Кременчуцька газета
Четверг, 18 Квітня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Скільки торік заробили керівники громад Кременчуцького району

26 лютого 2024

Не всі очільники ОТГ відповіли на наші запити, тож цього разу ми відійшли від традиційного рейтингу заробітних плат.

«Кременчуцька газета» продовжує знайомити наших читачів з доволі цікавою темою - розміром заробітних плат за 2023 рік керівників. Раніше ми показали зарплати очільників комунальних підприємств, медичних закладів та закладів культури, директорів шкіл та дитячих садочків Кременчука тощо. Тепер дійшла черга до голів територіальних громад району. Зауважимо, ми не брали до уваги, наприклад, Оболонську громаду, яка знаходиться далеко від Кременчука, та керівництво Градизької і Новогалещинської громад - вони не відповіли на відповідні наші запити. Але ми зробимо усе можливе, аби отримати цю інформацію. Для цього, зокрема, вже направили скаргу Уповноваженому з прав людини. Тож через вказані обставини, ми відійдемо від складання традиційного рейтингу зарплат, бо він буде викривлений. Тому просто проінформуємо статистично про рівень річних заробітних плат очільника чи очільниці громади у 2023 році.

Кам’янопотоківська громада

До складу Кам’янопотоківської громади входять 11 сіл (Чечелеве, Білецьківка, Підгірне, Бурти, Маламівка тощо). Її очолює Анна Самойлюк. У неї, як у інших голів об’єднаних територіальних громад (ОТГ), відсутні заступники. Тому весь тягар роботи вона замикає на собі, чим економить кошти громади.

Тож ця чиновниця у 2023 році поклала до гаманця 737 тис 60 грн.

В середньому її зарплата, отримана на руки, складала 52 тис 743 грн. До цієї суми входив оклад - 12 тис грн, надбавки – 8 тис 190 грн, премія, яка коливалася від 20 тис 475 грн до 40 тис 950 грн.

Найбільшу суму зарплати Самойлюк отримала у липні – 105 тис 487 грн, коли їй нарахували 65 тис 520 грн матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань.

Піщанська громада

Піщанська об’єднана сільська територіальна громада утворена 13 серпня 2015 року шляхом добровільного об’єднання сіл Піщане, Кривуші, Ковалівка Піщанської сільської ради та сіл Гориславці, Коржівка, Миловидівка, Олефірівка Гориславської сільської ради. 

Відповідно до розпоряджень Кабінету Міністрів України від 13 травня 2020 року, розширено межі Піщанської територіальної громади шляхом приєднання Недогарківської, Новознам’янської та Ялинцівської сільських рад. Тож до складу Піщанської сільської територіальної громади увійшли 23 населені пункти.

Громаду очолює Олександр Краплина, який у січні-грудні 2023 року поклав до кишені 599 тис 461 грн зарплатні.

В середньому його щомісячна зарплата, отримана на руки, складала 41 тис 535 грн. До цієї суми входив оклад - 12 тис грн. Найбільшою складовою суми його зарплати були премії, які майже кожного місяця становили 27 тис 27 грн. Також щомісяця він мав надбавки – в середньому по 8 тис грн.

Найбільшу зарплату Краплина отримав у березні – 95 тис 333 грн, тоді до неї увійшла матдопомога на оздоровлення – 51 тис 597 грн та відпускні – 28 тис 693 грн.

Слід зазначити, що голова Піщанської громади зменшив свої зарплатні апетити. Наприклад, у 2022 році його щомісячний оклад становив 15 тис грн, а премії коливалися в межах 32-33 тис грн. Також щомісяця він мав надбавки – в середньому по 10 тис грн.

Семенівська громада

Села Тарасівка, Заїчинці, Бакумівка, Середине, Тройняки, Білогуби, Брусове, Чаплинці, Василівка, Калинівка, Нова Петрівка, Осокори, Рокити, Байрак, Курганне, Богданівка, Вербки, Герасимівка, Єгорівка, Чапаєвка, Шепелівка, Устимівка, Вільне, Очеретувате, Крива Руда, Паніванівка, Веселий Поділ, Малі Липняги, Великі Липняги, Бадьорівка, Греблі, Нова Олександрівка, Новоселиця, Слюзівка, Червоний Лиман, Товсте, Бурімка, Степанівка, Карпиха, Вереміївка, Грицаї, Поділ, Біляки. Всі 44 села увійшли до складу Семенівської громади, яку очолює Людмила Милашевич. Її населення вже 6 разів обирало очільницею Семенівки. Тож, майже 25 років ця чиновниця працює в органах місцевого самоврядування.

У 2023 році Милашевич поклала до гаманця 521 тис 378 грн.

Середній оклад керівниці складав 15 тис грн, а премія коливалася від 10 тис 140 грн до 16 тис 380 грн. Майже щомісяця вона отримувала надбавку в 10 тис грн. У травні Милашевич виплатили матдопомогу - 44 тис грн, а у серпні – 21 тис грн. Також у серпні керівниця громади мала 48 тис 697 грн матдопомоги на вирішення соціально-побутових питань.

Тож і не дивно, що найбільшу суму за рік чиновниця отримала у серпні – майже 95 тис грн.

Козельщинська громада

Козельщинська селищна об’єднана територіальна громада утворена 4 жовтня 2017 року шляхом об’єднання Козельщинської селищної ради та Лутовинівської, Мануйлівської, Михайликівської, Пашківської, Пригарівської, Приліпської, Рибалківської, Хорішківської сільських рад Козельщинського району з адміністративним центром у селищі міського типу Козельщина.

У 2020 році до Козельщинської територіальної громади доєдналися території Бреусівської, Високовакулівської, Мальцівської, Оленівської та Солоницької сільських рад.

До складу громади, яку очолює Олександр Троцький, входять 62 села. У 2023 році він поклав до кишені 405 тис 583 грн.

В середньому щомісячно він отримував на руки 34-35 тис грн зарплатні. Найменшу суму - у травні – 29 тис 430 грн, а найбільшу – у березні - 35 тис 625 грн.

Сума щомісячної нарахованої зарплати чиновника складалася з окладу, який коливався від 9 до 12 тис грн, щомісячної премії – в середньому 18-20 тис грн та надбавок у розмірі близько 10 тис грн.

Пришибська громада

Пришибську об’єднану сільську територіальну громаду утворили в серпні 2015 року шляхом добровільного об’єднання територіальних громад сіл Пришиб, Єристівка, Роботівка Пришибської сільської ради, Кобелячок, Малики Кобелячківської сільської ради.

Громаду очолює Валентина Городянко. У 2023 році чистими вона заробила 388 тис 881 грн.

Упродовж року рівень отриманих нею за місяць коштів коливався від 16 тис 885 грн до 63 тис 608 грн. В середньому вона щомісяця заробляла 27 тис 395 грн.

Оклад чиновниці складав 12 тис грн, за вислугу років їй нараховували майже щомісяця по 5 тис грн, а по 8 тис – надбавку та премію.

Омельницька громада

Омельницька сільська об’єднана територіальна громада утворена 13 серпня 2015 року шляхом об’єднання Демидівської, Запсільської, Омельницької та Рокитненської сільських рад Кременчуцького району. 

Зараз до складу громади входять 20 сіл. Очолює громаду Андрій Пирог, який у 2023 році чистими заробив 294 тис 817 грн. Середня сума його щомісячної зарплати складала 20 тис грн.

Найбільшу суму йому виплатили у липні – 97 тис 572 грн, коли він отримав 31 тис грн відпускних та по 32 тис грн матдопомоги на оздоровлення та вирішення соціально побутових проблем.

В середньому упродовж року оклад чиновника щомісяця складав 12 тис грн, премія - 9 тис 600 грн, надбавки – в межах 10 тис грн.

Які суми заробили керівники району та адміністрацій у Кременчуці

Якщо ми вже взялися знайомити читачів із зарплатами керівників ОТГ, то не обійшли увагою і зарплати керівників Кременчуцької районної державної адміністрації та райради, а також очільників Автозаводської та Крюківської адміністрацій.

Так, голови Автозаводської та Крюківської районних адміністрацій Кременчука – Наталія Заводчикова та Дмитро Лозовик у 2023 році заробили відповідно: 300 тис 268 грн та 342 тис 288 грн.

Староста Потоківського старостинського округу Кременчука Юрій Зоря у 2023 році мав «чистими» 334 тис 224 грн.

Голові Кременчуцької райдержадміністрації Олегу Лєдніку за січень-грудень 2023 року виплатили «чистими» 443 тис 188 грн зарплатні.

Голова Кременчуцької райради Дмитро Колотієвський у 2023 році поклав до гаманця 364 тис 865 грн.

Мер Малецький обігнав всіх голів ОТГ

Ознайомивши наших читачів із сумами зарплат керівників ОТГ, адміністрацій, райради ми констатуємо, що дехто з керівників заробляє за рік стільки, скільки мер Кременчука Віталій Малецький отримує за 2-3 місяці.

Наприклад, у травні 2023 року керманич нашого міста поклав до гаманця понад 128 тис грн зарплатні. Час від часу схожі суми отримують й інші певні можновладці. Так, у тому ж травні, віцемер з питань культури та спорту Руслан Проценко після усіх відрахувань отримав 111 тис 471 грн, а перший віцемер Володимир Пелипенко - 110 тис 328 грн зарплати.

У вересні Малецький та дехто з його заступників отримали зарплати у понад 100 тис грн. 100 тис грн - це майже 15 мінімальних зарплат, це 36 (!) мінімальних пенсій, це майже 39 (!) розмірів прожиткового мінімуму. Тобто, Малецький і Компанія заробили ці суми за місяць. Хоча звичайний пенсіонер за ці кошти житиме кілька років, а більшість працівників місцевих підприємств – майже рік!

Загалом сума зарплати мера Кременчука за 2023 рік перейшла позначку мільйон гривень.

Тож рахуйте самі, яку зарплату отримуєте ви та керівники ваших ОТГ. А ми підрахували, що, наприклад, у тому ж травні мер Малецький поклав до гаманця 19 мінімальних місячних зарплат або 61 мінімальну місячну пенсію. Зазначимо, це за ОДИН місяць! На такі офіційні зарплати можна жити, не озираючись на кусючі ціни. А ще ж, мабуть, є відкати?

Нагадаємо, на скільки поповнилися гаманці директорів комунальних медустанов Кременчука у 2023 році.

Скільки торік заробили директори шкіл та ті, хто керує освітнім процесом у Кременчуці.

Річна зарплата директора садочку дорівнює зарплаті мера Малецького за місяць-два.

 

Клим Соколов

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися