Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 23 Мая 2019 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Лікарня «Кременчуцька» цього року щодня отримувала в середньому майже 6 тисяч гривень благодійних внесків

 

29 ноября 2018 11:05

За 10 місяців 2018 року надійшло грошей, товарів і послуг на суму майже 4 млн грн.

Вчора на своїй сторінці в «Фейсбуці» лікарня «Кременчуцька» оприлюднила інформацію «Як, завдяки вам, покращилася робота лікарні «Кременчуцької» у 2018 році». Там йшлося про те, скільки грошей, товарів і послуг отримав вищезгаданий лікарняний заклад з січня по жовтень цього року включно.

Із звіту видно, що протягом 10 місяців лікарня «Кременчуцька» отримала від фізичних і юридичних осіб в якості благодійної допомоги майже 4 мільйони гривень. А саме: 3 млн 925 тисячі 926 гривень.

1 мільйон 753 тисячі 694 гривень надійшли в грошовому еквіваленті. А решта суми - у вигляді товарів і наданих послуг.

І тут найцікавіше, якщо врахувати, що вищезгадана сума благодійних внесків була зібрана за 304 дні. Тобто, щодня в лікарню «Кременчуцьку» лише грошей надходило 5 тисяч 768 грн.

На жаль, в звіті не вказано, яку суму довелось викласти пацієнтам лікарні і яким є середній розмір благодійного внеску. Цього не повідомили.

Та з фотографіями і детальним описом вказано, яке обладнання куплено. Тут так напрошується питання, чому ті ж пацієнти, які є платниками податків і вже з них вирахували на потреби тієї ж медицини, мають платити ще якісь благодійні внески?

Схоже, в лікарні «Кременчуцька» про це забувають. Адже активно закликають платити і далі ті ж благодійні внески.

«Якщо ви хочете сприяти підвищенню якості надання професійних медичних послуг у Кременчуці, ви завжди можете підтримати лікарню «Кременчуцьку», - заклик в публікації. Поруч наведені і банківські рахунки.

Тут не можна не згадати, що благодійні внески в кременчуцьких лікарнях, як то кажуть, всіх дістали. Адже депутатка Тетяна Сідерка ініціює на сесію міськради, яка відбудеться 12 грудня, проект рішення «Про впорядкування фінансово-господарської діяльності закладів охорони здоров'я м. Кременчука».

Цей проект рішення саме стосується відміни благодійних внесків. Окрім того, депутатка вимагатиме звіту надходження благодійних внесків по кожній кременчуцькій лікарні.

А там, мабуть, мільйони і мільйони. І як видно із звіту лікарні «Кременчуцької», благодійні внески йдуть не лише на медобладнання і ліки.

Паливо, канцелярське приладдя, послуги Інтернету і зв’язку і навіть періодичні видання, стенди і стійки для реєстратури – все придбано за благодійні гроші.

Як це стосується покращення лікування і надання медичних послуг?

Якщо згадати, то влітку цього року під час звіту директора лікарні «Кременчуцька» Віктора Сичова, перед депутатами він переконував присутніх, що в їх лікарняному закладі хворі сплачують лише за витрати на матеріали для хірургічних операцій і консультації вузьких спеціалістів, коли хворий звертається без направлення сімейного лікаря. Та не відкинув, що в лікарні «Кременчуцька» хворий може «висловити вдячність у формальній і неформальній формі».

На це депутатка Тетяна Сідерка зауважила, що кременчужани повідомляють зовсім інше. А саме, що хворим конкретно називали суми, які треба сплатити в якості благодійного внеску.

Також, Кременчуцька газета писала раніше: Міністерство охорони здоров’я повідомляє, що проблему з корупцією має вирішувати місцева влада. Якщо не зможуть – розриватимуть контракт із медзакладами.

Якщо медзаклади Кременчука братимуть гроші з пацієнтів, їх залишать без державного фінансування. Про це заявив заступник міністра охорони здоров’я України Павло Ковтонюк.

Кременчуцька газета закликає містян разом фіксувати подібні факти.

Не можна не згадати, що директор лікарні "Кременчуцька" Віктор Сичов традиційно по п'ятницях не з'являється на робочому місці.

Читайте: минулого тижня головлікар лікарні "Кременчуцька" у будній день їхав до Києва.

Як Сичов може керувати, якщо не підтримує медреформу і працює 4 дні на тиждень? Кременчужанин обурений ставленням до пацієнтів у лікарні «Кременчуцька».

Про те, як в кременчуцьких лікарнях збирають благодійні внески Кременчуцька газета досліджувала: Благодійні внески в лікарнях Кременчука: платити не можна відмовитися.

 

 

Світлана Павленко

Фотографія із звіту лікарні "Кременчуцька"

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться