
Подробиці.
Градизький ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою Полтавської обласної ради створено відповідно до рішення Полтавської обласної ради від 9 грудня 2021 року № 337 на базі Градизької спеціальної школи Полтавської обласної ради. 05 січня 2022 року його внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Виконувачем обов’язків директора закладу було призначено Наталію Калініченко.
Про це раніше «Кременчуцькій газеті» повідомляв директор департаменту освіти та науки Полтавської облвійськадміністрації Євген Кончаковський, відповідаючи на питання щодо долі майбутнього закладу.
За його словами, 24 лютого розпочалося повномасштабне вторгнення росії в Україну. 36 дітей, з яких 23 дитини є учнями спеціальних шкіл, тобто, мають вади фізичного та інтелектуального розвитку, виїхали за кордон. Серед них вихованці спецшколи, якою керувала Калініченко Н.П і відповідно, вона очолила групу супроводжуючих з 6 осіб.
У самому приміщенні ліцею оселилися переселенці. Їх у липні 2022 року відвідала віцепрем'єр-міністр Ірина Верещук.
У лютому 2023 року, під час відвідування Глобиного, журналісти запитали керманича Полтавщини Дмитра Луніна про подальшу долю Градизького військового ліцею, а саме, чи будуть у ньому цьогоріч проводитись якісь будівельні роботи? Чи поки триває війна - відповідні роботи відкладуть?
Лунін відповів, що Європейський інвестиційний банк уже визначив переможцем в конкурсах по створенню сучасних навчальних закладів у Кременчуцькому районі двох закладів - Градизького військового ліцею та спортивного ліцею у Кременчуці.
В обласному бюджеті також на ці заклади закладені кошти.
«Я впевнений, що в цьому році ми зможемо розпочати навесні реконструкцію двох закладів...
По Градизьку вже є проєктно-кошторисна документація. Зараз буде проводитися тендер. Якщо він пройде швидко, а його проводять європейські партнери, то я впевнений, що з навчальною частиною та гуртожитком ми зможемо розібратися в цьому році.
Що стосується облаштування спортивного і тренувального майданчиків, то це вже можливо робитимемо в наступному році, але поки що це плани. Ми виїдемо в Градизьк і все подивимось разом з вами», - тоді прокоментував Д.Лунін.
Про те, що у 2023 році ліцей у Градизьку мають ремонтувати на раніше - заявляв і голова Полтавської облради Олександр Біленький.
На фото: Так би мав виглядати ліцей після реконструкції.
Але на календарі вже 2024 рік, а ліцей досі не є закладом, де б навчалися військовій справі.
11 січня 2024 року, під час візиту до Кременчука заступника начальника Полтавської обласної військової адміністрації з нової команди очільника області Філіпа Проніна - Антона Чубенка, редактор «Кременчуцької газети» Олег Булашев поставив питання стосовно бачення нової команди управлінців області долі Градизького ліцею.
«На сьогоднішній день він буде використовуватися, як майданчик для літніх таборів і не лише для військових ліцеїв, а й для інших навчальних закладів. Це на сьогоднішній день... в залежності від того, скільки бажаючих буде, він може бути і запущений, але це будемо бачити ближче до літа»,- сказав тоді А.Чубенко.
«А літні табори – це для яких закладів?» - уточнив О.Булашев.
«Для всіх закладів області. Наприклад, є школи в нас, є центри патріотичного виховання, можна там по два тижні робити, наприклад, виїзди. І там будуть приймати участь збірні такі групи. Там є всі ці можливості», - сказав А.Чубенко і підкреслив, що під час відвідування ліцею має застосовуватися концепція військово-патріотичного виховання молоді.
Вчора заступник начальника Полтавської обласної військової адміністрації, професор, доктор юридичних наук Антон Чубенко, прийняв участь у програмі «Час розмов» на телеканалі «Візит», де журналісти запитали про подальшу долю військового ліцею у Градизьку і чи робиться там реконструкція приміщень?
А.Чубенко зазначив, що проєкт "Реконструкція будівлі під Градизький ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою" пройшов відбір в Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України як об’єкт, який фінансується за рахунок коштів Європейського інвестиційного банку. Загальна вартість проєкту − 174,035 млн грн. За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у рамках Програми з відновлення України на 2024 рік було передбачено фінансування проєкту у розмірі – 35,632 млн грн, співфінансування з місцевого бюджету – 7,2 млн грн. Проведено коригування проєктно-кошторисної документації та 03 травня 2024 року отримано експертний звіт (позитивний) щодо розгляду проєктної документації. На даний час готуються документи для проведення закупівлі будівельних робіт для реалізації проєкту.
Також, в рамках програми» «Час розмов» на телеканалі «Візит» журналісти поцікавилися про ситуацію у кременчуцькій гімназії №2, де фірма місцевого депутата Дениса Терещенка півтора року будує укриття, про те, коли очікується перейменування ВПУ №7 у Кременчуцький інженерно-технологічний професійний коледж і що це дасть місту, про ремонт у військовому ліцеї міста та про розвиток Кременчуцької гуманітарно-технологічної академії та багато іншого.
Про це «Кременчуцька газета» підготує окремі матеріали, а саму програму вже незабаром можна буде побачити на телеканалі «Візит».
Олег Булашев