Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Понедельник, 19 Августа 2019 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Із фірмою екс-керівника Кременчуцької РДА навчальний заклад уклав 18 допорогових закупівель без торгів

7 февраля 2019

У 11-ти закупівлях не вистачило по одній тисячі гривень (у одному випадку – 5 тис. грн), аби досягти вказаного порогу.

Наприкінці січня Кременчуцька спеціалізована школа-інтернат імені А.С. Макаренка, засновником якої є Полтавська обласна рада, уклала ряд договорів щодо купівлі-продажу продуктів харчування. За даними аналітичної системи bi.prozorro, загальна сума підписаних угод (усього – 18 договорів) сягає 2 894 000 грн. Про це вказує ГО «Кременчуцький антикорупційний центр» у Фейсбук.

Оскільки очікувана вартість кожного, окремо взятого предмета закупівлі була допороговою, то замовник (школа-інтернат) скористався правом обрати постачальника на власний розсуд і укласти з ним прямі договори. Контрагентом, який здійснюватиме поставки продуктів харчування, стало ТОВ «Вест Профіт».

На перший погляд, нічого незвичного немає – велика кількість бюджетних навчальних закладів укладають прямі договори із одним підприємством або ФОПом без застосування процедури відкритих торгів. Проте, є декілька причин звернути більш детальну увагу на зазначені вище закупівлі.

По-перше, це вартість договорів. Як вже було сказано, із ТОВ «Вест Профіт» було підписано 18 угод, із них – 11 угод по 199 000 грн. і 1 угода ціною 195 000 грн. Нагадуємо, що згідно чинного законодавства, відкриті торги щодо закупівлі товарів мають проводитися за умови, що вартість предмета дорівнює або перевищує 200 000 грн. Як бачимо, у 11-ти закупівлях не вистачило по одній тисячі гривень (у одному випадку – 5 тис. грн.), аби досягти вказаного порогу. Тоді б вже замовник проводив аукціон, де учасники мали б змогу позмагатися між собою за право постачати продукти харчування до інтернату, що, в свою чергу, дозволило б на конкурентних засадах обрати оптимального постачальника (або постачальників) та зекономити бюджетні кошти.

По-друге, особа продавця. Згідно даних системи YouControl, керівником та засновником ТОВ «Вест Профіт» є Ярмола Володимир Олексійович. Вказана особа була депутатом Полтавської обласної ради VI скликання (http://www.oblrada.pl.ua/…/2658-deputati-poltavskoyi-oblasn…), а також головою Кременчуцької районної державної адміністрації у 2015-2016 рр. (https://pep.org.ua/uk/person/17169). Зв’язок з ТОВ «Вест Профіт» (аби виключити можливість, що колишній голова РДА та власник вказаної фірми – це тезки) прослідковується у відповідній майновій декларації у розділі «Доходи» (https://declarations.com.ua/…/nacp_f7585d25-9503-4153-b44d-…).

Враховуючи зазначене вище, хотілося б думати, що керівництво обласного комунального закладу, обираючи постачальника та укладаючи відповідні угоди, керувалося наявністю економічної вигоди та якістю продуктів, що постачатимуться ТОВ «Вест Профіт», не враховуючи особу власника вказаного підприємства.

 

 

За матеріалами джерела

фото Кремінь.Антикор

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться