Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
П'ятниця, 5 Березня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Вулицями рідного міста – Андрій Ізюмов


12 жовтня 2016 03:00

У травні минулого року Президент України підписав закон, що в народі охрестили «законом про декомунізацію». Більше ста вулиць Кременчука отримали нові назви на честь видатних діячів міста чи країни. «Кременчуцька газета» у своєму новому проекті згадає цих людей. 

 

Андрій Якович Ізюмов народився в 1855 году в Кременчуці. У 1883 році він уперше став гласним Кременчуцької міської думи та залишався ним до 1917 року. Крім цього, купець першої гільдії був головою Сирітського суду та декілька разів обирався міським головою. Останній раз у 1914 році і був знятий з цієї посади у липні 1917 року.

За час служби Ізюмова міським головою у Кременчуці були споруджені депо для машин і вагонів міських електричних шляхів (трамваїв), а їх мережа складала у 1917 році 12 км. Крім цього, були розширені міські училища, побудовані Народна аудиторія і Олексіївське комерційне училище, де Ізюмов за власні кошти започаткував стипендію для кращих учнів. Саме міський голова Ізюмов вивів знамениту породу голубів, яких називали «ізюмівські». Порода збереглася донині під назвою «крюківські панські».

Вулиця, провулок та проїзд Аврори отримали нову назву на честь відомого мешканця міста.

Фото: 
okrain.net.ua
Автор: 
Елена Синтюрина

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися