Кременчуцька газета
Вівторок, 28 Травня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ми в Telegram

Ви є тут

Екс-керівник Кременчуцького райуправління Держпродспоживслужби Назарець програв суд щодо звільнення з роботи

5 листопада 2022 09:30

Судова справа.

27 жовтня 2022 року Полтавський окружний адміністративний суд розглянув за правилами спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні справу за адміністративним позовом Олега Назарця до Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області про визнання протиправним та скасування наказу.

Як сказано в рішенні суду, позивач звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області  про визнання протиправним та скасування наказу, а саме просить:

- визнати протиправним та скасувати наказ ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області від 04.07.2022№614-ОД про накладення дисциплінарного стягнення на начальника Кременчуцького районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області О.Назарця.

В обґрунтування позову зазначено, що оскаржуваним наказом ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області №614-ОД від 04.07.2022 про накладення дисциплінарного стягнення було оголошено начальнику Кременчуцького районного управління ГУ  Держпродспоживслужби в Полтавській області О.Назарця догану строком на 1 рік за порушення п. 7 ч. 2 статті 65 Закону України «Про державну службу», а саме: перевищення своїх службових повноважень.

Позивач вважав даний наказ неправомірним, та звернув увагу суду на те, що 10.04.2022 начальнику Кременчуцького районного управління ГУ  Держпродспоживслужби в Полтавській області О.Назарцю надійшло доручення Начальника районної військової адміністрації № вих. 381, яким відповідно до статті 8, 17 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», Указу Президента України від 24.02.2022 №68/2022 «Про утворення військових адміністрацій» з метою належного функціонування життєдіяльності населення Кременчуцького районну Полтавської області контролю за цільовим використанням гуманітарної допомоги та сприяння гласності і прозорості цього процесу, було доручено позивачу забезпечити проведення контролю над отриманням, наданням, оформленням, розподілом і цільовим використанням гуманітарної допомоги (безоплатної допомоги) суб`єктами господарювання, що здійснюють свою підприємницьку діяльність на території Кременчуцького району та надавати відповідну інформацію до Кременчуцької районної військової адміністрації щосереди до 16 год. 00 хв., згідно із запропонованою формою.

Представником позивача зазначено, що позивач діючи у межах своїх повноважень та відповідно до законодавства здійснив заходи щодо отримання інформації від ПАТ «Джей Ті Інтернешил Україна».

Представник позивача звертає увагу суду на те, що підставою для складання листа позивачем були скарги від військовослужбовців на якість цигарок, які вони отримували в якості гуманітарної допомоги від ПАТ «Джей Ті Інтернешнл Україна», що було встановлено з пояснень наданих ОСОБА_2 викладених у письмових поясненнях від 10.05.2022.

Зазначено, що позивач діяв відповідно до Положення та покладених на Кременчуцьке управління завдань щодо отримання інформації у галузі попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров`я населення, дотримання санітарного законодавства щодо пунктів гуманітарної допомоги в межах своїх повноважень та передбачених розділом 4 Посадової інструкції повноважень щодо направлення відповідних листів, на підставі доручення Начальника Кременчуцької районної військової адміністрації Полтавської області здійснив відповідні заходи отримання інформації від ПАТ  «Джей Ті Інтернешнл Україна».

Аби з’ясувати обставини справи щодо правомірності надсиланням О.Назарцем запиту на тютюнову фабрику, до Кременчука з Полтави приїздили представники ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області.

У рішенні суду зазначається, що під час спілкування з начальником Кременчуцького районного управління О.Назарцем неодноразово працівники Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області намагалися з`ясувати мету надання вказаного вище запиту, на що останній спілкувався зухвало, у підвищеному тоні з ознаками агресії та збудженості, на зауваження працівників Головного управління не реагував, постійно перебивав, у результаті чого чіткої відповіді отримано не було, що може свідчити про використання повноважень в особистих (приватних) інтересах або в неправомірних особистих інтересах інших осіб та відповідних порушень положень Закону України «Про запобігання корупції». Зазначено, що свідком даної поведінки О.Назарця був працівник Кременчуцького районного управління ОСОБА_5 . Таким чином, неприпустима етична поведінка начальника Кременчуцького районного управління (який є державним службовцем) унеможливила виконання доручення в.о. начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області на предмет законності зазначеного вище листа, його природи та характеру наслідків, що спричинив та/або міг спричинити даний запит з огляду на виконання завдань на функцій Держпродспоживслужби.

Дослідивши матеріали представники Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області вважають, що начальник Кременчуцького районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області О.Назарець взявши на себе повноваження спеціально уповноважених державних органів з питань гуманітарної допомоги щодо витребовування від ПАТ «Джей Ті Інтернешнл Україна» інформації, пов`язаної з питанням гуманітарної допомоги діяв всупереч вимогам ст. 19 Конституції України, грубо порушив ст. 8 Закону України «Про державну службу», п.п 1,2 п.9 Положення про Кременчуцьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області, затвердженого наказом Головного управління від 28.05.2021 року № 2437-ОД, п. 1,2 розділу 3 Посадової інструкції начальника Кременчуцького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області, п. 59 Інструкції з діловодства та документування управлінської інформації в електронній та паперовій формі в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Полтавській області, затвердженої наказом Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області від 14.11.2022 року № 3645-ОД.

Вони також вважають, що начальник Кременчуцького районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області О.Назарець вчинив дисциплінарний проступок, передбачений п. 7 ч. 2 ст. 65 Закону України «Про державну службу», а саме: перевищення своїх службових повноважень, який не містить складу злочину або адміністративного правопорушення.

Керуючись ст.ст. 65, 66, 77 Закону України «Про державну службу» та розглянувши подання дисциплінарної комісії з розгляду дисциплінарного провадження відносно начальника Кременчуцького районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області О.Назарця від 03.06.2022 наказано за порушення п. 7 ч. 2 ст. 65 Закону України «Про державну службу» оголошено начальнику Кременчуцького районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області догану строком на 1 рік.

04.07.2022 позивачем отримано відповідний наказ №614-ОД від 04.07.2022, що підтверджується наявною в матеріалах справи розпискою.

Позивач не погоджуючись із зазначеним наказом, звернувся до суду з позовом.

Заслухавши справу суддя у задоволенні позову О.Назарця до Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області про визнання протиправним та скасування наказу суддя відмовив.

В разі позитивного рішення суду питання звільнення О.Назарця було під питанням.

Прийняте рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано.

Нагадаємо, Екс-керівника райуправління Держпродспоживслужби Назарця звинуватили у поганій роботі, а він каже, що йде до суду оскаржувати звільнення з роботи

 

Олег Булашев 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися