Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Субота, 23 Січня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Держаудитслужба вимагає розірвати договір реконструкції приймального відділення лікарні «Кременчуцька», а на цьому так піарився Малецький

30 листопада 2020

Якщо оголошувати новий тендер, то мине час і закінчиться рік, а кошти, виділені на реконструкцію приймального відділення в лікарні «Кременчуцька», повернуться в державний бюджет. За це по голові градоначальника Віталія Малецького ніхто не погладить.

Від початку листопада в лікарні інтенсивного лікування «Кременчуцька» триває реалізація проєкту капітального ремонту приймального відділення. Воно почалося із запізненням, адже з цим проектом виникли проблеми з документами.

Тепер же управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області промоніторило проведений лікарнею тендер і знайшло порушення чинного законодавства.

Як сказано у висновку Держаудитслужби, предметом аналізу були питання:

 • визначення предмета закупівлі;
 • відображення закупівлі у річному плані;
 • оприлюднення інформації про закупівлю; повноти відображення інформації в оголошенні про проведення відкритих торгів;
 • відповідність тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон);
 • розгляду тендерних пропозицій;
 • своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення;
 • відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця.

Під час моніторингу проаналізували:

 • річний план закупівель Комунального некомерційного медичного підприємства «Лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька» (далі – замовник) на 2020 рік; тендерну документацію, затверджену протокольним рішенням тендерного комітету замовника від 08.10.2020 № 274 (далі – тендерна документація); тендерну пропозицію «Лона-Ч»;
 • протокол засідання тендерного комітету від 22.10.2020 № 288 про розгляд тендерної пропозиції та визнання переможця;
 • повідомлення про намір укласти договір;
 • договір підряду від 02.11.2020 № 696 на суму 9665401,04 грн. з ПДВ.

Моніторингом питання розгляду тендерних пропозицій установили, що вимогами тендерної документації замовника (пункти 5.1 та 5.2.4 розділу ІІІ тендерної документації) визначено, що для підтвердження фінансової спроможності, як одного із кваліфікаційних критеріїв по статті 16 Закону, учасник надає наступні документи для суб’єктів малого підприємництва:

копії фінансового звіту учасника-суб’єкта малого підприємництва (форма № 1-м) за звітний період та чотири попередні роки та копії фінансового звіту учасника суб’єкта малого підприємництва (форма № 2-м) за звітний період та за два попередні роки.

Водночас, учасником ТОВ «Лона-Ч» не надано копії фінансового звіту учасника суб’єкта малого підприємництва (форма № 1-м) за звітний період, 2016 і 2017 роки та копії фінансового звіту учасника-суб’єкта малого підприємництва (форма № 2-м) за звітний період.

Разом з тим, відповідно до опублікованих учасником документів в електронній системі закупівель (протоколу загальних зборів учасників ТОВ «Лона-Ч» від 10.01.2011 № 1), ТОВ «Лона-Ч» створили у 2011 році та протягом 9 років здійснювало господарську діяльність, натомість не забезпечило надання документів, що вимагав замовник на підтвердження учасників кваліфікаційним критеріям.

Враховуючи вищевикладене та відповідно до абзацу 2 пункту 1 частини першої статті 31 Закону, пропозиція учасника ТОВ «Лона-Ч» підлягала відхиленню як така, що не відповідає кваліфікаційному критерію по статті 16 Закону «наявність фінансової спроможності, яка підтверджується фінансовою звітністю» та вимогам пунктів 5.1 та 5.2.4 розділу ІІІ тендерної документації.

В порушення абзацу 2 пункту 1 частини першої статті 31 Закону замовник не відхилив тендерну пропозицію учасника ТОВ «Лона-Ч», натомість відповідно до протокольного рішення тендерного комітету від 22.10.2020 № 288 зазначеного учасника визначено переможцем та прийнято рішення про намір укласти з ним договір. Повідомлення про намір укласти договір оприлюднене в електронній системі закупівель 22.10.2020.

Тож, переможцем не забезпечено надання зазначених документів у спосіб, зазначений в тендерній документації, а саме:

- довідка, одержана через ТСЦ № 6341 РСЦ МВС в Харківській області містить інформацію щодо посадової особи учасника ТОВ «Лона-Ч» станом на 20.10.2020, тоді як повідомлення про намір укласти договір оприлюднене в електронній системі закупівель 22.10.2020;

- не надано довідку, складену учасником у довільній формі що підтверджує відсутність підстави, передбаченої пунктом 12 частини першої статті 17 Закону;

- не надано довідку, складену учасником у довільній формі, що підтверджує відсутність підстави, передбаченої абзацом 1 частини другої статті 17 Закону або інформацію у довільній формі, що підтверджує вжиття заходів для доведення надійності учасника, згідно абзацу 2 частини другої статті 17 Закону.

Відповідно до абзацу 3 пункту 3 частини першої статті 31 Закону замовник відхиляє тендерну пропозицію у разі, коли переможець процедури закупівлі не надав у спосіб, зазначений в тендерній документації, документи, що підтверджують відсутність підстав, установлених статтею 17 Закону.

Враховуючи вищевикладене, в порушення абзацу 3 пункту 3 частини першої статті 31 Закону замовник не відхилив тендерну пропозицію ТОВ «Лона-Ч», натомість уклав із зазначеним учасником договір підряду від 02.11.2020 №696 на суму 9 млн 665 тис 401,04 грн з ПДВ.

Окремо слід вказати, що в разі неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель замовник відміняє торги, на що вказують норми пункту 2 частини першої статті 32 Закону, що не забезпечено замовником станом на дату завершення моніторингу.

«З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтями 2 та 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень в установленому законодавством порядку, зокрема, шляхом припинення зобов’язань за договором (розірвання договору) з дотриманням положень Господарського кодексу України і Цивільного кодексу України та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів», - сказано у висновку.

Натомість, у самої лікарні ще є термін для надання доказів щодо своєї правоти. Цей термін спливає на цьому тижні. В разі, коли лікарня таки не доведе свою невинуватість, тендер має бути скасовано. Якщо оголошувати новий тендер, то мине час і закінчиться рік, а кошти, виділені на реконструкцію приймального відділення в лікарні «Кременчуцька», повернуться в державний бюджет. За це по голові градоначальника Віталія Малецького ніхто не погладить.

А він вже неоднарозово піарився на цій реконструкції. Тож, мабуть, поспішив.

Нагадаємо, Реконструкція приймального відділення лікарні «Кременчуцька» і досі не розпочата: Малецький рано почав піаритися на неіснуючому будівництві

Малецький піариться на реконструкції приймального відділення лікарні «Кременчуцька», а в області кажуть, об'єкт можуть не здати.

Наприкінці літа головний медик Кременчука Максим Середа запевняв, що до 15 грудня цього року реконструкцію вищезгаданого об'єкту встигнуть завершити. Проте тоді депутати Кременчуцької міської ради піддали сумніву, що в цей термін встигнуть виконати роботи.

Нагадаємо, Від держави прийшли гроші на реконструкцію приймального відділення ЛІЛ «Кременчуцька»: у мерії повідомили, коли хочуть завершити ремонт.

Нарешті зрушили з мертвої точки: розпочалася реконструкція приймального відділення лікарні «Кременчуцька».

Через реконструкцію у ЛІЛ «Кременчуцька» перенесли приймальне відділення.

 

 

Олег Булашев 

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися