
За рік вартість найбільш затребуваних лабораторних послуг збільшилася на 20 грн, а на деякі – на десятки гривень.
Записатися на прийом до сімейного лікаря, отримати електронне направлення, прийти на запланований час для здачі аналізів. Це шлях, який має пройти пацієнт у комунальних медичних установах. Обстежитися у приватній клініці простіше. Але який варіант обрати – вирішує кожен сам, звертаючи у вагу на власний гаманець чи інші переконання.
Тож ми традиційно* вирішили порівняти з попередніми періодами ціни на здачу низки аналізи, які найбільш затребувані серед городян.
Зверніть увагу, у деяких установах можуть діяти знижки для пенсіонерів чи осіб з обмеженими з фізичними можливостями. Про це варто уточнювати під час запису. Так, наприклад, у «Арніці» для пенсіонерів та осіб із 3 (ІІІ) групою інвалідності діє знижка у 5%, для осіб із 1 та 2 групами інвалідності – знижка на дані послуги у 10%.
Подорожчання аж до 60 грн
Як бачимо з таблиці, по деяких позиціях зростання цін недуже відчутне: +10, +20 грн. Але все ж таки відчутно: якщо раніше за кардіограму віддавали менше 100 грн, то тепер більше. Зросла ціни на аналіз з перевірки глюкози у крові (на 20-35 грн), на RW сифіліс (на 60-150 грн), на загальні аналізи (на 30-40 грн).
Також на 40-50 грн збільшилася вартість УЗД черевної порожнини, у середньому на 30 грн – УЗД щитовидної залози.
На 60 грн більше треба буде заплатити за проведення гастроскопії.
Однак майже на тому ж рівні залишилися ціни на аналізи, завдяки яким виявляють коронавірусну інфекцію. Як повідомляють у лабораторіях, влітку та навесні їх замовляли зовсім рідко, звідси і стабільна ціна.
На подорожчання послуг здебільшого вплинула російсько-українська війна та зростання курсу валют.
Тож залишайтеся здоровими попри усі негаразди навколо!
Нагадаємо, як піднялися ціни на аналізи у Кременчуці у листопаді минуло річ.
Ліна Романченко