Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 9 Июля 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Унікальні близнюки

11 августа 2019

Третьокласники з села неподалік Кременчука стали відомими на всю Україну завдяки своєму вмінню в умі виконувати дії з тризначними числами. Більше того, брати Тарасови зараз тренуються із чотири- та п’ятизначними цифрами.

Юрія і Романа Тарасових із Пустовійтового Глобинського району знають далеко за межами рідного села. Адже хлопчики вже зуміли здивувати своїм талантом всю країну. Їх неодноразово запрошували на різні телепроекти і телепередачі. Останньою перемогою, якою пишається родина Тарасових, став успіх на Всесвітній олімпіаді з ментальної арифметики. Унікальність хлопчиків у тому, що вони змалечку легко вправляються із числами. Як їм це вдається та як батьки помітили надзвичайні здібності братів?

Спочатку була весела математика в дорозі

А почалося все з трирічного віку, коли Сергій Тарасов під час поїздок на автомобілі почав задавати синам арифметичні приклади, аби їм не було нудно.

«Це були простенькі завдання і приклади. Пальчик до пальчика. Щодо прикладів, то це були 2+2, 3+3. Ставив стільки питань, на скільки вистачало моєї фантазії. Дивно, та хлопчики швидко з цим справлялися», – розповів тато.

Самі близнюки теж пригадують ці «математичні» поїздки. Окрім цього, і Юра, і Рома надзвичайно цікавилися розвиваючими іграми, пазлами, головоломками і завданнями на логіку. Улюбленою іграшкою був кубик Рубика.
У братів є старша на 5 років сестричка Аліна. Так у 5-6 річному віці брати обігнали її з математики, незважаючи на те, що дівчина навчалася у 4 класі.

За 10 місяців – два класи

До школи, а точніше до Глобинської гімназії, хлопці йшли, вже вільно вправляючись із двозначними числами, знаючи таблицю множення.

«Після першого класу вчителька Юри і Роми сказала нам, що її ресурс вичерпано. Вона вже не може вигадувати завдання, які були б цікаві хлопцям. І порадила направити дітей у Кременчук, в одну зі шкіл усного рахунку. До цього ми навіть не чули про такі», – розповів батько близнюків.

У цій школі використовується ментальна арифметика (детальніше про неї розповімо нижче – авт.). За 10 місяців навчання хлопці закінчили дворічний курс. Близнюки навіть тут вирізнялися серед своїх однолітків. Адже стали переможцями Всеукраїнського конкурсу «Диво-дитина 2018», були учасниками «Шоу Оля» на Новому каналі та телепроекту «Круче всех» на каналі Інтер. Наприкінці червня цього року Юра та Рома побували в Туреччині, де пройшла Всесвітня олімпіада з ментальної арифметики «WOMAS-2019». Там близнюки вибороли перше місце. Окрім цього, родина відпочила в теплій країні. І все це завдяки надзвичайним здібностям хлопців. А ще перед цим один із братів Тарасових виграв в онлайн-олімпіаді і забезпечив собі та брату місце серед учасників із 16 країн світу.

Хобі, що об’єднало всю родину

Журналісти Кременчуцької газети поцікавилися, чи були в родині Тарасових математики. Відповідати взявся глава сімейства:

«Я сам любив математику. Школу закінчив із золотою медаллю. У мене є брат-близнюк, у нього теж була золота медаль. Обидва ми – випускники вишу за економічним профілем. У Юлії (мами Юри та Роми, – авт.) батько – кандидат сільськогосподарських наук. Ми думаємо, що здібності наших синів були певною мірою закладені генетично. Далі їх просто розвили», – говорить Сергій.

І пригадує, що спочатку возити дітей на навчання у школу ментальної арифметики для нього було нібито обов’язком, а коли побачив результати, прогрес – це захопило. 

«Тепер, коли наші діти перші, коли стали чемпіонами, то їхнє захоплення стало сімейним хобі», – розповідає батько.

Окрім того, на своєму захопленні хлопці вже гроші заробляють – отримують фінансові винагороди на змаганнях та олімпіадах, у телепроектах, у яких вони беруть участь. А дорогу та проживання у готелях оплачують організатори. Самі ж Юра і Рома говорять, що свої зароблені гроші хочуть витратити на ноутбуки.

Розгледіти і розвивати здібності дитини

У буденному житті Юрко і Ромчик – звичайні хлопчики. Хіба що на перервах доводиться допомагати однокласникам із домашнім завданням, а на контрольних роботах вони, як то кажуть, нарозхват. Серед шкільних предметів ще люблять українську мову та фізкультуру. А після уроків і на футбол часу вистачає, і на волейбол. Та й із друзями на вулиці погуляти – то святе.

Просто батьки вчасно розгледіли і почали розвивати їхній талант. Тому саме рекомендації батькам діток ми попросили дати Сергія і Юлію Тарасових. Відповідала мама, бо саме вона є персональною домашньою тренеркою своїх синів.

«Я порекомендую знайти в дитини ті здібності, які максимально можна розвивати, допомогти їй у цьому. Щодо ментальної арифметики, то нею можна займатися дітям, навіть не маючи за мету ставити якісь рекорди. Це необов’язково. Як каже наша тренерка у школі: «Сам рахунок – це бонус. Основа – це розвиток обох півкуль головного мозку». Це те, що в подальшому робить дітей сильнішими, стійкішими, мотивованішими і т.д. Адже це своєрідна фізична культура для мозку», – зазначила Юлія.

Що таке півсекунди?

У це просто важко повірити, але півсекунди – це час, потрібний близнюкам для того, аби В УМІ обрахувати арифметичну дію з ТРИЗНАЗНИЧНИМИ числами. Якщо вдасться Юрку і Ромчику Тарасовим скоротити час на роздуми над дією до цього проміжку – буде новий рекорд школи ментальної арифметики.

Так на останніх змаганнях в Туреччині проміжок був 0,6 долі секунди. Щоб зрозуміти суть процесу, треба уявити, як це виглядає. На екрані комп’ютера спочатку висвітлюються завдання за різним рівнем складності, які послідовно треба виконати. А далі, як у калейдоскопі, висвічуються тризначні цифри і знак дії – цей час між діями і є півсекунди. Є спеціальний тренажер на комп’ютері, за яким унікальні близнюки зараз працюють, щоб потім піти на рекорд.

Незвична рахівничка
Секрет ментальної арифметики – у спеціальній рахівниці, яка перетворена з японських, і являє собою дерев’яні дощечки. В них – по 5 кісточок в одному ряду. Чотири з них означають по одиниці, а остання означає «п’ять».

Таким чином, 4+5=9. Цього достатньо для подання на лінійці всіх цифр від 0 до 9. Значущими вважаються кісточки, приближені до середньої планки. Лінійки розташовані не горизонтально, як у звичайних рахівницях, а вертикально. Для десяткової позиційної системи це ще один плюс, бо відповідає формі запису чисел зліва направо.

Під час занять із ментальної арифметики спочатку використовують ці рахівниці, щоб наочно бачити всі дії. Однак Юрко і Роман Тарасенко зараз відтворюють ці лінійки з кісточками в умі.

Слід зазначити, що у школі ментальної арифметики, яку відвідують унікальні близнюки, практикують дії з тризначними числами. Брати Тарасови вправляються із чотиризначними і п’ятизначними, а ще складають кубик Рубика за 30 секунд. А за хвилину зберуть цю головоломку і одночасно в умі числа порахують.

 

Олена Ліпошко

Фото Кирила Воронцова та з приватного архіву Тарасових

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться