Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Середа, 25 Травня 2022
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Про дитячі мрії та шлях до себе: історії кременчужанок з іменем Тетяна

25 січня 2022

Напередодні Дня Ангела та вшанування пам’яті великомучениці Тетяни ми поспілкувалися з відомими містянками, які носять це ім’я.

Кожного року 25 січня відзначається Тетянин день. Дата ця вибрана невипадково. Вона пов’язана з ушануванням великомучениці Тетяни. За переказами, її стратили саме у цей день. Мощі святої знаходяться у Свято-Успенському Псково-Печерському монастирі.

Також цього дня прийнято святкувати неофіційний День студента.

Кременчуцька газета з нагоди свята знайомить читачів з історіями відомих у місті жінок, яких назвали Тетянами.

Тетяна Шаховцева, рестораторка, волонтерка

«З дитинства дуже любила тварин, тому і мріяла своє життя пов’язати саме з чотирилапими пухнастиками. А ще цікавилася кулінарією, у мене мама і бабуся завжди добре готували. І так якось вигадували нові рецепти. Спочатку на виїздах проводили різноманітні майстер-класи. Потім життя повернуло до ресторанної справи. А щодо волонтерської діяльності – то як можна залишатися осторонь подій, що відбуваються у нашій країні? Окрім допомоги військовим, не забуваємо про братів наших менших. Звісно, ми допомагали, допомагаємо. Зараз притулку для тварин харчі збираємо, беремо тварин до себе в ресторан, і тих, яких підкинули, і тих, які опинилися у скрутному становищі. Найбільшим досягненням у житті вважаю свою родину, своїх дітей – це найдорожчі мені люди».

Тетяна Чернова, заступниця начальника управління культури і туризму Кременчуцької міської ради

«У дитинстві мріяла бути вчителем танців. Я все своє життя танцюю і хотіла передавати це іншим. Коли вступала до Інституту культури, то не було хореографічного відділення, а була спеціальність «методист, організатор культурно-освітньої роботи». Дідусь сказав: «Іди туди, там ширше коло для твоїх здібностей!» Тож, прислухалася до поради дідуся. Тобто через любов до танців я таки обрала собі професію до смаку. А іншого нічого й не було ніколи – із самого дитинства був світ культури. Дідусь був режисером театрального колективу в місті Рівне, певно, гени йдуть звідти. Знаєте, є такий вислів: «На роботу – як на свято!». У мене саме так і склалося. Дуже важливо, аби людина знайшла своє місце в житті, а якщо знайшла – це і є щастя. Складно, не складно, а через терни – до зірок».

Тетяна Печериця, директорка департаменту «Центр надання адміністративних послуг у Кременчуці»

«Насправді з дитинства я дуже любила математику і спорт, тому бачила себе десь у цих напрямках. Зараз я займаюся тим, що мені подобається. Свого часу я була дружиною військовослужбовця, тому спочатку їздила за своїм чоловіком. А коли він пішов з армії і почав працювати в органах Міністерства внутрішніх справ, я теж прийшла служити в ОВІР (міграційна служба – авт.). З того моменту почала отримувати задоволення від цієї роботи. В ОВІРі я пропрацювала від звичайного інспектора до начальника. А вже після цього стала керівником ЦНАПу, і весь цей час мені страшенно щастить, адже я займаюся тим, що мені дуже подобається – тобто допомагаю людям. А найбільше досягнення, перш за все, це мої діти, адже кожна мати хоче бачити результати свого життя у своїх дітях. У мене пречудові два сини, яких я вважаю найбільшим своїм досягненням. Тепер вже маю і двох онучок».

Тетяна Гусар, депутатка Кременчуцької районної ради, поетка

«У дитинстві мріяла бути флористом, адже любила квіти і складати з них різноманітні композиції. І був такий етап у моєму житті. Зараз працюю копірайтеркою. У мене завжди була чітка громадянська позиція, і я зрозуміла, що місцеві вибори-2020 можуть допомогти мені бути більш публічною і вирішувати проблеми людей більш ефективно. Щодо творчої діяльності, то вже відбулося два творчих вечора у Кременчуці, і я випустила збірку поезій «Зелені коліна». Із найбільших досягнень вважаю те, що навчилася розуміти те, чого насправді хочу в житті. Я випускниця міжнародної школи з прав людини, а ще амбасадорка Національної Молодіжної Ради України з питань цілей сталого розвитку».

Тетяна Майдак, в.о. директора КЗК «Кременчуцька міська публічна бібліотека»

«Надивившись знаменитого серіалу «Знатоки», я вирішила стати криміналістом… Але в той час жінок неохоче брали на службу в міліцію, тому вирішила піти в юристи. І поїхала вступати до юридичного технікуму. Але там усі місця для відмінників були зайняті, і нам порадили піти повчитися на історичний факультет педінституту. Дорога до студмістечка проходила повз Сімферопольське училище культури, де на великій гарній яскравій афіші було написано про прийом на навчання. Саме те, як була з любов’ю оформлена афіша, і зіграло свою роль: вийшовши на найближчій зупинці, я зайшла в приймальну комісію, де і була з радістю прийнята в студентки.

Навчання в нашому училищі було настільки цікавим і захоплюючим, що отримала я там не тільки червоний диплом, але й бажання вчитися і працювати далі на бібліотечному шляху. А також любов до всіх видів мистецтва. Як-от до опери, балету, музики, живопису, кіно, оперети…

Найбільшим досягненням у житті вважаю саме життя, в якому було стільки цікавого та захоплюючого, стільки побачено, стільки подорожей і стільки друзів, що не хочеться міняти жодного дня. Те саме стосується і професійної частини. Стільки придумано та проведено яскравих заходів, зроблено цікавих фото та відео проєктів!».

Походження імені Тетяна

Ім’я Тетяна має давньогрецьке походження. Воно бере початок від слова tatteo, яке в перекладі означає «облаштовувати», «та, що велить», «поставлена». Існує також латинська версія. У Стародавньому Римі було поширене чоловіче ім’я Татіан. Вважається, що Тетяна – його жіноча форма.

Позитивні якості Тетяни

Вірить у себе і власні сили та здібності, смілива, щира, має чудове почуття гумору, весела, позитивно ставиться до світу. У Тетяни напрочуд сильна інтуїція, люди довіряють її передчуттям. Вона легка у спілкуванні, вміє зачарувати співрозмовника. Відрізняється сильною волею, практично не піддається чужому впливу.

Наша редакція вітає усіх Тетян зі святом! Бажаємо міцного здоров’я, щастя та реалізації усіх планів та задумів.

Тетяна Красельникова

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися