Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Среда, 22 Января 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Депутати Кременчука звернулися до «Кременчукгазу» щодо розроблення програми, спрямованої на забезпечення індивідуальних квартирних лічильників населенню

 

24 апреля 2019 18:40

Згідно законодавства України встановлення лічильників треба закінчити до 1 січня 2021р.

Сьогодні, 24 квітня,  під час 36-ї сесії Кременчуцької міської ради звернулися до ПрАТ «Кременчукгаз» щодо розроблення програми, спрямованої на забезпечення встановлення індивідуальних квартирних лічильників населенню Кременчука.

У документі зазначено, що особливості встановлення лічильників газу споживачам визначається Законом України « Про забезпечення комерційного обліку природного газу» (зі змінами  від 21.12.2017 року).

Цей закон визначає правові, економічні та організаційні засади забезпечення всіх категорій споживачів вузлами обліку природного газу з метою запровадження повного комерційного (приладового) обліку природного газу та здійснення контролю за використанням ресурсів природного газу.

Відповідно до частини 1 статті 6 зазначеного Закону суб’єкти господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, зобов’язані забезпечити встановлення лічильників газу для населення, яке проживає у квартирах та приватних будинках, в яких газ використовується, зокрема тільки для приготування їжі – до 01.01.2021року.

Згідно із частиною 2 статті 2 Закону з метою забезпечення комерційного обліку природного газу для населення суб’єкти господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, оснащують споживачів природного газу – фізичних осіб (населення) індивідуальними лічильниками газу.

«Варто зазначити, що відповідно до частини 2 статті 3 Закону побутові споживачі природного газу - фізичні особи (населення) можуть самостійно забезпечити встановлення індивідуальних приладів обліку природного газу (індивідуальних лічильників) з подальшою компенсацією таких витрат на рахунок коштів, які ними сплачують за тарифом на розподіл природного газу. Але на теперешній час відсутній механізм відшкодування витрат на встановлення лічильника.

Але слід зазначити, що мешканці м. Кременчук у відповіді на свої заяви щодо встановлення індивідуальних (квартирних ) лічильників газу не отримують відповідей про строки їх встановлення та взагалі відсутня інформація, чи будуть вони встановлюватись у випадках, коли вже встановлено загально будинковий лічильник газу»,- сказано у зверненні.

Враховуючи те що, у разі невстановлення населенню в строк, до 1 січня 2021р., лічильників газу з вини суб'єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території його облік до моменту встановлення лічильників газу буде здійснюваться за нормами споживання, встановленими Кабінетом Міністрів України та численні звернення та скарги кременчужан щодо невстановлення індивідуальних приладів обліку природного газу (індивідуальних лічильників), депутати Кременчуцької міської ради звернулися з вимогою до ПрАТ «Кременчукгаз» щодо розроблення програми, спрямованої на забезпечення встановлення індивідуальних квартирних лічильників населенню м. Кременчука, з врахуванням того, що згідно законодавства України встановлення лічильників треба закінчити до 1 січня 2021р.

Нагадаємо, економно і комфортно, або Як платити лише за спожите тепло.

Мешканцям Ревівки дозволили стати «автономними». А іншим?

Дивіться: Онлайн-трансляція: ХХХVІ сесія Кременчуцької міської ради Полтавської області VІІ скликання 24 квітня 2019 року.

 

 

Олег Булашев

 

 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться