Кременчуцька газета
Четверг, 28 Вересня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

Ви є тут

Кременчук долучився до інноваційного проекту «Український Букет Народів»

31 травня 2019 10:15

За півроку наше місто матиме інтерактивний путівник. 

Кременчук долучився до інноваційного проекту «Український Букет Народів».

Перша зустріч в рамках цього проекту пройшла вчора в Міській художній галереї вчора, 30 травня.

На зустріч зібрались представники різних національних спільнот міста, працівники Краєзначого музею, міських бібліотек, журналісти, історики тощо.

Валерія Вашкевич, соціологиня та громадська активістка, координаторка проекту, розповіла, що  проект «Український Букет Народів»  –  це створення інтеркультурних путівників з залученням громадян України різного соціального та етнічного походження».

Проект реалізовує Молодіжна організація «СТАН» за підтримки Українського культурного фонду в Кременчуці та ще в  трьох громадах України (Лисичанськ, Мелітополь та Дрогобич).

У нашому місті партнер проекту Громадська організація «Культурний ді@лог» (координато Роман Каць).

Окремо В. Вашкевич зупинилась власне на питанні створення путівника. Над ним працюватимуть 5-7 місяців. У Кременчуці пройде ряд зустрічей, майстер-класів. Заплановано зустрічі з представниками окремих громад.

У результаті роботи світ побачить путівник формату А5, на 48 аркушах. Це буде не звичний путівник – у ньому через історії і розповіді представників різних національних спільнот  міста буде вибудовано історію Кременчука, уявлення про сьогодення. Організатори обіцяють тираж накладом 1000 екземплярів, які поширять серед бібліотек міста, самих учасників проекту.

А Кременчуку є чим похвалитися. Як нагадала директорка Краєзнавчого музею Алла Гайшинська, більш ніж 400- річну історію нашого міста робили представники різних культур і народів. Саме завдяки їм не межі степу і лісостепу, на межі різних світів розвивається Кременчук.

Ірина Каць, голова ГО «Культурний ді@лог»,  регіональна представниця Українського центру культурних досліджень у Полтавській, Черкаській, Кропивницькій та Харківській областях розповіла про найближчі плани  - провести на базі бібліотек захід «Етнічне різноманіття Кременчука», спільні прогулянки містом.

А Валерія Вашкевич нагадала, що найактивніших учасників проету запросять у Мелітополь на Фестиваль Культурного різноманіття. А активні будуть, бо перша зустріч пройшла плідно. Багато кременчужан пристали на співпрацю. 

Довідка

Інноваційний проект «Український Букет Народів» - створення Інтеркультурних путівників з залученням громадян України різного соціального та етнічного походження» реалізується у 4 пілотних громадах Запорізької, Луганської, Полтавської та Львівської областей.

Нагадаємо, кременчужани можуть стати співавторами Інтеркультурного путівника нашим містом.

 30 травня - перша тематична Інтеркультурна зустріч Змінотворців

У Кременчуці відбудеться презентація проекту «Український Букет Народів».

 Кременчук долучився до проекту «Український Букет Народів», що підсилить імідж та культурне різноманіття громади міста.

 

Олена Ліпошко

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Ми в Telegram

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися