Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
П'ятниця, 23 Квітня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Фронтмен «Антитіл» Тарас Тополя про вибори, суди, творчість, родину та життєве кредо

30 жовтня 2020

Ексклюзивне інтерв’ю відомого співака, патріота та багатодітного батька «Кременчуцькій газеті».

Ось нарешті і дочекалися. 29 жовтня до Кременчука, після перенесення концертів, нарешті приїхав популярний український гурт «Антитіла», та ми зустрілися з його фронтменом Тарасом Тополею.

- Привіт Тарасе. Почнемо з питання, як то кажуть, «на злобу дня». Говорять, що вас викликають на фронт із військового запасу. Про це у Фейсбуці повідомила волонтерка Наталя Воронкова. На її думку, причиною призову може бути конфлікт між вами і начальником Генштабу Збройних сил України (ЗСУ). Незадовго до того ви опублікували у сомережі текст про зловживання з боку активістки. У чому суть цієї історії?

- Насправді, повісток мені ніяких не вручали. Ніяких підписів я ніде не ставив. Але інформація, яка у нас є із власних джерел, що після певних моїх публікацій напружили військовий комісаріат, аби якимось чином знайти можливість викликати мене із запасу на учбові навчання. І там влаштувати мені профілактичні заходи.

- А ви дійсно мали докази якихось зловживань з боку начальник Генштабу ЗСУ?

- Справа в тому, що перша публікація, яка вийшла стосовно зловживань, стосувалася його підлеглого – командувача медичних сил. Зроблена вона була на одному з недійсних інтернет-ресурсів. А якщо ми говоримо про юридичну площину, то я сам – юрист. І ви маєте розуміти, що, по-перше, всі мої публікації на моїй особистій сторінці носять суто особистих характер. Тобто, це є певні мої спостереження. І ті публікації, стосовно яких напружилися певні чиновники у погонах, вони мали художній характер. А ті висновки, які зробило суспільство – це ті висновки, що зробило суспільство. Більш ґрунтовні і детальні висновки стосовно достовірності певної інформації, та чи відповідає вона дійсності, робитимуть правоохоронні органи. Це так нормально в правовій державі.

- Вони кажуть, що хочуть відправити вас на фронт. А взагалі, ви були вже, як кажуть волонтером. Вони запевняють, що ви багато допомагаєте армії. Так це чи ні?

- По-перше, вони нічого не кажуть стосовно того, що хочуть послати мене на фронт. Це знову якісь певні домисли. Так, ми з «Антитілами» і з нашим благодійним фондом з 2014 року займаємося волонтерською діяльністю. І я там був немалу кількість разів не в складі збройних формувань української армії чи добровольчих батальйонів. А як волонтер. І ми допомагали різними речами, матеріальними та технічними засобами. А їх, у свою чергу, допомагали збирати сотні тисяч українців. І привозили все це у підрозділи, де була необхідність.

- Минули вибори. Чи ходили ви на них та за кого голосовали, якщо можете про це розповісти?

- На вибори звичайно я ходив. І більш того, закликав усіх молодих людей і активних громадян прийти на них. Я вважаю, що це необхідно робити. Тому, що, коли величезна частина бюджету витрачається на проведення прозорого і таємного демократичного голосування, нехтувати цією можливістю – це нерозумно. Більше того, і мої предки, і ваші предки, і попередні покоління, і сучасні покоління, всі ті, хто нас дивиться, поклали величезну кількість зусиль, віддали життів заради того, щоб Україна мала змогу вільно розвиватися і вільно обирати свій шлях через вільне демократичне волевиявлення. Тому я завжди агітую ходити на вибори. А стосовно того, за кого я голосував, це ж очевидно – це таємниця.

- Ви задоволені виборами, наприклад, в Києві?

- Я незадоволений явкою. Не знаю, мабуть, всі незадоволені явкою. Але це проблема, яку потрібно вирішувати не простими закликами публічних осіб, таких, як і, наприклад. А відновленням і поступовим зміненням оцієї виборчої інституції як ради: місцевої, селищної, Верховної. Щоб молоде покоління розуміло, що це прямий вплив на своє майбутнє. Тоді явка буде більшою. Тобто, мене задовольнила явка. Зрештою, я дивлюся, як багато затяжних процесів підрахунку голосів. Можливо, це є маркери певних маніпуляцій, які відбуваються.

- Конституційний суд визначив, що тепер не треба показувати декларації чиновників, суддів, посадовців. Ваше ставлення до цього?

- Мене глибоко обурює ставлення не лише до факту рішення Конституційного суду, а взагалі рівень довіри до судової системи. Також обурює безліч фактів, які вчинюють функціонери судової системи протягом останніх 6 років. І до того, звичайно, але протягом останніх 6 років на фоні війни, на фоні критичного спротиву українського народу російській агресії, і на фоні бажання вирватися в цивілізований світ, нормально працююча судова система, яка має високий рівень довіри, вона критично важлива для народу. Тому такі всі шкварки, які кожного дня підкидають нам судді, на тих чи інших ланках. Вони не дають мені оптимізму. І це обурює не тільки мене, а й весь український народ.

- А тепер від скандалу і політики переходимо до творчості та родини. Нещодавно ви створили кліп, де перетворилися в капелюшника, група представила відео на пісню «Кіно». Який час знадобився на його створення, скільки коштів на це витратили і чим запам’яталися зйомки?

- Створювали ми його, як уже останню енну кількість робіт командою гурту «Антитіла», долучаючи наших друзів професійних, митців у цій сфері. Продюсуванням кліпу займався Сергій Вусик разом з гуртом «Антитіла». Підготовка тривала близько місяця, зйомки – безпосередньо 2 дні. Перебували ми в пустелі тиждень. Вивели в пустелю близько 100 людей. Одягли їх всіх в панк-костюми, зробили це вперше взагалі в історії українського кліпмейкерства, що ми стилістику одягу, взагалі лайф-стайл інтегрували в музичне відео. Це було дуже непросто, але нам це вдалося завдяки тому, що ми долучила і стилістів, і людей, які знають стилістику елементів та специфіку цього стилю вбрання. Далі була дуже важлива задача – ті метафори, і ту філософську лінію, яку ми хотіли провести через досить короткий відрізок музики (3,5 хвилини) втілити все, що ми задумали. І розжувати все так, щоб ці метафори читались. Я думаю, нам це вдалося, хоча ми все робили в дуже авральному режимі. Стосовно грошей, я скажу так, як би команда «Антитіла» не включалася своїми силами від початку створення ідеї до реалізації, то вартість цього відео, я думаю, коливалася б десь в межах 70-90 тисяч доларів. Завдяки тому, що ми завжди включаємося самостійно, ця цифри дещо менша. Але це велика цифра, яка вимірюється в десятках тисяч доларів. Це вже не перше відео, в яке ми інвестуємо такі кошти. І чому ми інвестуємо, я завжди акцентую – тому, що сучасний, якісний контент українською мовою, він дуже важливий в наших таких непростих українських реаліях. Щоб підлітки, діти, молоді та дорослі люди бачили, що українське – це достойно. Щоб воно було достойно, ти маєш вкласти зусилля, енергію і фінанси, звичайно також. За копійки таке відео, на жаль, не стається.

- Ви працювали під час карантину над цим?

- Ні… Ми працювали під час карантину, але сама зйомка почалася лише тоді, коли чергова постанова Кабінету Міністрів дозволила проводити такі зйомки.

- Як самі пережили цей карантин?

- Як і більшість людей: поробили купу справ, які відкладали на потім. Проводили час із родиною, з дітьми. Я ж багатодітний батько, як і Сергій Вусик – багатодітний батько. У нас є сім’ї, якими ми дуже дорожимо, любимо і для нас це найважливіше, здається, в житті. І варто зазначити, що карантин нас застав в рамках великого туру. Ми відіграли на 4 стадіонах, 2 Палаців спорту в Києві і потім вирушили в тур Україною по тисячних залах. Останній концерт, перед тим, як карантин зупинив всю нашу гастрольну діяльність, це був концерт у палаці культури у Харкові. Ми повернулись додому і трохи розслабились, видихнули і провели декілька місяців в прогулянках лісами, в походах на водойми, на всякі такі різні речі, які посилили такі сердечні речі, як ментальний зв'язок з дітьми.

- Ми вітаємо, що ви стали багатодітним батьком! Скажіть, цього разу це були сімейні пологи?

- Так. Це були сімейні пологи. Єдине, що моя дружина попросила, щоб я з’їздив, придбав крісло-качалку для того, щоб в майбутньому гойдати малечу на цьому кріслі. Поки я їздив за ним, то встиг приїхати лише на перерізання пуповини. Але я встиг це зробити.

- Ви познайомились з дружиною десь років 10 тому. Це так?

- Може і більше.

- Можете пригадати, як це сталося?

- Попередньо знайомство у нас було в продюсерському центрі, в якому на той момент перебував гурт «Антитіла» і вона так само вела якусь співпрацю з інвестором і з продюсером цього продюсерського центру. Там в коридорах ми вперше побачились.

- Хто тоді вперше зізнався у почуттях?

- Олена перша. Але у нас все розвивалося досить спокійно, без якихось емоційних бурхливих періодів. Тому що на той момент я вже підходив зважено до стосунків, зрештою, і вона хотіла якихось довгих, серйозних, ґрунтовних стосунків з метою створення сім’ї, народження дітей. Ми приглядалися, багато спілкувалися. Можу сказати, що дружба поступово переросла в стосунки.

- Ви не розглядаєте можливість записати дует з дружиною - співачкою Alyosha?

- Я не знаю. Має пісня народитися. Народиться пісня, тоді можна казати про якийсь органічний дует, про якусь органічну історію. А спеціально створювати щось, для того, щоб хапонути, ви ж розумієте, що два відомих колективи (гурт Alyosha і гурт «Антитіла») – це було б цікаво, про це всі б говорили. Але не хочеться робити це штучно, спеціально натягувати якусь пісню на дуетну історію.

- На останок трошки бліц-питань. Ваша найхарактерніша риса?

- Я люблю спати, я лінивий. Але з загостреним відчуттям справедливості. Це мені так здається. Мені здається, що таке треба питати у інших людей.

- Яка ваша мрія щодо щастя?

- Бути щасливим і робити навколо себе щасливими людей.

- В якій би країні ви хотіли б жити?

- В Україні, власне. Хочу зауважити, що маю змогу жити у будь-якій країні. Але залишаюся в Україні.

- Ваш улюблений колір?

- Немає. Це динамічна категорія.

- Що ви найбільше ненавидите?

- Ситуативно. Зараз, мабуть, не терплю хамства.

- Здатність, яку вам хотілось би мати?

- Менше лінуватись.

- Ким з молодих артистів ви захоплюєтесь, можливо, ви спостерігаєте за їх творчістю?

- Щоб спостерігати за творчістю – такого немає. Але, якщо говорити про молодих артистів, то ми разом з телеканалом «Україна» запустили дуже крутий конкурс, який стосується нашого стадіонного туру, я хочу анонсувати, що найближчим часом декілька молодих виконавців виступлять з нами в Палацах спорту, а згодом, коли відмінять карантин, і на стадіонах. От власно цими молодими артистами ми зараз і живемо.

- Які методи виховання порекомендуєте молодим батькам?

- Любити дітей.

- Як відсвяткуєте новий 2021 рік?

- Дайте дожити цей (посміхається).

- Ваше життєво кредо?

- Любов - це найбільша істина. Все інше – ілюзія. А ще одне кредо, яке зараз іде мотивом крізь творчість гурту «Антитіла», - все буде нормально, все переживемо.

Вже після інтерв’ю відбувся концерт гурту «Антитіла». Що відбувалося на концерті – вже незабаром читайте у нашому репортажі.

 

 

Олег Булашев

Фото Кирило Воронцов

Відео Олександр Попенко

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися