Кременчуцька газета
Вівторок, 10 Вересня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

 

 

Ви є тут

Християни західного обряду святкують Святвечір

24 грудня 2020 17:30

Святвечір нині у католиків, протестантів та частини православних церков.  

Сьогодні, 24 грудня, одне з найважливіших свят у християн західного обряду: Святвечір святкують католики, протестанти та частина православних церков.  

Його відзначають понад мільярд людей у світі, а це приблизно половина всіх християн, розповіли у Сніданку з 1+1. 

Уже завтра вони зустрічатимуть Різдво. Саме цього дня, за григоріанським календарем, народився Ісус Христос. Святкування розпочнуться уже сьогодні. З першою зіркою на небі віряни зберуться на Святвечір у родинному колі. 

Україна – одна з небагатьох країн, хто має Різдва, принаймні так вирішила держава. Справа у тому, що народження Христа святкують за різними календарями. На Заході – за григоріанським, новим, сучасним календарем. Тому і традицію називають західною. А от, наприклад, у Росії, Грузії, Сербії та Україні - за юліанським. Це старий календар, за яким жив світ п'ять століть тому.

Він змінився, але церковники в цих країнах все залишили як є. 

«Календар – це не догма. Календар свого часу був створений, він змінювався, і буде в майбутньому змінюватись. Немає абсолютно точного календаря. Григоріанський теж не точний», - каже  предстоятель православної церкви України Епіфаній

Сьогодні Святвечір за західною традицією! Чи реально всій Україні перейти на святкування Різдва 25 грудня? І як це загалом вплине  на український календар? 

Наприклад, у 2101 році через неточність юліанського календаря Різдво припадатиме вже на 8 січня. Тобто, календар – це справа земна та не точна. Натомість Різдво – подія духовна. Тому й дата народження Ісуса Христа - умовна.

Владика говорить, що в цьому сенсі вона не так важлива. Це не догма, тому дату можна легко змінювати. Найголовніше - зміст, який вкладається в подію. На запитання, чи перейде українське православ’я на сучасний календар, Епіфаній відповів:

«Звичайно, ми перейдемо в майбутньому. Я цього не заперечую. Я особисто не проти цього. Більшість повинна сказати, що вона хоче, що вона готова до цього. Коли ми дозріємо, коли український народ буде готовий, то ми перейдемо. Я б вклав це у десятиліття».

Утім, говорячи про такий перехід, часто не згадують, що перенести доведеться не тільки Різдво, а й всі церковні свята. Наприклад, Миколая – з 19 на 6 грудня, Покрову - з 14 на 1 жовтня.

«Христос прийшов у світ, принісши мир! Мир, якого зараз так прагне українське суспільство. Дай бог, щоб в наступному році цей мир запанував в нашій державі! Дай бог, щоби в наступному році ця хвороба, яка зараз заполонила не тільки Україну, а й весь світ, поступово відходила! Щоби наступний 2021 рік був роком благості божої не тільки щодо України, але і до цілого світу», - привітав Епіфаній вірян зі святом.

 

За матеріалами ТСН 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися