Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 22 Жовтня 2020
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

«Кременчуцькі свинарчуки»: «Теплоенерго» кошмарить містян  занебесною комуналкою та фігурує у цікавих кримінальних справах

21 марта 2019
«Кременчуцькі свинарчуки»: «Теплоенерго» кошмарить містян  занебесною комуналкою та фігурує у цікавих кримінальних справах

Хитромудрі оборутки з паливно-мастильними матеріалами та трубами для котельні.

Правоохоронці Полтавської області розслідують дві кримінальні справи, підозри в яких падають на комунальників Кременчука, а в одній і на службових осіб Кременчуцької міської ради.

«Іноді цікаво зайти до Єдиного державного реєстру судових рішень, погортати та пошукати знайомі назви наших кременчуцьких комунальних підприємств»,- саме так інтригуюче починається допис під назвою «Кременчуцькі свинарчуки» у Фейсбуці місцевого політичного діяча Олега Бикова. 

А далі він розповідає про просто таки вражаючі факти. Стосуються вони роботи комунального підприємства «Теплоенерго» відносно двох цікавих фактів: поліція розслідує, як посадові особи підприємства «мутили» на паливі та паливо-мастильних матеріалах і друге – труба, яку встановили на котельній Третього занасипу, була бувша у використанні, при цьому в актах виконаних робіт та договорах на придбання вказаної продукції її зазначили, як нову.

Чи «мутили» на підприємстві на паливі, суддя правоохоронцям дізнаватися не дозволила. 

Олег Биков пише, що в провадженні слідчого відділу відділення поліції № 1 Кременчуцького відділу поліції перебувають матеріали досудового розслідування № 12019170110000068 від 12.01.2019 року за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст.191 Кримінального кодексу України («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»), відносно посадових осіб КП «ТЕПЛОЕНЕРГО»!

«Так-так, мова йде саме про наше рідне КП «Теплоенерго», це саме ця «конторка» разом з мером і Ко кошмарила кременчужан занебесною комуналкою, підіймаючи тарифи за 2018-2019 рік у ЧОТИРИ РАЗИ !!! Завдяки котрій Кременчук фактично став лідером серед інших міст України по вартості тепла і гарячої води.

Наразі, повернемося до кримінального провадження. Відомості до ЄРДР внесені за фактом того, що посадові особи КП «Теплоенерго», зловживаючи службовим становищем протягом 2015-2018 років вносили неправдиві відомості до офіційних документів, а саме шляхових (подорожніх) листів та інших бухгалтерських документів про кількість використаних паливно-мастильних матеріалів, які у подальшому привласнили !!! Тобто, посадові особи КП мутили на паливі та паливо-мастильних матеріалах, попередньо збитки слідство оцінило орієнтовно понад 100 000 грн., але впевнений, що після тимчасового доступу (обшуків), сума значно зросте…

Під час проведення досудового розслідування було отримано інформацію від ТОВ «Краут», що надає послуги з абонентського супроводу та консультування системи моніторингу транспортних засобів КП «Теплоенерго» на підставі договору № 54 від 01.02.2017 р.

І слідчий не забарився звернутись з відповідним клопотанням до суду.

Але, ухвалою слідчого судді Крюківського районного суду м. Кременчука від 25.02.2019 року було відмовлено в тимчасовому доступі до речей і документів, зазначена ухвала ОСКАРЖЕННЮ НЕ ПІДЛЯГАЄ!», - пише Олег Биков і надає посилання на ухвалу суду.

Саме в ухвалі ми читаємо, що, вивчивши справу, слідчий суддя Крюківського райсуду Кременчука С.О.Фадєєва приходить до переконання, що ініціатором подання не доведено, що витребувані документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подано клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у даному кримінальному провадженні. А відомості, що у них містяться, можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні і неможливо іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.

«Враховуючи вищевикладене, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання задоволенню не підлягає у зв'язку з його необгрунтованістю.

Керуючись ст.ст. 159160163164, КПК України, слідчий суддя,-

П О С Т А Н О В И В :

В задоволенні клопотання начальника слідчого відділення ВП № 1 КВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_2 про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає», - постановила слідчий суддя С.О.Фадєєва.

Яка подальша доля цієї справи, ми намагаємося дізнатися у правоохоронців.

Також Кременчуцька газета звернулася за коментарем з цього питання до керівництва КП «Теплоенерго», але його керманич Віталій Одношевний у коментарі відмовив.


«Також, зазначене КП фігурує ще в одному цікавому кримінальному провадженні за № 12018170090004640 від 18.12.2018 року за ч. 2 ст. 364 КК України, в кримінальній справі фігурують як службові особи КП «Теплоенерго» так і службові особи Кременчуцької міської ради», - пише Олег Биков.

У даній ухвалі мова йде про те, що старший слідчий Кременчуцького відділу поліції звернувся до Автозаводського райсуду суду з клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні № 12018170090004640, зареєстрованого 18.12.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України «Зловживання владою або службовим становищем».

Під час досудового розслідування встановлено, що до СВ Кременчуцького ВП надійшов рапорт заступника начальника МРВ № 2 УЗЕ в Полтавській області Нестеренко Д.В. з приводу того, що службові особи Кременчуцької міської ради та Комунального підприємства "Теплоенерго" при виконанні ремонтних робіт котельні, яка знаходиться на третьому Занасипі по вул. Мічуріна, 89А у м. Кременчуці, здійснили придбання за бюджетні кошти металевої труби діаметром D=820 мм, товщиною стінки h=8 мм та довжиною L=92 метри за ціною 500 000, 00 гривень бувшої у використанні, при цьому в актах виконаних робіт та договорах на придбання вказаної продукції зазначили як нову. Таким чином, в діях службових осіб вбачаються ознаки зловживання службовим становищем, що спричинили тяжкі наслідки.

У ході досудового розслідування було встановлено, що 20.07.2018 року між КП «Теплоенерго» та ТОВ «СТІКС-ОІЛ ІЖИНІРИНГ» укладено договір підряду № 85, яким передбачено виконання роботи щодо проектування та встановлення димової труби на котельні підприємства, що знаходиться за адресою: Полтавська обл., м. Кременчук, вул. Мічуріна, 89-А., вартість роботи складає 4 800 000, грн.

У порядку ст. 93 КПК України надіслано запити до ТОВ «СТІКС-ОІЛ ІЖИНІРИНГ» з проханням надати завірені копії реєстраційних документів (копія статуту) підприємства ТОВ «СТІКС-ОІЛ ІЖИНІРИНГ» та фінансово - господарські документи, а саме: договору з підряду № 85 від 20.07.2018 року з додатками, платіжні доручення, акти виконаних робіт з ресурсними відомостями, дефектні акти, проектно-технічну документацію щодо роботи з проектування та встановлення димової труби на котельні, що знаходиться за адресою: Полтавська область, м. Кременчук, вул. Мічуріна буд. 89-А.

У відповідь на запити ТОВ «СТІКС-ОІЛ ІЖИНІРИНГ» будь-яких відомостей та відповіді на запит не надало.

Враховуючи викладене, з метою встановлення обставин, щодо зловживання службовими особами КП «Теплоенерго» своїм службовим становищем, виникла необхідність у отриманні доступу до відомостей, які знаходяться у володінні ТОВ «СТІКС-ОІЛ ІЖИНІРИНГ» за адресою: м. Київ, вул. Дегтярівська, 25А, корпус Г, офіс 201, а саме: реєстраційних документів (копія статуту) підприємства ТОВ «СТІКС-ОІЛ ІЖИНІРИНГ» та фінансово - господарських документів, а саме: договору з підряду № 85 від 20.07.2018 року з додатками, платіжних доручень, актів виконаних робіт з ресурсними відомостями, дефектних актів, проектно - технічної документації, щодо роботи з проектування та встановлення димової труби на котельні, що знаходиться за адресою: Полтавська область м. Кременчук вул. Мічуріна буд. 89-А.

Для розслідування даного кримінального провадження відповідно до витягу з ЄРДР створено слідчу групу у складі: слідчих Маркова М.О., Пітоні Д.О., Косенка А.В.,Назаренко Я.А., Чернова В.Л., Берчука Д.Ю.

Представник ТОВ «СТІКС-ОІЛ ІЖИНІРИНГ» у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду клопотання повідомлявся належним чином.

Заслухавши справу суддя Олена Предоляк клопотання слідчого про тимчасовий доступ до речей та документів, внесене у кримінальному провадженні № 12018170090004640 від 18.12.2018 року, - постановила задовольнити. Вона надає слідчій групі тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у володінні ТОВ «СТІКС-ОІЛ ІЖИНІРИНГ», (код ЄДРПОУ - 35198717 ), за адресою: м. Київ, вул. Дегтярівська, 25А, корпус Г, офіс 201.

Подробиці цієї справи ми також намагаємося дізнатися, а поки нагадуємо, що саме ця (нова за даними «Теплоенерго») труба під час нещодавнього великого вітру вже поламалася. 

А ще саме навколо цієї труби виникли питання у модератора групи «Pozorro» Олексія Северина, який у Фейсбуці повідомив, що комунальне підприємство «Теплоенерго» упродовж дня закупило три послуги на суму у майже 10 млн грн без тендеру. 

«Упевнений, містяни повинні знати, що відбувається в комунальних підприємствах нашого міста, куди діваються НАШІ ГРОШІ та чому я називаю нашу владу КАЗНОКРАДАМИ І МАРОДЕРАМИ !

Далі буде…» - пише місцевий політичний діяч Олег Биков.

Нагадаємо, Тарифи на тепло і гарячу воду, як сніжний ком: підвищить КП "Теплоенерго" - на черзі і Кременчуцька ТЕЦ.

Кременчужани стали менше платити за тепло і гарячу воду, бо почали "проїдати" субсидії?

 

 

Клим Соколов

 

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися