Кременчугская газета
Среда, 24 Октября 2018 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

«Рештки тіл зберігають поряд з батареєю», - депутати Кременчуцької міськради показали, як працює морг в Кременчуці

8 февраля 2018 13:10
«Рештки тіл зберігають піряд з батареєю», - депутати Кременчуцької міськради показали, як працює морг в Кременчуці

Є побоювання, що після демонтажу холодильників, взагалі ніде буде зберігати тіла. 

Сьогодні з будівлі моргу, що знаходиться на території Першої міської лікарні імені Богаєвського, почали вивозити обладнання, меблі, інструменти. Також відбувається демонтаж холодильних установок. Тобто майна, яке належить Полтавському обласному паталого-анатомічному бюро. Варто нагадати, з 1 січня  2018 року патолого-анатомічні і гістологічні дослідження в Кременчуці почало  проводити комунальне медичне підприємство «Лікарня Придніпровська».

Депутатка Кременчуцької міської ради Валентина Гордєєва, яка давно відслідковує питання роботи цієї установи в Кременчуці, говорить, що приміщення моргу поділене на дві частини: частину займає КП «Спецкомбінат ритуальних послуг» (СКРП), а іншу – «Лікарня «Придніпровська».

«Наразі холодильна установка розташована на частині, що займає СКРП. Та її використовують, для зберігання тіл, які готують до поховання. У «Лікарні «Придніпровська» – холодильна установка,  яка знаходиться на балансі Полтавського обласного паталого-анатомічного бюро», - говорить Валентина Гордєєва.

Саме це холодне устаткування сьогодні мають демонтувати. Депутат Кременчуцької міської ради Оксана Піддубна, яка теж приїхала до моргу,  нагадує: раніше саме виникали проблеми через те, що паталого-анатомічне бюро не віддавало це обланання. Попередні  спроби демонтажу  були марними. Було навіть втручання поліції. Цього разу вже перешкод для демонтажу немає.

Як повідомила ЗМІ юристка Полтавського обласного патолого-анатомічного бюро, все медичне обладнання, меблі, холодильники вивозять в Кременчуцьку Центральну районну лікарню. Саме там і обладнання і буде задіяно.

А депутатка Гордєєва вказує ще і на те, що приміщення, де працює патолого-анатомічне відділення  лікарні «Придніпровська», немає належних умов не лише для роботи медперсоналу, а й для зберігання біологічних матеріалів.

«Там не підведена вода, дослідження проводять у приміщенні, де раніше знаходилась їдальня для медперсоналу. Воду зливають з батарей. Нею миють руки, використовують для різних потреб», - говорить депутатка Гордєєва.

Вона показала журналістам пластикові контейнери, які стоять поряд із батареєю опалення. А в контейнерах - пакети з біологічним матеріалом. На щастя читачів фото не передають смороду, що заповнює приміщення.

«І це зима, а що буде літом, коли спека і зграї мух», - говорить Валентина Гордєєва.

Окрім усього, вона показала відповідь на її депутатське звернення, з якого видно, що число паталого-гістологічних досліджень в 2017 році зросло.

«У порівнянні з 2015 році, у 2017 році їх було майже вдвічі більше. Є побоювання, що лікарі направляють на дослідження навіть тіла в тих випадках, коли це не потрібно», - говорить депутатка і приводить дані.

До речі, на це ще торік у травні вказував і в.о. керівника обласного паталого-анатомічного бюро Вадим Українець

Наразі у паталого-анатомічному відділенні  лікарні проводять 78 видів досліджень. Деякі із них коштують тисячі гривень. Наприклад, «Дослідження померлого дорослого» обходиться в 2 тис. 443 грн.

Оксана Піддубна нагадала про випадки, які трапились відразу після Нового року, коли рідні декілька днів не могли поховати померлих родичів,через затримку в організації  видачі тіл з моргу

Ще вона нагадує, що раніше всі дослідження проводили за рахунок обласного бюджету. А з цього року – за рахунок міського. 

«Всім розповідають, що це безкоштовно. Але раніше місто не витрачало кошти на паталого-гістологічні дослідження, бо їх фінансували з бюджету області. Тепер гроші йтимуть з міської казни, тобто за рахунок кременчужан-платників податків», - говорить Оксана Піддубна.

Директор лікарні «Придніпровська» Віктор Скачко каже, що паталого-анатомічному відділенню лікарні не потрібне холодильне устаткування взагалі.

«Нам не потрібен холодильник. Бо ми не зберігаємо тіла, а робимо дослідження. Нам привозять тіло з лікарні. 4-5 годин потрібно, аби провести дослідження , а далі передаємо тіло», - розповів він у телефонному коментарі Кременчуцькій газеті.

Скачко стверджує, що до приміщення моргу підведена холодна вода. І не розуміє, звідки з’явилась інформація, що користуються водою з радіаторів. Проте керівник лікарні не відкидає того, що є труднощі в організації роботи їх лікарів.

«Полтавське паталого-анатомічне бюро займало 7-8 кабінетів. Нашим лікарям довелось працювати в обмежених умовах. Там же проводять паталого-анатомічні дослідження, звідти і сморід», - каже Віктор Скачко.

Додає, що в приміщенні, яке звільняють, буде проведено ремонт. Та поки акт прийому-передачі не підписано. І нарікає, що більше місяця вони були змушені працювати, не дотримуючись умов оренди.

Доповнено

Як повідомила депутатка Оксана Піддубна, сьогодні Полтавському паталого-анатомічному бюро не вдалось вивезти холодильники. 

Раніше повідомлялося, що в Кременчуці буде два патолого-анатомічних бюро: комунальне та обласне. 

 

Світлана Павленко

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Конкурсы
  • УВАГА РОЗІГРАШ: вболівай за улюблену команду «Ворскла» під час домашніх матчів ЛІГИ ЄВРОПИ!

    Що потрібно зробити, щоб отримати свій ЩАСЛИВИЙ КВИТОК і повболівати за улюблену команду – читай нижче.    

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться