Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 6 Мая 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Кременчуцькі артисти Народного цирку «Юність» «засяяли» на спортивних змаганнях

24 квітня 2021

Команда Народного цирку «Юність» готується до Чемпіонату Світу з повітряної гімнастики, хоча карантинні обмеження і вносять зміни у тренувальний процес.

Нещодавно у Дніпрі проходив Чемпіонат України з повітряної гімнастики. Кременчук на змаганнях представляла команда Народного цирку «Юність». Семеро вихованців колективу привезли чимало нагород: у скарбниці є і «золото», і «срібло», і «бронза». Так, Марія Алієва двічі піднімалася на найвищу сходинку п'єдесталу, Валерія Кугітко і Дмитро Миронов теж здобули перші місця, на другій сходинці змагань – Єлизавета Дрожнікова, на третій – Анастасія Гончаренко. Відзнаки за участь отримали Аріна Кірюхіна та Вікторія Кисличенко.

Вже після Чемпіонату Кременчуцька газета поспілкувалася з юними спортсменами та їхніми тренерами.

Вперше вихованці Народного цирку «Юність» беруть участь у змаганнях більш спортивного спрямування. На цьому акцентує увагу Олег Понурко, балетмейстер циркового колективу.

«Всі учасники команди повернулися зі змагань з нагородами або з відзнаками. Оскільки у нас циркова студія, то всі номери – це міні-шоу, де враховані світло, хореографія, і, звісно, трюки. Ми дещо відрізнялися від спортсменів, адже в нас акцент на грацію, постановку, а на таких змаганнях більше уваги приділяють саме спорту. Головне, що учасники колективу побачили, як працюють інші. І тепер є стимул пробувати сили не лише в цирковому мистецтві, а й у спорті», – розповів Понурко.

У планах «Юності» – не лише розвивати напрямок повітряної гімнастики, поєднаної зі спортом, а й поїхати на відповідний Чемпіонат Світу.

Три місяці щоденної роботи

Водночас беззмінний керівник (вже майже 46 років) Народного цирку «Юність», Заслужений працівник культури України, майстер спорту з акробатики, суддя республіканської категорії з акробатики Микола Понурко познайомив нас із учасницею колективу Марією Алієвою, яка з останніх змагань повернулася із двома нагородами.

«Марія стала чемпіонкою України у кільці і на полотнах. Ми з нею займаємось три місяці: щодня. І ось таких результатів досягли! Тепер Марії пропонують пройти конкурс там же, у Дніпрі, на відбір до збірної команди України, яка виступатиме на першості світу. Зараз готуємося», – розповідає тренер.

Дивлячись, що під час тренування ця дівчинка виробляє на циркових снарядах на чистоті кілька метрів над сценою, лише диву дивуєшся! Отак навчитися за три місяці – неймовірно!

Конкурс перенесли, тренування у МПК скасували

Нещодавно у вихованців «Юності» мали бути ще одні змагання у Дніпрі, на конкурсі «Золотий Кубок України». Але його перенесли на 15 травня. Все це – через загострення в Україні ситуації із коронавірусом і посиленням карантинних обмежень.

«Хотіли туди поїхати і виставити 18 номерів, задіявши всіх учасників. Скасовано і традиційний звітний концерт, який планували провести 25 квітня. Він мав відбутися одразу після конкурсу: ми завжди так практикували. Отримані нагороди на звітному концерті зазвичай на сцені вручає директор Міського палацу культури. Однак, на жаль, цього місяця нічого вже не буде. Тепер плануємо звітний концерт провести аж наприкінці вересня», – ділиться Понурко.

Він говорить, що доводиться вносити корективи і в тренування. І раніше було важко дотримуватися карантинних умов, відповідно до однієї з яких, на сцені під час тренувань можуть перебувати не більше 10 осіб. Після того, як Кременчук потрапив до «червоної» зони, заняття взагалі відмінили.

«Під час цього локдауну збираємось тренування проводити у приватному будинку однієї із циркачок з кожним вихованцем індивідуально», – зазначає керівник Народного цирку «Юність».

Утім життя триває, і якщо комусь із містян хочеться віддати дитину в циркову студію, то знайте, що тут приймають малюків із 4 років.

«Нездар не буває – це я вам кажу, спираючись на 46-річний досвід тренера. У нас у колективі немає окремих, кому приділяємо більше уваги: кожному вихованцю чи вихованці – однаково», – запевняє Микола Понурко.

За роки роботи у Кременчуці у циркового тренера – сотні випускників. Він зазначає, що серед них є Заслужені артисти України, 6 виступали в цирку Дю Солей. Найгнучкіша дівчина світу Руслана Крутась – теж його колишня вихованка.

Нагадаємо, як раніше колектив відзначав річницю створення колективу.

Кременчуцькі повітряні гімнасти, жонглери, еквілібристи створювали святкову атмосферу.

Микола Понурко став «Заслуженим працівником культури України».

Світлана Павленко

 

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися