Кременчуцька газета
Субота, 25 Травня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ми в Telegram

Ви є тут

Закупівля шин Кременчуцьким КАТП-1628: вспливають цікаві подробиці, і крапку у тендері ставити рано

19 квітня 2024

Деталі закупівлі.

Сьогодні відбулося засідання робочої групи «Прозорість і підзвітність», яка діє при Полтавській обласній військовій адміністрації. На розгляді групи було питання про закупівлю шин автомобільних для вантажної та спеціальної техніки Комунальним підприємством „Кременчуцьке комунальне автотранспортне підприємство 1628”

Під час розгляду питання начальник Управління Північно-Східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області Ірина Салогуб почала доповідь з формування очікуваної вартості стосовно закупівлі.

«Ми розглянули документи, які були нам надані стосовно формування очікуваної вартості. І встановили наступні недоліки, які можуть свідчити і свідчать про необґрунтоване завищені очікувані вартості.

Як я говорила на попередньому засіданні робочої групи, замовник уже напередодні – у березні – проводив закупівлю зазначеного предмету, зазначених товарів. Тоді були подані заявки трьох потенційних учасників, але всі вони були відмінені, оскільки було встановлено невідповідність інтернет-пропозиції та документації.

Але хочу сказати, що ті потенційні постачальники, які брали участь в попередній закупівлі місяць тому, мали намір поставити ці шини по вартості в межах до 5 мільйонів. Але при цьому на сьогоднішній день замовником визначено вартість в розмірі 6 мільйонів 75 тисяч. Тобто на більше, ніж на мільйон, ніж були пропозиції потенційних постачальників місяць назад», - заявила І.Салогуб.

Вона також додала, що Держаудитслужба розглянула три цінові пропозиції на тендері і встановила, що одна пропозиція товариства, яка є найдорожча і яка вплинула на збільшення формування очікуваної вартості, не здійснює продаж шин.

«З метою перевірити цю інформацію ми звернулися на інтернет-сторінку і запитали, чи є в них наявності шини. Вони нам дали відповіли: «Ми не здійснюємо торгівлю шинами, а лише запчастинами». Тобто ми ставимо під сумнів одну з пропозицій, яка вплинула на формування ціни…

Ми плануємо на наступному тижні провести моніторинг цієї закупівлі і вже з урахуванням тих зауважень надати правову оцінку стосовно визначення переможця», - сказала пані Салогуб.

Виконувачка обов’язків начальника Головного управління Державної податкової служби у Полтавській області Алла Рябкова зазначила на засіданні, що переможцем тендеру є фірма «Кремінь шина», яка є дистриб'ютором «Дрім шини».

«Ці два суб'єкти займаються реалізацією шин на території України. Я порівняла їхню цінову політику. Цінова політика, скажемо, є дуже специфічною, тому що шини по собі є дуже рідкісними.

З того, що мені вдалось промоніторити, я ніде не бачу завищення ціни.

Але для мене єдиний ризик, який я повинна озвучити – цих шин на території України ще немає, їх ніхто не завозив. Тому я не знаю, чи матиме можливість «Дрім шина» забезпечити швидку поставку цих шин, щоб в подальшому передати «Кремінь шині», - сказала пані Рябкова.

Головуючий на засіданні – перший заступник начальника Полтавської ОВА Богдан Корольчук запитав у першого заступника міського голови Кременчука Володимира Пелипенка який у договорі прописаний термін поставки шин. Кременчуцький чиновник відповів, що до тендеру у березні тепер було додано специфічні шини, що потягнуло збільшення вартості закупівлі.

«Згідно договору, постачальник повинен надати нам шини максимально швидко, тобто впродовж двох днів… Шини вони замовляють під потребу. Якщо у нас виникає потреба, ми згідно договору надаємо заявку, і вони повинні поставити ці шини», - пояснив перший віцемер.

«Якщо у вас завтра виникне потреба, то вони за 2-3 дні це не зроблять ніяк», - сказала пані Рябкова і аргументувала це тим, що дані шини ще не під митним оформленням.

«Значить розірвемо договір і не будемо оплачувати. На сьогодні у нас виходу немає», - відповів В.Пелипенко.

Нагадаємо, КАТП-1628 купує 100 шин: на засіданні «Прозорості і підзвітності» це питання викликало бурхливе обговорення.

«Який запит - така і відповідь»: члени робочої групи „Прозорість і підзвітність” сперечалися навколо закупівлі шин для Кременчуцького КАТП-1628.

 

Олег Булашев

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися