Практично 35 млн людей в світі страждають на синдром підвищеної втоми.
Сьогодні, 3 квітня, в мерії Кременчука відбувся семінар-тренінг на тему "Синдром емоційного вигорання: як зберегти психоемоційне здоров'я працівників".
Директор департаменту житлово-комунального господарства Кременчука Іван Москалик розповів, що цей семінар є внутрішнім заходом для працівників міської галузі ЖКХ.
"Ми спілкуємося із людьми, які зазвичай приходять до нас сваритися", - зазначив І.Москалик.
Він наголосив, що тому й потрібні його підлеглим поради, як працювати і поводитися в напружених ситуаціях.
Як зазначили присутні на заході психологи, проблема емоційного вигорання дуже розповсюджена в цілому світі. Вони запропонували поділитися секретами, як уникнути такого стану.
"Практично 35 млн людей в світі страждають на синдром підвищеної втоми. Але лише в 70-х роках 20 ст. такому стану дали назву "Емоційне вигорання", - зазначила одна з психологинь.
Почали захід із гри: кожен називав своє ім'я і якусь власну якість на першу літеру імені.
Далі, працівники галузі ЖКХ Кременчука грали в найрізноманітніші ігри та ділилися досвідом своїх дій в напружених ситуаціях.
Психологи також розповіли, що першим на синдром емоційного вигорання починає реагувати тіло. У людини спостерігаються головний біль, розлади роботи шлунково-кишкового тракту та інше. А також, особа із даним синдромом не може зосередитися на роботі, їй важко дається виконнання звичних завдань.
"Давайте не переносити негативні емоції на сім'ю", - закликали психологи.
Кременчуцька газета поцікавилася, які профілактичні заходи, спрямовані на зміцнення здоров'я, допоможуть запобігти такому захворюванню:
1. Фізична профілактика емоційного вигорання:
- дієтичне харчування, з мінімальною кількістю жирів, але що включає вітаміни, рослинну клітковину і мінерали;
- заняття фізкультурою або, як мінімум, прогулянки на свіжому повітрі;
- повноцінний сон не менше восьми годин;
- дотримання режиму дня.
2. Психологічна профілактика синдрому емоційного вигорання:
- обов'язковий вихідний раз в тиждень, протягом якого робити тільки те, що хочеться;
- «Очищення» голови від тривожних думок або проблем шляхом аналізу (на папері або в бесіді з уважним слухачем);
- розставляння пріоритетів (в першу чергу виконувати дійсно важливі справи, а решта - по мірі успішності);
- медитації і аутотренінги;
- ароматерапія.
Щоб не допустити появи синдрому або посилення вже існуючого феномена емоційного вигорання, психологи рекомендують навчитися миритися з втратами. Почати боротьбу з синдромом легше, коли дивишся своїм страхам «в очі». Наприклад, втрачений сенс життя або життєва енергія. Потрібно визнати це і сказати собі, що ви починаєте все спочатку: ви знайдете новий стимул і нові джерела сили.
Ще одне важливе вміння, на думку фахівців, - це здатність відмовлятися від непотрібних речей, гонитва за якими і призводить до синдрому емоційного вигорання. Коли людина знає, чого вона хоче особисто, а не дотримується загальноприйнятої думки, вона стає невразливою для емоційного вигорання.
Тетяна Красельникова