
Кременчук може дивувати і кременчужан.
Минулої неділі у Кременчуці понад 40 туристів відправились у мандрівку…рідним містом. Так це було доволі незвично.
Адже спочатку їхали тролейбусом і слухали цікаву інформацію про Кременчук від в. о. директорки Міського краєзнавчого музею Алли Гайшинської і співробітниці музею Вікторії Ширай.
Чи ви знали, що проїжджаючи мостом через водовідвідний канал, що біля Троїцької церкви, можна загадати бажання… і воно виповниться. А знали, що 304-й квартал до 70-х років минулого століття був поза межею міста. А відомо вам про те, що колісний завод бере початок від одного із цехів заводу КрАЗ? Все це дізнались наші туристи під час тролейбусної екскурсії.
Далі екскурсантів «у свої руки взяв» метр краєзнавства Кременчука Євген Бергер. Він провів кременчужан заплутаними стежками території колишніх артскладів.
Не оминув могили доньок хасидського святого цадіка Нахмана. Пішли у слов’янський і польський сектор старовинного цвинтара.
Про те, що там побачили, читайте в публікації Зовсім скоро екскурсії водити буде нікуди! У Кременчуці на території артскаладів зникають сліди старовинних цвинтарів, яка вийшла на сайті Кременчуцької газети раніше.
А далі туристи побачили неймовірний краєвид озера, яке в народі називають «озеро на артскладах». Та Євген Бергер уточним, що ще його називають Скеля. Утворилось на місці колишнього кар’єру, коли в 30-тих роках минулого століття сюди під час повені зайшла вода з Дніпра. А далі відкрились підземні джерела. Тож і залишилась водойма.
Важко повірити, що тут була навіть лазня на понтонах. Але це тоді, коли функціонували військові склади.
Зараз є містяни, які ризикують тут купатися. Але води озера майже щорічно забирають людські життя. Це підтвердив під час екскурсії Є. Бергер.
Ну ось на цьому краєзнавча частина екскурсії майже завершилась. І почалась релаксова.
На галявинці розкинули пледи і каремати. Представники і представниці громадської організації «Яворина Кременчук» читали вірші про наше місто. Це відбувалось у форматі «Відкритого мікрофону», тож до декламування долучитися могли всі бажаючі.
Потім розпочалось незвичайне дійство – малювання чаєм під спів під гітару Світлани Курмаз.
Проводила майстер-клас кременчужанка Ксенія Рай. Вона практикує малювання різними рідинами: вином, кавою і тим же чаєм.
Хто малював позитивну емоцію, мав склати аркуш у формі кораблика і пустити на воду, а хто негативну – спалити його у вогні.
Чаєм не лише створювали картини, а й пили його під душевні бесіди.
Всі відмітили, що мандрівки, які організовують туристи Оляна Колесник і Олексій Скок, можуть бути і такі розслабляючі.
І головне учасники екскурсії долучились до збору коштів для наших захисників. ГО «Яворина Кременчук» проводить збір на автомобіль.
Але частіше це піші, чи велопоходи рідним краєм. Кременчуцька газета, зазвичай, оприлюднює їх анонси.
Тож, як не хочете у ці весняні дні провести вихідні на дивані, слідкуйте за нашими публікаціями і тримайте рюкзаки напоготові.
За якихось 50 км від Кременчука є замок із драконом. Як кременчуцькі туристи проклали туди дорогу
Олена Ліпошко
Фото авторки