У парку Миру в Кременчуці встановили модульну вбиральню за 1,58 млн грн. Тендер провели як відкриті торги з особливостями, тобто коли можливий один учасник. Це відомо із порталу закупівель Prozorro.
Про це пише видання МедіаДоказ.
Деталі
Судячи із тендерної документації, розміри вбиральні повинні бути не більше 2,96 м завширшки, 2,43 – завдовжки та 2,93 – у висоту. Заплановані дві кабінки: жіноча та чоловіча. Для маломобільних груп населення (людей з інвалідністю, батьків з немовлятами тощо) кабінки не передбачено.
Несучий каркас модулю – із нержавіючої сталі. Зовнішнє оздоблення із HPL-панелей – екологічного та стійкого до вигоряння матеріалу, товщиною 6 мм. Теплоізоляція підлоги, стелі та стін виконана з кам’яної вати завтовшки 100 мм.
У кожній кабінці вбиральні облаштують підвісну туалетну чашу із нержавіючої сталі, ящик для сміття, автоматичну подачу мила та води, встановлять сушарку для рук, паперотримач із нержавіючої сталі та дзеркало.
Фото: МедіаДоказ
Окрім цього передбачено, що модульна споруда повинна мати певні особливості для безпеки відвідувачів, а саме: датчик виявлення присутності відвідувача всередині кабінки; ввімкнення світла та приточної вентиляції в автоматичному режимі (датчик руху європейського виробництва); автоматичний підігрів кабін в холодну пору року (термопара європейського виробництва).
Гарантія на споруду – не менше 12 місяців. Її вже встановили в парку.
МедіаДоказ
Що купують інші?
Ми порівняли, як замовляли такі споруди на Prozorro.
У серпні 2024 року СКП “Хмельницька міська ритуальна служба” замовила благоустрій кладовища із встановленням вбиральні. За договором вартість вбиральні разом із встановленням устаткування – майже 582 тис.
Придбання автоматизованої громадської вбиральні модульного типу з двома кабінами для відвідувачів обійшлося департаменту житлово-комунального господарства Білоцерківської міськради в 1,22 млн грн, що на 300 тисяч дешевше, ніж у Кременчуці.
Рік тому громадську вбиральню придбали у Решетилівці. Її вартість була меншою на понад мільйон – 481 тис. грн. При цьому вона містила схожі параметри: оцинкування, теплоізоляцію мінеральною ватою товщиною не менше 100 мм, LED світильники, автоматичну подачу мила та води, сушарки, дзеркала тощо. Крім того, вона була більшою за розмірами (довжина – 4,68 м, ширина – 2,5 м, висота – 3 м) і містила три кабінки, бо передбачалась кабінка, пристосована для людей з інвалідністю та зі сповивальним столиком.
Prozorro
У 2022 році встановили модульну вбиральню у Пирятині. Вона обійшлася у 316 тис. грн міського бюджету. Ще 7 685 грн пішло на придбання будматеріалів для облаштування прилеглої території.
В онлайн-магазинах модульні вбиральні на дві кабінки коштують від 570 тис. грн.
prom.ua
Підрядник
Модульну вбиральню поставило кременчуцьке ТОВ «Дормаш Груп». Компанія отримала підряд без конкуренції, бо на торги більше ніхто не прийшов.
Директором компанії з жовтня 2022 року є Віталій Котляр, чинний депутат Кременчуцької міської ради. Засновниками та бенефіціарами фірми є Тетяна Котляр та ТОВ «Кременчуцький завод будівельної техніки». Розмір статутного капіталу компанії – 100 грн.
Через місяць після зміни директора на ТОВ «Дормаш Груп» «посипалися» державні замовлення від кременчуцьких комунальних підприємств. Найбільшим замовником компанії є виконком, який уклав із фірмою 9 контрактів на 16,3 млн. Загалом з підприємством підписано 47 договорів на суму 21,6 млн грн.
Clarity Project
Серед документів на тендер компанія ТОВ «Дормаш Груп» подала аналогічні договори: на постачання кременчуцькому виконкому мобільно-лазневих комплексів для військових та мобільного поліцейського офісу. Тендер на лазневі комплекси фігурував у публікаціях кременчуцьких журналістів. Вони припускали, що тендер прописали під конкретного учасника і під готовий товар.
В аналітичний системі Youcontrol до усього вказано, що компанія має ймовірний зв’язок із країною-агресором – у росії існує компанія-тезка ООО “Дормаш Групп”. Цікаво, що сам депутат Котляр у своїй декларації за 2023 рік задекларував 50 % корпоративних прав на російське ТОВ «ДОРМАШ ГРУП». Ці права він отримав 5 березня 2014 року, тобто коли росія вже розпочала анексію Криму.
За матеріалами джерела