Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Среда, 5 Августа 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Вулицями рідного міста – вулиця Олександра Білаша


2 апреля 2017
Вулицями рідного міста – вулиця Олександра Білаша

Відповідно до закону про декоммунізацію, понад сто вулиць Кременчука отримали нові назви на честь видатних діячів міста чи країни - згадуємо цих людей.

Герой України, композитор, автор музики до пісні «Два кольори»

Скоріш за все, ніхто з нас не згадає, хто такий Юхим Придворов. Бо мало хто знає, що це – справжнє ім’я радянського письменника, поета, публіциста українського походження Дем’яна Бєдного. Самого на його честь була названа одна із вулиць у Крюкові, яку до цього іменували Кладовищенською.

Під час перейменування 2016 року пропонували надати вулиці нову назву на честь винахідників Бикових (Дмитра та Івана), які народилися у Кременчуці. Батько та син створили водопідйомні машини та пристрої для підняття з-під води різних предметів, водолазну машину.

Але міські обранці вирішили назвати вулицю на честь нашого земляка Олександра Білаша, який народився 1931 року у Градизьку. Композитор, Народний артист СРСР, Герой України, Лауреат Шевченківської премії  став одним із засновників Українського фонду культури. 

Додамо, що саме Білаш написав музику до відомої пісні «Два кольори», яка здобула всенародну любов.  А ще він був автором трьох опер, оперети, симфонічних творів, музики до спектаклів і кінофільмів.

Помер видатний діяч 6 травня 2003 року.

Багаторічна традиція дала нову назву

Мешканці провулку Котлова, де розташовані 11 приватних будинків, багато років тому самі собі започаткували свято. Кожного року на Яблучний спас вони збиралися за святковим столом та разом обговорювали питання, що їх турбують. Це стало для людей доброю традицією. Саме тому, коли приймалися пропозиції щодо перейменування від громадян, вони вийшли з ініціативою назвати свій провулок Спаським.

Міські депутати одноголосно підтримали цю ідею.

 

Олена Сінтюрина

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться