
Жінка добивається справедливості.
Нещодавно Полтавський апеляційний суд заслухав справу опальної кременчуцької вчительки Валентини Мороз і прийняв рішення поновити жінку на роботі, стягнути на її користь 286 тис грн зарплати.
Саме В.Мороз раніше працювала у кременчуцькій школі №18, де час від часу вирували пристрасті, пов’язані то з якістю харчування, то з фінансовими скандалами, то з дискримінацією працівників. Саме ця педагогиня української мови та літератури домагалася правди від директорки закладу Валентини Шендрик та керівництва освітянської галузі в цілому. Влітку 2020 року В.Мороз звільнили. Вона з цим не погодилася і пішла до суду, який став на її сторону.
Після цього рішення суду виконувати керівниця гімназії №18 не поспішала. Тоді В.Мороз звернулася із заявою до поліції. У заяві вона описала, що виграла суд, але рішення не виконано і згідно ст.382 КК України умисне невиконання вироку, рішення, ухвали, постанови суду, що набрали законної сили, або перешкоджання їх виконанню - карається штрафом від 500 до 1 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до трьох років.
"Ті самі дії, вчинені службовою особою, - караються штрафом від 750 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до 5 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.
Оскільки вищевказане судове рішення безпідставно не виконується -вбачаються ознаки злочину в діях керівника Кременчуцької гімназії №18 Шендрик Валентини Володимирівни ще й за ч.1 ст.382 КК України.
Тому, враховуючи вищенаведене, прошу:
1. Внести відомості по даній заяві до ЄРДР за ч.1 ст.172 КК України та ч.1 ст.382 КК України та розпочати досудове розслідування.
2. Визнати мене потерпілою в рамках кримінального провадження.
3. Притягнути Шендрик Валентину Володимирівну до кримінальної відповідальності",- було сказано у заяві В.Мороз до поліції.
Що вирішили у поліції, ми повідомимо додатково. А поки вкотре ставимо питання – чому, це програвши суди, наші можновладці не виконують рішення і нариваються на стягнення додаткових штрафних санкцій у вигляді виконавчих зборів, штрафів, тощо?
А, можливо, тому, що жоден із керівників Кременчука не відшкодував закладу чи бюджету суму, стягнуту за його незаконний наказ про звільнення? Невже так буде і цього разу?
Сьогодні ж нам стало відомо, що опальна кременчуцька вчителька Валентина Мороз знову звернулася до суду з позовом. Тепер вона подала позов про стягнення моральної шкоди.
Відповідачем по справі є Кременчуцька гімназія № 18 Кременчуцької міської ради Полтавської області, а також треті особи: директор Кременчуцької імназії № 18 Шендрик Валентина Володимирівна, Департамент освіти виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області, Кременчуцька міська рада Кременчуцького району Полтавської області.
Що саме вимагає В.Мороз від відповідача і третіх осіб стане відомо під час розгляду справи у суді. Поки відома, що справа потрапила до судді Автозаводського райсуду Кременчука Жанни Кривич.
Опальна кременчуцька вчителька Валентина Мороз виграла суд щодо звільнення з роботи
Олег Булашев