Кременчуцька газета
Вівторок, 26 Вересня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

Ви є тут

Кременчуцьким дев’ятикласникам треба готуватися до іспитів: батькам розповіли про конкурси до ліцеїв

23 травня 2019 12:30

Та ще є профільні класи, де недобір учнів.

Вчора, 22 травня, у Кременчуці прийшла міська конференція для батьків дітей, які вступають до 10 класів міських ліцеїв.

На ній кожен директор ліцею презентував свій навчальний заклад, а батьки мали можливість поставити їм запитання.

Чим один навчальний заклад вирізняється від іншого та які умови вступу - дізнавалась Кременчуцька газета.

Тож всі учні, які вступають до 10 класів, мають складати іспити. Про них, а також умови прийому, вказано на сайтах ліцеїв.

Інформацію про них можна дізнатися на сайті департаменту освіти. Про це повідомив головний освітянин Кременчука Геннадій Москалик.

Так, відомо, що в ліцей № 4 вже подано 140 заяв від дев’ятикласників. Тут точно буде конкурсний відбір, адже набирають чотири класи за математично-інформаційними та біологічними напрямами. Про це повідомила директор ліцею Любов Михайлик.

Ліцей №5 збирається набрати три класи за профілями: українська філологія, іноземна філологія та математика. Тут обов'язково будуть іспитами тести і диктант. Пробні варіанти розміщені на ліцейному сайті. Уже подано 78 заяв у 10-ті класи. Із них 38 заяв на іноземну філологію.

Ліцей № 6 - єдиний на Правобережжі,  де набирають 10- 11 класи. Тут для викладання математики у старшокласників спеціально запросили викладача з КрНУ. Окрім математичного, відкривають клас української філології і історичний. Зараз у математичний клас подали 32 заяви, у клас української філології – 27, історичний – 14. А ось для тих старшокласників, хто обрав біологічний профіль, тут навчання не буде. Для цього їм потрібно буде їхати через Крюківський міст, на Лівобережжя, адже в ліцеї №6 відповідного профільного класу немає.

Ліцей №10 (колишня спеціалізована школа з поглибленим навчанням англійської мови) для 10-11-тикласників унікальний навчальний заклад. Тут набирають лише два класи з навчанням англійської і німецької мови. Переважно подали заяви учні цього ліцею, та є і з інших навчальних закладів. Тут уже 64 заяви.

У ліцей №11 вже подали 150 заяв у чотири  класи. Тут відкривають класи математичного, історичного, біологічно-хімічного, лінгвістичного профілів. Директорка ліцею №11 Наталія Бикова говорить, що готові відкрити і п’ятий клас з того профілю, на який буде найбільший попит. Вона попередила, що в їх навчальному закладі іспити здають на комп’ютері. Українська мова обов’язкова. Інші предмети – відповідно за профілем. На сайті ліцею №11 є завдання, які запропонують вступникам.

Єдиний на весь Кременчук ліцей №13 (колишня вечірня школа) приймає учнів у 10-11-12 -ті класи без іспитів. Але тут особлива форма навчання: очно-вечірня, заочно-дистанційна, екстерна. До уваги батьків, учні тут навчаються 3 роки. По завершенні (за бажанням) ЗНО можуть не здавати. І в 12-му класі можуть навчатися в ліцеї №13, і в ПТУ. Але тут немає профільного навчання, лише базове.

На весь район Молодіжний залишився один ліцей №17, де набирають 10-11 класи. Тут буде 4 класи  із профілями: історичний, біологічно-хімічний, іноземна філологія. Вже подано 121 заява. Найбільше – 36- у математичний клас. А ось у клас української філології не було жодної заяви, тож його і не відкрили. Адміністрація школи впевнена, що наявних класів буде достатньо для всього району.

Клас фізкультурного профілю відкривають в ліцеї №21. Це навчальний заклад інтернатного типу, де діти можуть перебувати цілодобово і з харчуванням. Та для цього ж дитині треба мати відповідний статус. Щодо 10-го класу, то його набирають один,  і там буде посилене заняття спортом. Зараз є 25 заяв, переважно учнів цього навчального закладу. Проте за потреби готові відкрити ще один клас (як будуть бажаючі). Іспити два: українська мова і, звісно, фізкультура.

Три профільних класи відкривають в ліцеї№25. Найбільше бажаючих навчатися в математичному класі – 30, української філології -34, іноземної філології – 25. Але ще до 31 травня цього року тут приймають заяви, тож ситуація може змінитися.

Близько 100 заяв вже подано в профільні класи ліцею №30: української філології, хімічно-біологічного, історичного. Тут обіцяють. Що майбутні 10-класники зможуть обирати на вибір предмети, які знадобляться для ЗНО. Директорка ліцею №30 Ольга Шиян запевняє, що якщо в дитини є бажання навчатися, є контроль з боку батьків, то знань отриманих в профільних класів буде вдосталь, аби успішно здати ЗНО, не користуючись послугами репетитора.

До речі, директор департаменту освіти Кременчука Геннадій Москалик запевнив, що діти без освіти не залишаться. Ті, хто не вступить в профільні класи, допоможуть влаштувати в ПТУ. І взагалі по кожному випадку будуть розглядати окремо.

Кременчуцька газета у свою чергу буде слідкувати, як за процесом подачі документів, проведеням іспитів. Ми готові до співпраці, як з батьками так і самими учнями.

Нагадаємо, Кременчужанам пояснили, чому в двох кременчуцьких школах все ж не буде 10-11-х класів.

Кременчуцьких депутатів запевняють: створення ліцеїв і гімназій не впливає на зайнятість вчителів.

Кременчук знову попереду, але чи на користь це: на все місто залишиться 10 ліцеїв для учнів 1-11 класів, а інші школи будуть навчати до 9-ого класу.

 У Кременчуці учнів 10-11 класів обіцяють возити в ліцеї за рахунок міста.

 

 

Світлана Павленко

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Ми в Telegram

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися