Кременчуцька газета
Неділя, 8 Вересня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

 

 

Ви є тут

Секрет розкрито: з чого формуються зарплати, премії та матдопомоги кременчуцьким VIP-чиновникам

7 жовтня 2022

Відповідь вас може засмутити.

Сьогодні у Кременчуцькій райраді журналісти поцікавилися у керівника апарату Кременчуцької районної військадміністрації Таміли Самбур – як формуються зарплати у представників виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. Та і взагалі – звідки такі чималі суми на оздоровлення у мера, його заступників та інших чиновників.

За її словами, самі складові і в держслужбовців, які працюють в органах виконавчої влади, і чиновників органів самоврядування - спільні. Це оклад, ранг, вислуга років, також можуть бути стимулюючі складові - премії та надбавки.

 «Проте якщо брати зарплату держслужбовців, то ми обмежені фондом заробітної плати. Наприклад, ми формуємо фонд преміювання від фонду окладу лише у межах 20%. А в органах самоврядування (Кременчуцькій міськраді - авт.) – зарплату формує оклад, ранг, вислуга. Але премії і надбавки - це вже зовсім інше питання, адже у них вони не обмежуються», - прокоментувала вона. 

Ні для кого не секрет, що премії головних чиновників міськради досить немалі. Наприклад, від 20-30 тис грн щомісяця. 

За поясненням Таміли Самбур, фонд зарплати з бюджету громади в обох випадках формують фінансисти, після чого на бюджетних сесіях його затверджують місцеві депутати. Вони можуть його корегувати, вносячи зміни до бюджетів громад. Як і, наприклад, зменшувати на час воєнного стану.

На уточнююче питання журналістів – спеціалістка відповіла, що розрахунок на зарплати ведеться з місцевих коштів. Зокрема, зарплати кременчуцьких чиновників із міськради формуються із коштів платників податків містян - так званого фінансового кошика місцевої громади.  

Щодо того, скільки разів на рік чиновники можуть отримувати таку допомогу –  питання теж прояснилось. Згідно чинного законодавства, чиновники місцевого самоврядування мають право отримувати дві допомоги: на оздоровлення (коли ідуть у відпустку) та на матеріальні потреби для вирішення соціально-побутових питань. Тобто, дві матдопомоги на рік.  

Як же формується матдопомога на оздоровлення та надбавка?

«Оклад, ранг, вислуга, надбавки та премії  - за два місяці сумуються – з чого виходить чималенька сума. Далі вони розділяються на фактично відпрацьований час і множаться на планові дні. І тому виходять у них такі гарні оздоровчі - по 60 – 70 тис гривень», - пояснила Самбур.

Розповіли і про надбавки в заробітних платах: 

«Якщо премія у держслужбовця може бути не більше 30%, то по надбавках обмежень немає (цей пункт не прописаний у законодавчій базі). Але наш фонд зарплати дуже мізерний, тож ми не можемо платити по 100-150% надбавок. Зазвичай вони виплачуються диференційовано - по 30-50%. 

В органах місцевого самоврядування, як бачимо, ситуація дещо інша. Адже там вона може сягати значно більших відсотків», - підсумувала спеціалістка.

Та зачитала види надбавок:

- виплати за додаткове навантаження,

- стимулюючі,

- надбавка за вислугу років, тощо.

Нагадаємо, Як бобер у салі: у серпні деякі VIP-чиновники Кременчука отримали матдопомогу, більшу, ніж зарплати колег

Лунін радить Малецькому прибрати свою премію, аби не ображати медиків та педагогів

 

 

Аріна Алініна

 

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися