Кременчуцька газета
Понеділок, 24 Червня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

 

 

Ви є тут

Матеріальна допомога в Кременчуці: понад 75 тис грн – меру, від 500 грн – містянам

17 жовтня 2022 09:00

Двічі на рік ТОП-чиновники міста можуть отримувати допомогу, яка обчислюється трьома нулями. Пересічні громадяни можуть сподіватися на таку виплату раз на рік та й суми зовсім інші.

Щороку Кременчуцька газета інформує своїх читачів про розміри матеріальної допомоги від міста тим, хто звертається за допомогою до мерії. Як правило, приводом для цього стають скарги містян на несвоєчасну виплату.

Цей рік (воєнний) – теж не виняток. Так, наприкінці серпня на заході, який був приурочений Дню пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність України, учасник АТО з Кременчука Віталій Горбенко віддав меру Віталію Малецькому грамоту, яку той вручив йому раніше. Чоловік був обурений, що ще в січні 2022 року подав заяву на отримання матеріальної допомоги від міста, але на той час її не отримав. Хоч вже минуло майже 8 місяців. Тоді ж градоначальник підтвердив слова кременчужанина, а саме те, що у кінці літа, нарешті, «закрили» борги з видачі матеріальної допомоги від міста за заявами, які містяни подавали (!) ще аж в 2021 році. А ось, ті, хто написав їх з початку року, станом на 29 серпня 2022 року не отримали кошти. І чітких строків виплат Малецький тоді не назвав. Після цього журналісти нашого видання направили інформаційний запит на ім'я директорки департаменту соціального захисту населення Марини Доценко.

Затримка виплат у понад пів року

Відповідь ми отримали із запізненням, але з неї нам стало відомо, що у 2022 році за рахунок коштів бюджету Кременчуцької міської територіальної громади на матеріальну допомогу мешканцям виділено 13 млн 434 тис грн.

Також цьогоріч до комісії по вирішенню питань про надання матдопомоги мешканцям, які опинились в складних життєвих обставинах (далі – Комісія) надійшло 3 тис 296 звернень. Із них відмовлено по 49. Інші – задовольнили. Вирішено не надавати матдопомогу з наступних причин: заявник подав не всі документи; було повторне звернення одного і того самого громадянина з одного й того ж питання, яке задовольнили раніше (відповідно до Положення про порядок та умови надання матеріальної допомоги, мешканець громади, який опинився в складних життєвих обставинах, має її отримати раз на рік, авт.); звернення щодо іншої особи, яка зверталась особисто і вже отримала матдопомогу. Тож цього року задоволено вже 3 тис 15 звернень. У департаменті соцзахиста населення журналістку Кременчуцької газети у телефонній розмові запевнили, що станом на 10 жовтня затримок із виплатами немає.

Родичі загиблих в «Амсторі» вже отримали по 100 тис грн

У Кременчуці мінімальна матеріальна допомога від міста становить 500 грн, а максимальна – 100 тис грн. У департаменті соцзахисту зазначили, що розмір виплат визначається індивідуально у кожному конкретному випадку, виходячи з мотивації звернення. Нагадаємо, що цьогоріч матдопомогу від міста виплатили родинам городян, загиблих в торговому центрі «Амстор» внаслідок ракетного удару росії, а також пораненим. Для цього депутати Кременчуцької міськради виділили зі Стабілізаційного фонду нашої громади три мільйони гривень. Затвердили виплати членам сімей загиблих – по 100 тис грн; постраждалим, які перебували на стаціонарному лікуванні – по 25 тис грн; постраждалим, які лікувалися амбулаторно – по 10 тис грн. Як повідомили у департаменті соцзахисту населення, зараз цю фінансовому підтримку виплачено в повному обсязі.

ВПО можуть отримати кошти з бюджету Кременчука

Зовсім нещодавно – 7 жовтня – депутати Кременчуцької міської ради виділили кошти на матеріальну допомогу учасникам АТО. Це 3 млн 914 тис 20 грн, які отримають заявники. Також із Стабілізаційного фонду 40 тис 800 грн спрямували на придбання продуктів харчування для вручення захисникам нашої держави, які перебувають на лікуванні та реабілітації в медичних закладах міста. До речі, матеріальну допомогу за рахунок бюджету Кременчука можуть отримати і внутрішньо переміщені особи, які проживають на території громади та потребують її, на загальних умовах, але при наявності довідки про взяття на облік управліннями соцзахисту Автозаводського чи Крюківського району.

Двічі на рік і понад 50 тис грн

Тепер про найцікавіше – про матеріальну допомогу, які отримують кременчуцькі ТОП-чиновники. Далі запасайтесь заспокійливими засобами. Адже навіть у складні воєнні часи, які переживає наша країна, міський голова Кременчука Віталій Малецький і його найближче оточення отримують суми матеріальної допомоги, які перевищують пів сотні тисяч гривень. Традиційно наша газета направляє інформаційні запити, щоб дізнатися розміри зарплат мера і членів його команди. Тож проаналізували отримані дані щодо виплати саме «матеріалки».

Отже, у серпні цього року, коли містянам ще затримували виплати матдопомоги, керуючий справами міськвиконкому Руслан Шаповалов отримав на оздоровлення 60 тис 656 тис грн, секретар міської ради Юрій Гриценко на те ж саме – 63 тис 818 грн, віце-мер Руслан Проценко на вирішення соціально-побутових питань мав 55 тис 969 грн.

Не забув під час великої війни виплатити собі матеріальну допомогу з бюджету Кременчука і наш градоначальник. Йому у липні нарахували (!) аж 75 тис 551 грн. Тоді теж були затримки із виплатами пересічним містянам.

Звернемо увагу, якщо цю суму поділити на мінімальну виплату містянам (500 грн), то матдопомоги міського голови вистачило би на виплату аж понад 150 особам.

У червні із міського бюджету виплатили понад 100 тис грн на оздоровлення двох віце-мерів – Дмитра Кравченка (53 тис 564 грн) і Ользі Усановій (60 тис 458 грн).

А в травні – теж стільки і на ті самі цілі першому віце-меру Володимиру Пелипенку (59 тис 235 грн) і знову ж таки віце-меру Руслану Проценку (55 тис 842 грн).

У квітні «матеріалку» кременчуцьким ТОП-чиновникам не виплачували. А ось в березні на покращення соціально-побутових умов віце-мерка із фінансових питань Тетяна Неіленко отримала понад 69 тис грн.

Чи то не до матеріальної допомоги було членам команди Малецького, чи за інших причин, але у лютому – коли почалось повномасштабне вторгнення росії в Україну – виплат цього місяця не було. А ось в перший місяць цього року майже 65 тис грн на оздоровлення поклав до гаманця заступник міського голови Іван Москалик.

Не важко порахувати, що загалом 9 чиновників з початку року отримали з міського бюджету 618 тис 960 тис грн матдопомоги.

Тут не можна не згадати, що, згідно із чинним законодавством, чиновники місцевого самоврядування мають право отримувати дві матеріальні допомоги на рік. Одна з них – на оздоровлення, яка виплачується при наданні щорічної відпустки. Інша — на розв'язання соціально-побутових питань. Їх видають на підставі заяви держслужбовця. Розмір обох виплат визначається, як середньомісячна зарплата за два останніх місяці роботи. Тож як із заплатами кременчуцькі чиновники себе «не ображають», так із матеріальними допомогами теж.

Дві такі «матеріалки» вже отримав один з віце-мерів Руслан Проценко. Але до кінця року ще є 2,5 місяці, тож колеги його можуть наздогнати.

Довідково

Відповідно до положення про порядок та умови надання матеріальної допомоги мешканцям Кременчуцької міської тергромади, які опинились в складних життєвих обставинах, матеріальна допомога надається на підставі письмової заяви громадянина; клопотання керівника чи організації (зокрема і громадської); звернення депутатів всіх рівнів. Заява розглядається на відповідній комісії.

Подати звернення можна до управління по роботі із зверненнями громадян, тел.: (0536) 74-37-91, 74-37-93, (098) 988-31-33.

Отримати додаткову інформацію також можна в Службі допомоги мера кременчужанам – 1563.

Нагадаємо, депутати міськради спрямували три млн грн для виплати матдопомоги сім'ям загиблих та постраждалим внаслідок ракетного удару по ТЦ «Амстор».

У серпні деякі VIP-чиновники Кременчука отримали матдопомогу, більшу, ніж зарплати коллег.

Лише матдопомога мера Кременчука Малецького у липні була більшою будь-якої зарплати його заступників.

Кременчужани частіше стали звертатися в мерію за матдопомогою.

 

Світлана Павленко


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися