Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вівторок, 22 Червня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

На заробітки за кордон: «за» чи «проти»?

 

 


9 жовтня 2016 03:00

Про заробітки за кордоном не думав, певно, лише лінивий. Бо навіть патріоти впевнені, що варто «зганяти за бугор» і потім привезти на батьківщину чесно зароблену валюту та шикувати тут «на повну». Гайнути за грошима вирішила і «Кременчуцька газета», але, звісно, лише віртуально, послухавши про всі «за» та «проти» роботи за кордоном від самих же мешканців, які спробували європейський хліб на смак.

 

Рішення поїхати за кордон на заробітки в один момент не приходить. Людина живе від зарплати до зарплати, рахує кожну копієчку, сплачуючи за комунальні послуги, економить майже на всьому та заощаджує, а потім терпець їй уривається - і вона починає щось у своєму житті змінювати. До того ж, доволі кардинально, змінюючи, наприклад, місце роботи, а заодно й країну. Але чи все так безхмарно і дійсно Європа тільки й чекає на роботящих українців, аби насипати їм повну жменю цінностей, перемішаних із валютним заробітком?

Зварювальників, водіїв, токарів, пекарів, обробників м’яса та фасувальників риби дійсно чекають на підприємствах у Польщі та Чехії. Найголовніше «але» тут полягає у вашій готовності працювати не шкодуючи себе по 12 годин на добу.

«Я коли збирався їхати на заробітки, то був дійсно готовий працювати якомога більше. Мені були потрібні гроші і я був впевнений, що краще працювати до сьомого поту, аніж поїхати за кордон і не працювати взагалі», - розповідає заробітчанин Андрій, який майже рік живе у Польщі.

«Спочатку я працював зварником на одному із підприємств. Сказати, що до нас ставилися із повагою - не можу. Образ, звісно, не було, але певна зневага була відчутною», - продовжує свою розповідь Андрій.

Не секрет, що вартість однієї години робочого дня у Польщі коливається від 8 до 12 злотих. Тобто за 12-годинний робочий день можна заробити від 96 до 144 злотих (643-965 грн на день).

Думаю, рахувати далі не треба – все зрозуміло. Отримати за день майже половину місячного заробітку деяких українців – які потрібні тут пояснення?

Але пояснення таки необхідні, бо не всі гроші залишаться у кишені. Частина «піде» на їжу, частина – кілька сотень злотих - на оплату житла (якщо його не надає підприємство, де працюють). А ще ж треба «відбити» кошти, витрачені на оформлення документів для виїзду на роботу за кордон.

Детальніше про документи нам розповіли в одній із компаній, що саме спеціалізується на організації працевлаштування за кордоном.

«Перш за все треба відкрити візу. Це або національна віза типу D, або робітнича карта. За оформлення цих документів сплачується візово-сервісний збір – десь приблизно 18 євро. Дуже важливий момент, що цей платіж можна здійснити лише в одній банківський установі міста. Роботодавець має надіслати запрошення своєму майбутньому працівникові, аби документ можна було подати у візовий центр. Якщо всі документи оформлені належним чином, то відповідь із візового центру має надійти приблизно за тиждень. А ще треба подбати про страхування. Власне кажучи, це й усе, що потрібно для працевлаштування за кордоном», - розповідає співробітниця рекрутингової  компанії, яка допомагає майбутнім заробітчанам все зробити правильно при оформленні документів.

Але зауважте, що навіть при правильному оформленні всіх необхідних документів існує вірогідність того, що візовий центр вам у відкритті візи таки відмовить. Тут вже, як то кажуть, справа фарту.

«Двоє моїх знайомих одночасно подавали документи, аби поїхати до Польщі. Одному відмовили, а іншому – ні. Хоча все було зроблено правильно. Ми так досі і не знаємо, у чому причина відмови», - говорить кременчужанка Олена, що має знайомих, які намагалися працевлаштуватися у Польщі.

«Вартість оформлення документів у кожному регіоні України різна. В середньому - 150-200$ і не факт, що із роботою щось вийде. Зазвичай компанії, що відправляють на роботу за кордон, працюють так, аби тільки «випхати» людину, а орієнтуватися доводиться вже потім на місці», - говорять зі свого боку про ту ж саму процедуру заробітчани.

Під Новий рік дуже популярними є вакансії для людей, які згодні годинами розфарбовувати ялинкові прикраси. Роботодавець обіцяє проживання з усіма зручностями: інтернет, по 3-4 людини в номері, столові тощо. Із заробітної плати утримуватимуть 150 злотих на місяць. Саме за ці кошти і буде надано житло в готелі в місті Познань та забезпечено проїзд до місця роботи. Платити обіцяють по 9 злотих на годину.

Умови, на перший погляд, непогані, але досвідчені заробітчани впевнені, що таких «лохотронів» - 90% оголошень.

«Дев’ять злотих - це не багато. Якщо працювати 12 годин на день, то заробиш максимум 2592 злотих за місяць, і це при шестиденному робочому тижні. А це всього 500$. Для Європи – замало. Самі ж українці «кидають» українців, є і поляки, що не платять по два місяці, а потім виганяють», - розповідає про реалії з життя гастарбайтерів заробітчанин Роман.

І, тим не менше, самі ж кременчужан відзначають, що у польських супермаркетах все частіше чути українську мову. Тож, не зважаючи на «лохотрон», «кидалово» та понаднормову працю, українці таки пруть у Європу. Здається, наш вступ до Євросоюзу відбувається за трохи зміненим сценарієм – ідемо, але поодинці.

Автор: 
Ирина Андреева

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися