Кременчуцька газета
Вівторок, 26 Вересня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

Ви є тут

Енергетики відключили кременчужанину світло, і він не мав змоги ознайомитись з програмами кандидатів на пост Президента України: суд побачив правопорушення

6 травня 2019 12:45

Суддя постановила скаргу чоловіка задовольнити частково.

Днями суддя Крюківського районного суду Наталья Мукрашова розглянула у відкритому судовому засіданні скаргу кременчужанина на бездіяльність прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Як сказано в ухвалі суду, яка розміщена у реєстрі судових рішень, 23.04.2019 року до суду звернувся кременчужанин зі скаргою на бездіяльність прокурора Кременчуцької місцевої прокуратури, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення за його повідомленням від 19.04.2019 року про злочин, передбачений ч.1 ст. 157 КК України, що полягає у порушенні його виборчого права з мотивів релігійної нетерпимості до його віросповідання.

В обґрунтування скарги чоловік зазначив, що 19.04.2019 року він подав прокурору Кременчуцької місцевої прокуратури заяву-повідомлення про злочин, в якій просив внести відомості до ЄРДР про вчинене працівниками Великокохнівської філії ПАТ «Полтаваобленерго» кримінальне правопорушення, а саме - порушення його виборчого права з мотивів релігійної нетерпимості до його віросповідання, шляхом безпідставного відключення від енергопостачання житлового приміщення, де він мешкає, що мало місце в період передвиборчої кампанії 19.03.2019 року.

Однак в порушення ст. 214 КПК України на підставі вказаної заяви прокурором не внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

У судовому засіданні скаржник підтримав подану ним скаргу, просив її задовольнити, адже працівники Великокохнівської філії ПАТ «Полтаваобленерго» з мотивів релігійної нетерпимості до його віросповідання обмежують його в правах, у тому числі у виборчому праві і 19.03.2019 року безпідставно відімкнули електропостачання в його житлове приміщення, за відсутності заборгованості, чим позбавили його можливості в період передвиборчої кампанії ознайомитись із засобів масової інформації з програмами та передвиборчою агітацією кандидатів на пост Президента України, таким чином перешкоджали вільному здійсненню громадянином України, за віросповіданням хасидом, права вільно обирати Президента України.

Заслухавши справу, беручи до уваги пояснення учасників судового розгляду скарги, наявні матеріали скарги, слідчий суддя прийшов до висновку, що прокурором Кременчуцької місцевої прокуратури заяву скаржника від 19.04.2019 року було направлено до слідчого відділу Кременчуцького райвідділу поліції для проведення перевірки в рамках іншого кримінального провадження  - без наявності до того законних підстав та відповідно безпідставно не внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань відповідні відомості за вказаною заявою ОСОБА_1 від 19.04.2019 року, чим порушено положення ст. 214 КПК України.

Тож суддя постановила скаргу чоловіка на бездіяльність прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань задовольнити частково. І зобов’язати прокурора Кременчуцької місцевої прокуратури Полтавської області відповідно до вимог ст.214 КПК України внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості на підставі заяви про кримінальне правопорушення, поданої 19.04.2019 року скаржником.

Ухвала оскарженню не підлягає.

 

 

Олег Булашев

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Ми в Telegram

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися