Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Среда, 27 Мая 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Пільговий період та допомога під час карантину: кому та скільки

 

2 апреля 2020 14:20

Через коронавірус третій тиждень Україна перебуває на вимушених «канікулах». Через це, як і у багатьох країнах світу, люди переживають масові скорочення, підвищення цін на продукти першої необхідності та, звісно, страх перед подальшими змінами в економіці. Кременчуцька газета дізнавалася, як у такі часи держава підтримує громадян, які пільги обіцяє та яким чином виконує ці обіцянки на місцях.

Без пені та зі збільшеними субсидіями

На засіданні Уряду 25 березня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль звернув увагу на складну економічну ситуацію в Україні у зв'язку з карантинними обмеженнями. Цей та низка інших факторів вплинули на життя кожного українця. Тож, перше, що зараз у силах Кабміну – мінімізувати витрати людей на комунальні послуги.

«Разом із НАК «Нафтогаз» ми забезпечуємо умови для зниження ціни на газ, прийнявши рішення про зменшення оптової ціни на 14%, та очікуємо на оперативні рішення на місцях, аби відповідне зниження відчули у платіжках уже в наступному місяці», – сказав він.

Оскільки громадяни перебувають вдома, витрачаючи більше газу, води та електрики, Уряд обіцяє:

- збільшити розмір субсидій для українських родин в середньому на 300 грн орієнтовно. Шмигаль уточнив, що цей механізм має запрацювати після ухвалення Верховною Радою закону про «Стабілізаційний фонд» та внесення змін до бюджету. За інформацією міністра економіки Ігора Петрашка, до цього фонду із резервного фонду держави передбачено спрямувати 140 млн грн.

- реалізувати додаткову компенсацію виплат на комунальні послуги одержувачам субсидій шляхом збільшення на 50% соціальних нормативів користування (електроенергією, природнім газом для приготування їжі та підігріву води, холодною та гарячою водою, водовідведенням).

- спростити процедуру призначення субсидій і вже на літній період її призначати автоматично – без повторних звернень.

- на тому ж рівні (15%) залишити базовий відсоток оплати за комуналку, що впливає на розмір призначених субсидій (з 1 травня її планували збільшити до 20%, таким чином зменшуючи розмір субсидії).

Наголосили і на наданні субсидій тим, хто за карантинний період втратив роботу.

«Громадянам, які підуть у центри зайнятості, замість зарплатні враховуватиметься допомога по безробіттю, яку їм нараховуватимуть у центрах зайнятості», – прокоментувала постанову міністр соціальної політики Марина Лазебна.

Безробітні чекали на затвердження змін

Терміново допомогти громадянам, яких на час вимушених обмежувальних заходів звільнили, ще два тижні чи тиждень тому у центрах зайнятості не могли. Як пояснив нашій редакції очільник Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості Віктор Калашник, під час карантину виник законодавчий колапс. Адже для того, щоб реалізувати заплановану державою допомогу у найшвидші строки (а це надання громадянам статусу безробітного у перший день після звернення та призначення грошової допомоги по безробіттю), підрозділ чекав затвердження змін до наказу Мінсоцполітики «Про затвердження Порядку надання допомоги по безробіттю, у т. ч. одноразової її виплати для організацій безробітним підприємницької діяльності». Доки зміни не були прийняті, допомога здійснювалася на умовах діючого Порядку, а саме: призначалася з 8-го дня після реєстрації безробітного за його особистою заявою. Однак і особистої заяви про намір стати безробітним звичайним способом громадянин подати не міг, оскільки доступ у приміщення установи через карантин був обмежений.

«Під час карантину на вході до центру зайнятості було організоване місце для самостійної роботи громадян, які мали намір зареєструватися як безробітні. На столі вони могли взяти бланк заяви, заповнити його і разом із копіями інших необхідних документів залишити все у скриньці. Фіксували намір тим же днем. Далі дані опрацьовувалися та реєструвалися в окремому журналі, проводилося уточнення із клієнтом у телефонному режимі», – розповіла начальниця відділу організації працевлаштування населення Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості Наталія Старостіна.

Та уже 2 квітня у центрі зайнятості повідомили про те, що відповідні правки були затверджені. А отже, статус безробітного може надаватися з дня подачі відповідної заяви до центру зайнятості, а допомога по безробіттю  призначатиметься з першого дня реєстрації безробітного. Також як пояснив Віктор Калашник, на сайті центрів зайнятості можна знайти бланк відповідної заяви. А після заповнення надіслати її на вказану на сайті електронну адресу разом із скан-копіями документів. Після чого надіслані вами документи опрацюють та зареєструють тим же числом.  

Доплата медикам та пенсіонерам

17 березня Уряд ухвалив закон, яким передбачаються надбавки медперсоналу, який працює із хворими на коронавірус. Упродовж двох тижнів медики мають отримати до 200% доплати від зарплати. Проте 2 квітня оприлюднили інформацію про те, що 

За березень медичні працівники України, зайняті лікуванням пацієнтів з лабораторно підтвердженими випадками COVID-19, отримають доплату в розмірі трьох посадових окладів. Про це повідомили на сайті moz.gov.ua

Наказом, який підписав Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов, визначено перелік посад медичних працівників, яким з березня 2020 року здійснюється доплата:

- екстрений медичний технік;
- лікар-пульмонолог;
- лікар-інфекціоніст;
- лікар-патологоанатом;
- лікар-епідеміолог;
- лікар-лаборант;
- лікар-анестезіолог; 
- лікар-радіолог;
- лікар-бактеріолог; 
- лікар-рентгенолог;
- лікар-вірусолог;
- лікар загальної практики - сімейний лікар;
- лікар-терапевт;
- лікар-педіатр;
- лікарі інших спеціальностей, безпосередньо зайняті лікуванням лабораторно підтверджених випадків COVID-19;
- сестра медична;
- молодша медична сестра (всіх найменувань);
- реєстратор медичний;
- сестра-господиня;
- водій.

Доплати здійснюватимуться у період виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Також Президент України Володимир Зеленський пообіцяв виплатити додаткову 1 тис грн пенсіонерам, які отримують пенсії, менші за 5 тис грн. Як прокоментував Кременчуцькій газеті представник відділу взаємодії зі ЗМІ Мінсоцполітики Сергій Самойленко, щоб уряд остаточно затвердив дане рішення, відповідні правки перед цим має узгодити Верховна Рада.

Також сьогодні стало відомо, що виплати розпочнуться з 14 квітня цього року - при умові, якщо Рада підтримає бюджетне питання щодо цього.

Податкові пільги

Вже офіційно запроваджені податкові пільги, які діятимуть з 1 березня по 30 квітня цього року. Як прокоментувала начальниця Кременчуцької державної податкової інспекції Кременчуцького управління Галина Можаєва, з 1 березня по 30 квітня звільняються від сплати ЄСВ (єдиного соціального внеску) всі фізичні особи підприємці, а також ті особи, хто займається незалежною професійною діяльністю.

«При умові, що це за себе, за найманих працівників ЄСВ сплачувати необхідно. За несвоєчасну сплату ЄСВ за найманих працівників штрафу не буде. Якщо ж особа у зазначений період сплатила ЄСВ, суми автоматично зараховуватимемо на наступні місяці», – прокоментувала спеціалістка.

Також на період карантину:

- не застосовуватимуться штрафні санкції за несвоєчасну подачу звітності юридичним особам;

- юридичні та фізичні особи звільняються від плати за землю, якщо використовують її у господарській діяльності;

- юридичні та фізичні особи можуть подати уточнюючу декларацію сплати за землю, у якій вони відображатимуть необхідне їм зменшення суми;

- декларації про доходи громадянам можна подавати до 1 липня (а не до 1 травня, як це було за планом).

Без штрафів по кредитах

Під час карантину легше буде й тим, хто сплачує кредити в банках. Скасування пені та штрафів за несвоєчасне погашення кредиту уже діє. Триватиме такий період до 30 квітня. Працівники банків просять звернути увагу громадян, на те, що людині наприкінці квітня доведеться погашати кредит і за березень, і за квітень. Тобто, якщо вона не виконала ці умови в строк, пеня не нараховуватиметься.

Нагадаємо, українцям у період карантину в разі несплати за комуналку не припинятимуть постачання житлово-комунальних послуг та не нараховуватимуть пеню.

Кременчуцьким медикам, які задіяні до ліквідації поширення коронавірусної інфекції, обіцяють доплату до зарплат.

Під час карантину дозволили не платити іпотеку.

 

Ліна Романченко

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться