Кременчуцька газета
П'ятниця, 1 Грудня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

Ви є тут

Найкращий народний перукар Кременчука Тетяна Сотнікова про себе та свою роботу, рецепт від лупи та облисіння, експерименти з волоссям та інше

21 вересня 2023

Пряма мова.

19 вересня завершилося голосування за найкращого перукаря у нашому місті, якого обирало не компетентне журі, а наші читачі. За підсумками голосування, що тривало на нашому сайті (kg.ua) тиждень, найбільше голосів отримала Тетяна Сотнікова, яка працює у салоні «Глянець».

20 вересня головний редактор «Кременчуцької газети» Олег Булашев завітав до салону «Глянець» і вручив диплом майстрині.

Також ми поспілкувалися з Тетяною Сотніковою про її роботу та життя. Даємо інтерв’ю з деякими скороченнями.

- Розкажіть коротко про себе і як стали перукарем?

- Скажімо так, ця професія не завжди була моєю мрією. Ми завжди в дитинстві хочемо бути якимись модельєрами чи дизайнерами. Але склалося так, що в 98-му році я вибрала професію перукаря і пішла навчатися в наш ліцей імені Макаренка. Це був перший вступ на перукарів. До цього у Кременчуці ніяких курсів перукарів не було, навіть якогось направлення в цій сфері не було. В 98-му році я пішла навчатися, вивчилась, якось потрошку почала працювати і мене запросили в ліцей назад викладати. Я декілька років працювала викладачем перукарської справи, дітей вчила.

- Ви майстер чоловічої чи жіночої зачіски?

- Ми коли навчалися ще в ті часи, то раніше не було такого. Раніше вчили і чоловічий зал, і жіночий зал, і фарбування теж було у загальному навчанні. Це зараз пішли направлення - чоловічі барбери, є направлення якихось зачісок, ще чогось. Я майстер - універсал.

- З ким Вам простіше працювати – із жінками чи чоловіками?

- Чесно, я всіх люблю. І дітей… Я працюю вже більше 20 років, я випустила вже не одне покоління, вони виросли з моїми стрижками, женилися, виходили заміж, і так поступово.

- Чи готові ви безкоштовно стригти військових у салоні?

- … Військових - це без питань, можна стригти, хоча у нас послуги такої немає. Але моя сім'я, конкретно я, ми дуже допомагаємо ЗСУ. У мене дуже багато клієнтів, котрі пішли на передову. І я взагалі хочу подякувати всім, хто мене підтримав, тому що, по-перше, це люди, які подали мене на це голосування… Вони мене вже поставили перед фактом, що є ось голосування, ми тебе висунули. Вони за мене голосували. Для мене це, взагалі, честь така.

- А готові, аби лікарняна поличка послугувала за перукарський столик? Тобто, сходити у шпиталь ветеранів війни і провести там акцію з влаштування краси пораненим військовослужбовцям? Їм теж, мабуть, хочеться бути красивими!

- Не проблема. Коли я починала працювати в ліцеї, ми робили такі благодійні акції, скажімо так, в цьому напрямку. Ми, моєю групою, яку я вела, приходили до ветеранів, робили зачіски, спілкувалися. Не так важливо, ви розумієте, скажімо так, підстригти, як спілкування…

- Ми повертаємося до питань краси. Які стрижки та кольори волосся зараз у моді?

- Мода така справа, яку треба підлаштовувати під себе. Немає конкретно, знаєте, як оце, тренд. Я взагалі не люблю ці словасполучення - тренд цього сезону, тренд такий-та. Взагалі треба бути ексклюзивними. Ось я люблю, щоб людина була ексклюзивна. Тобто, коли людина йде, і мимо вас проходить, наприклад, 10 жінок з каре, я пройду і не озирнуся. А коли йде людина зі стрижкою чи з укладкою, яка ВАУ, то я можу зупинитися і подивитися і це дійсно класно. Нехай воно може там не професійно зроблено, нехай якісь спроби фарбування навіть дома, ну воно ексклюзивне і воно дійсно заставляє зупинитись і подивитись.

- Яку зачіску, зроблену вашими руками можна назвати найоригінальнішою?

-  Ну, ми колись знімали теж програму, і була зйомка. Ми зробили трансформацію в зачісках. Дівчинка прийшла і її треба було трансформувати під денний, вечірній якийсь лук. Вечірню зачіску я зробила за 20 хвилин. Це ті зачіски, котрі, наприклад, робляться годину чи півтори години.

- Чи експериментуєте на клієнтах?

- Скажімо так, якщо клієнти приходять і кажуть - роби що хочеш. Зазвичай вони хочуть, щоб щось запропонувала і вони погоджуються. В принципі, з часом війни, як сказати, люди стресують. У мене було таке, що люди переїжджають, а потім приходять до мене, і з довгого волосся різко робимо коротку стрижку. Ось у них потреба так  зняти цей стрес з себе. Вони зняли стрес, вони видихнули, і задоволені…

- Кого з відомих людей міста стригли?

-          А може не називати?

-          Можна. Тоді, що найскладніше у Вашій творчості?

-           Кожна професія – це якась складність. В кожній професії є свої помилки. Не буває такого, що така класна, і в мене все виходить. Кожна людина має право на помилку. Але я дуже поважаю майстрів, і я себе відношу до таких майстрів, котрі намагаються виправити помилку, намагаються якось допомогти.

Ну, в нашому житті буває всяке. Тим паче, люди сьогодні на стресі, майстри теж на стресі, тому що у нас багато знайомих на передовій, багато ми ховаємо…

- Якого експерименту з волоссям варто уникати?

- Я противник, і це, мабуть, знає більшість клієнтів і вони мене за це поважають - кератину, нанопластики, і всього цього, що, взагалі, з ним зв'язано. Усі ці процедури, як розказує реклама, наприклад лікування кератином, чи відновлення нанопластикою, ну, для мене все табу. Я навіть не читаю, не можу на це дивитися, тому що було багато у нас тестувань на волосі. Ну, поки ви це робите, знаєте, воно тримається, а далі?

- Чи правда, що в домашніх умовах можна так само якісно піклуватися про волосся, як майстри в салонах?

- Головне - правильний догляд. І бажано, щоб у кожного був свій майстер. І зрозуміло, коли приходить клієнт, майстер обговорює зачіски, то при цьому він може компетентно підібрати догляд за волоссям, що і блонд буде гарно виглядати, і колір подовше буде носитися.

- Як не допустити облисіння?

Ну, розумієте, облисіння – це проблема така, розширена, тому що є облисіння спадкове, і з ним вже нічого не поробиш. Багато є спреїв, багато є якихось засобів, які можуть продовжити життя цієї луковиці волосини. А так, якщо це генетика, то вже нікуди не подінешся.

- Який ваш рецепт від лупи?

- Лупа. Лупа теж, скажімо так - це дуже болісне питання для багатьох, тому що лупа буває різних видів. Теж, Ви, коли приходите до майстра, майстер вже бачить, чи це на нервовому підгрунті чи щось інше. При нервовому розладі лупа йде, як бляшками, страждає не вся шкіра голови, а якісь ділянки голови покриті.

Ще є причина, що не дуже промита шкіра голови. Клієнт вдома робить якісь процедури, йому здається, що він їх змив, але волосся змите, а шкіра голови не промита. І це у багатьох така проблема. До мене коли приходять клієнти, особливо у кого густе волосся, це проблема номер один. А так потрібно застосовувати засоби догляду. Тож головне з’ясувати чи лупа від сухості, чи це на нервовій почві, чи ще щось.

- Розкажіть якийсь курйозний випадок із вашої багаторічної практики.

- Кумедний. Я навіть не знаю… Був випадок, коли ми довго з клієнтками розмовляємо, якось підбираємо. Я бачу її, наприклад, там в блонді, а вона хоче темний. Я їй кажу своє, а вона інше. В результаті вона наполягає - давай темний. Ну, давай темний. Зробили темний. Хоча людина ніколи в житті не експериментувала. Вона ходила натурально, з довгим волоссям. Ми зробили темний, вона походила три дні і каже: «Давай щось робити». Я кажу, ну ти ж розумієш, швидко нічого не зробимо. Треба ж поетапно якось. З того часу вона була різних кольорів. Вона на собі і теплі відтінки відчула, і холодні відтінки. І зараз вона блондинка в холодному відтінку, але для неї був стресовим цей вихід.

- Ось останнє моє запитання. Ви перукар, а хто займається вашим стилем?

- Я стрижусь сама, фарбуюсь сама. Ви розумієте, немає часу. Ось казалось би, працюю в салоні, але я не можу собі виділити годину, щоб піти на якусь процедуру в салоні. Ось якось так… Але манікюр роблю сама, стрижусь сама, фарбуюсь сама, і все я роблю сама.

- Дякую вам за це інтерв'ю і хочу нагадати, що зараз редакція Кременчуцької газети проводить конкурс «Вибираємо найкращих». Це можуть бути лікарі, будівельники, б’юті-майстри, ріелтори, вчителі, тренери та інші професіонали своєї справи. Двічі на місяць наші читачі визначатимуть улюбленого фахівця, якого вони б охоче порекомендували своїм знайомим. Першим ми пропонували обрати найкращого сімейного лікаря, далі – тренера, нотаріуса, тепер обрали – перукаря.

Кого обиратимемо далі – знову вирішувати нашим читачам.

До 26 вересня ми чекаємо від вас пропозиції щодо наступної професії, за якою обиратимемо кращого фахівця.

Листи можна надсилати на пошту редакції: Кременчук, вул. Старшого лейтенанта Кагала, 45 або на електронну пошту: [email protected].

Нагадаємо, Хто отримав звання найкращого перукаря Кременчука

 

 

Олег Булашев

Відео Єгор Мовчан, Микита Ліцкевич

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися