км проводив у нашому місті з 2000 по 2011 роки. Особисто я у 2011 році останній раз з'їздив на Париж – Брест – Париж. Знаю, що люди зі Львова, Києва, Одеси та інших міст України брали участь у веломарафонах у Франції. Думаю, у 2023 році багато народу поїде, зараз зі спонсорською допомогою якось краще. Наскільки пам’ятаю, раніше близько 1 тис євро обходилася поїздка.
А кожному вашому читачу я бажаю бути передусім здоровими. Для здоров’я необхідні фізичні навантаження. А велосипед для цього якнайкраще підходить. Тож, підключайтеся до цієї справи, катайтеся із задоволенням і користю. Відмічу, що дуже цікавими та заворожуючими є нічні поїздки. Ще неймовірно, коли світанок сонця зустрічаєш у дорозі. Насолоджуйтеся!

Довідково
*Бревет (фр. brevet – «залік, патент») –організований заліко- вий (з лімітом часу) велозаїзд на довгу дистанцію за правилами французького клубу AUDAX Club Parisien (ACP).
**Рандоннер (фр. randonneur від randonnée – «тривала подорож») – велосипедист, який бере участь у спеціалізованих перегонах, відомих як бревети.
***Париж – Брест – Париж (фр.Paris-Brest-Paris) – 1200-кілометровий веломарафон від Парижа до Бреста і назад. Вважається найстарішою регулярною велогонкою, перша відбулася в 1891році. Гонки серед професіоналів проводилися раз на 10 років до 1951 року, зараз кожні 4 роки організовується аматорський бревет з лімітом в 90 годин.

 

Тетяна Красельникова, Даша Згура

Фото Кирила Воронцова та з особистих архівів героя

 

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися