Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Середа, 23 Червня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Із чергової спроби депутати облради не заборонили пересувні цирки-шапіто з тваринами

 

 

18 вересня 2019 10:15

Подібну заборону вже підтримали міста Дніпро, Львів, Миколаїв, Київ, Ірпінь, Тернопіль та інші.

Із чергової спроби депутати Полтавської облради не заборонили на вчорашній сесії заїжджі пересувні цирки-шапіто з тваринами на території населених пунктів області. Відповідне звернення було депутата С.Солов’я.

«На сьогоднішній день закони, що забороняють чи обмежують залучення тварин до циркових постановок, діють в багатьох країнах світу. В Україні заборону на розташування пересувних зооцирків вже підтримали міста Дніпро, Львів, Миколаїв, Київ, Ірпінь, Тернопіль та інші.

Умови утримання тварин у пересувних цирках неприпустимі та гірші
будь-якої в’язниці. Тварини проводять життя, мов заручники або раби. Для їхньої дресури застосовують жорстокі засоби. Нерідко тварин змушують брати участь у жорстоких циркових номерах, виконувати не притаманні їхній дикій природі рухи. У цирках тварини не живуть, а існують. Обмежені в пересуванні тварини зазнають там жахливих страждань, а коли виходять на арену – неймовірного стресу.

Ми, депутати Полтавської обласної ради, занепокоєні чисельною та підтвердженою документально інформацією про жорстоке поводження з тваринами в пересувних зооцирках та наявністю таких закладів на території міст, селищ, сіл Полтавської області.

Локальна заборона на розміщення пересувних цирків з тваринами в населених пунктах знаходиться у компетенції органів місцевого самоврядування та регулюється наступними нормативно-правовими актами: частиною 1 статті 140 Конституції України, частиною 1 статті 10, статтями 18 та 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», законами України: «Про благоустрій населених пунктів», «Про захист тварин від жорстокого поводження», «Про тваринний світ», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про захист населення від  інфекційних хвороб», Постановою Кабінету Міністрів України від 16  листопада 2011 року № 1402 «Про затвердження правил транспортування тварин», наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 30 вересня 2010 року №  429 «Про затвердження Порядку утримання та розведення диких тварин, які перебувають у стані неволі або в напіввільних умовах».

Враховуючи наведені факти, ми, депутати Полтавської обласної ради, рекомендуємо міським, селищним, сільським радам Полтавської області ухвалити рішення про заборону стаціонування та виступів на території відповідних населених пунктів пересувних цирків-шапіто, які використовують у своїх шоу тварин», - текст звернення.

 

 

Клим Соколов

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися