Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Субота, 15 Мая 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Пішаки засуджені, ролі озвучені: як у Кременчуці працювало наркоугрупування, яке «накрили» поліціянти

 

20 листопада 2020 08:30

Подробиці роботи потужного наркоугрупування стали відомі під час судових засідань.

 Днями колегія суддів Крюківського районного суду міста Кременчука на чолі з головуючим суддею Олександром Маханьковим розглянула у відкритому судовому засіданні обвинувальний акт від 07 червня 2019 року по обвинуваченню групи осіб за багатьма статтями Кримінального кодексу відносно створення наркобанди, виготовлення і реалізації наркотиків.

Як сказано у вироку суду, який розміщено у Єдиному реєстрі судових рішень, відповідно до обвинувального акту, Макар* , діючи у складі злочинної організації, вчинив наступні злочини.

На початку червня 2019 року, Ігор, матеріали відносно якого виділені в окреме провадження, переслідуючи мотиви незаконного збагачення, створив та керував злочинною організацією з метою вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, та інших злочинів проти здоров`я населення, до якої залучив Антона, Олега, матеріали відносно яких виділені в окреме провадження, які були керівниками її двох розгалужень - структурних підрозділів (першої та другої ланки відповідно), а також інших учасників, матеріали відносно яких виділені в окреме провадження.

Під керуванням Ігоря, вказана створена ним злочинна організація вчиняла незаконні придбання, зберігання, перевезення в особливо великих розмірах особливо небезпечних наркотичних засобів, психотропних речовин з метою збуту та їх подальшого незаконного збуту у великих та особливо великих розмірах та завдяки розробленим її учасниками заходам убезпечувала себе від викриття і діяла з червня 2019 року по 13 лютого 2020 на території м. Кременчука Полтавської області, а припинила своє функціонування у зв`язку із її знешкодженням правоохоронними органами.

Уподальшому, Матвій будучи активним учасником «співорганізатором» злочинної організації, діючи за вказівкою Ігоря у невстановлений слідством час та невстановленої особи з м. Дніпро, незаконно придбав психотропну речовину, обіг якої обмежено метамфетамін. Після цього, на власному автомобілі марки LEXUS RX 450H, білого кольору, незаконно перевіз вказану психотропну речовину до місця проживання співучастниці та надав вказівку останній на зважування та фасування до полімерних зіп-пакетів вищевказану психотропну речовину, заздалегідь обумовленими дозами.

У свою чергу, жінка будучи активним учасником злочинної організації, вказану психотропну речовину зважувала, розфасовувала та поміщала до заздалегідь придбаних полімерних зіп-пакетів обумовленими із Антоном дозами, для подальшого збуту.

Жінка полімерні зіп-пакеті з психотропною речовиною метамфетамін передала Антону, який в свою чергу за вказівкою Ігоря, частину полімерних зіп-пакетів з психотропною речовиною надав іншим учасникам злочинної організації, з метою подальшого її збуту.

Іншу частину полімерних зіп-пакетів з психотропною речовиною метамфетамін Антон незаконно зберігаючи при собі, перевіз на автомобілі марки LEXUS RX 450H, білого кольору, до місця свого проживання.

З метою подальшого збуту, на час підшукування покупців та досягнення домовленості щодо ціни та інших умов продажу вказаної психотропної речовини, Антон незаконно зберігав її за місцем свого проживання

У подальшому, 28 січня 2020 року близько 14.40, Макар будучи активним учасником злочинної організації, за вказівкою Антона, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання шляхом продажу за 1ти 200 гривень, збув залегендованій особі на ім`я два полімерних пакети, які попередньо надав йому Антон.

Після цього, Макар грошові кошти в сумі 1 тис 200 грн, отримані від збуту психотропної речовини метамфетамін віддав Антону, як активному учаснику «співорганізатору» злочинної організації, який в свою чергу передав Ігорю, як керівнику злочинної організації.

Крім того, 13 лютого 2020року близько 17.30, Макар за вказівкою Антона, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, перебуваючи поблизу приміщення ЦНАП, що за адресою: вул.Гагаріна,14, діючи умисно, незаконно за 1 тис 200 гривень збув залегендованій особі полімерний пакет, який попередньо надав йому  Антон з кристалічною речовиною світло-жовтого кольору, що згідно висновку експерта, містить метамфетамін.

Після цього, Макар гроші, отримані від збуту психотропної речовини віддав Антону.

 У подальшому, 13 лютогог 2020 з метою припинення злочинної діяльності учасника злочинної організації Макара працівники поліції провели санкціонований обшук автомобіля марки SKODA OCTAVIA A5, яким користувався останній. Там виявлено та вилучено кілька полімерних зіп-пакетів з кристалічною речовиною білого кольору – метамфетаміном.

Окрім цього, Макар, будучи активним учасником злочинної організації діючи до відведеної йому ролі за вказівкою Ігоря умисно в невстановлений слідством час та у невстановленому місці,усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, без передбаченого законом дозволу, незаконно придбав перероблений пістолет «RETAY 84 FS», калібру 9мм Р.А.К. та не менше семи патронів до нього, який зберігаючи при собі переніс до автомобіля марки SKODA OCTAVIA A5, який перебуває в нього в користуванні, де в подальшому незаконно зберігав без передбаченого законом дозволу

У подальшому, в ході проведення обшуку автомобіля марки SKODA OCTAVIA A5, виявлено та вилучено пістолет з магазином та патрони в кількості 7 шт.., що відноситься до вогнепальної зброї.

Надані на дослідження сім патронів відносяться до категорії бойових припасів.

Органом досудового слідства дії Макара кваліфіковані за ч.1 ст. 255 КК України (в редакції від 05.04.2001) та за ч.2 ст. 27, ч.4 ст.28, ч.3 ст. 307 КК України, ч.4 ст.28 ч.1 ст.263 КК України.

26 жовтня 2020 між прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою та транснаціональною злочинністю Полтавської обласної прокуратури Живило Володимир Якович, якому на підставі ст. 37 КПК України надані повноваження прокурора у кримінальному провадженні, і підозрюваним Макаром, за участі адвоката Лашко О.О. в порядку, передбаченому ст.ст.468469472473474476 КПК України укладена угода про визнання винуватості. Згідно з угодою ОСОБА_4 у повному обсязі беззаперечно визнає себе винуватим у вчиненні злочинів, передбачених ч.1 ст. 255 ( в редакції від 05.04.2001), ч.4 ст.28,ч.1 ст.263, ч.2 ст.27, ч.4 ст.28ч.3 ст.307 КК України, зобов`язується в тому числі співпрацювати з правоохоронними органами у викритті злочинних дій інших учасників злочинної організації; сприяти у встановленні обставин вчинення інкримінованих злочинів та надати відповідні відомості.

Обвинувачений Макар  у судовому засіданні вказав, що сааме він був ініціатором укладення угоди про визнання винуватості, повністю визнає свою винуватість у вчиненні інкримінованих злочинів та не оспорює всі істотні для даного кримінального провадження обставини,згодний з правовою кваліфікацією його дій, підтримує укладену ним угоду та розуміє наслідки її укладення,з атвердження та невиконання. Зазначив, що йому зрозумілі його права, роз`яснені судом.

Заслухавши справу судді затвердили угоду про визнання винуватості, укладену від 26 жовтня 2020 року між прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою та транснаціональною злочинністю Полтавської обласної прокуратури Живило Володимиром Яковичем та Макаром в кримінальному провадженні від 07.06.2019 року.

Судді визнали Макара винуватим у вчиненні злочинів, передбачених ч.1 ст. 255 ( в редакції від 05.04.2001), ч.4 ст.28,ч.1 ст.263, ч.2 ст.27, ч.4 ст.28 ч.3 ст.307 КК України та призначили йому покарання:

-за ч.1 ст. 255 КК України (в редакції 05.04.2001) у виді 5 років позбавлення волі,

-за 2 ст. 27, ч.4 ст. 28, ч.3 ст. 307 КК України із застосуванням ст. 69 КК України у виді 4 років 9 місяців позбавлення волі без конфіскації майна.

-за ч.4 ст.28 ч.1ст.263 КК України у виді позбавлення волі строком на 3 роки;

На підставі ч.1 ст. 70 КК України шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим остаточно призначити Макару покарання у виді  5років позбавлення волі без конфіскації майна.

На підставі ст. 75 КК України звільнити  Макара від відбування призначеного судом покарання з випробуванням з встановленням іспитового строку 3 роки, якщо він протягом визначеного іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов`язки.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

Другий пішак також отримав умовний термін, а ось організаторів ще не засудили

Цього ж дня колегія суддів Крюківського районного суду міста Кременчукана чолі з головуючим суддєю Олександром Маханьковим також розглянула у відкритому судовому засіданні обвинувальний акт від 07 червня 2019 року по обвинуваченню групи осіб за багатьма статтями Кримінального кодексу відносно створення наркобанди, виготовлення і реалізації наркотиків.

Відповідно до обвинувального акту, Костянтин , діючи у складі злочинної організації, здійснював розповсюдження наркотиків, як і Макар .

Так, 13 лютого 2020 в період часу з 17.43 по 19. 50 з метою припинення злочинної діяльності учасника злочинної організації у Костянтин працівниками поліції проведено санкціонований обшук за місцем проживання останнього у ході якого виявлено та вилучено два полімерних зіп-пакети з кристалічною речовиною білого кольору, які згідно з висновком експерта у своєму складі містять психотропну речовину, обіг якої обмежено - метамфетамін. 

 Окрім цього, Олег, матеріали відносно якого виділено в окреме провадження, будучи активним учасником злочинної організації «співорганізатором», діючи до відведеної йому ролі, в невстановлений слідством час в невстановленої особи з підпільної лабораторії з виготовлення психотропної речовини - метамфетаміну, що за адресою: Полтавська область, Кременчуцький район с. Соснівка незаконно придбав психотропну речовину, обіг якої обмежено - метамфетамін, яку після її придбання перевіз до заздалегідь орендованого гаражного приміщення, для подальшого зважування та фасування до полімерних зіп-пакетів заздалегідь обумовленими дозами.

Після цього, чоловіка за вказівкою Ігоря, матеріали щодо яких виділено в окреме провадження, придбаний наркотичний засіб - канабіс та психотропну речовину - метамфетамін зважували та поміщали до заздалегідь придбаних полімерних зіп-пакетів обумовленими дозами. Після їх фасування вказані полімерні зіп-пакети з психотропною речовиною та наркотичним надавав іншим учасникам злочинної організації з метою подальшого їх збуту.

       У подальшому, 13 лютого 2020 в період часу з 16.17 по 16. 34 з метою припинення злочинної діяльності учасника злочинної організації Костянтина працівники поліції провели особистий огляд за місцем його проживання.

На вимогу працівників поліції останній видав п`ять полімерних пакетів з кристалічною речовиною білого кольору, яка згідно з висновком експерта у своєму складі містить метамфетамін.

Органом досудового слідства дії Костянтина кваліфіковані за ч.1 ст. 255 КК України (в редакції від 05.04.2001) та за ч.2 ст. 27, ч.4 ст.28, ч.3 ст. 307 КК України.

28 жовтня 2020 між прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою та транснаціональною злочинністю Полтавської обласної прокуратури Живило Володимир Якович, якому на підставі ст. 37 КПК України надані повноваження прокурора у кримінальному провадженні, і підозрюваним Костянтином, за участі адвоката Шаповал Наталії Володимирівни в порядку, передбаченому ст.ст.468469472473474476 КПК України укладена угода про визнання винуватості. Згідно з угодою ОСОБА_7 у повному обсязі беззаперечно визнає себе винуватим у вчиненні злочинів, передбачених ч.1 ст. 255 ( в редакції від 05.04.2001), ч.2 ст. 27, ч.4 ст.28, ч.3 ст. 307 КК України, зобов`язується в тому числі співпрацювати з правоохоронними органами у викритті злочинних дій інших учасників злочинної організації; сприяти у встановленні обставин вчинення інкримінованих злочинів та надати відповідні відомості.

Заслухавши цю справу судді затвердили угоду про визнання винуватості, укладену від 28 жовтня 2020 року між прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою та транснаціональною злочинністю Полтавської обласної прокуратури Живило Володимиром Яковичем та Костянтином в кримінальному провадженні.

Судді визнали Костянтина винуватим у вчиненні злочинів, передбачених ч.1 ст. 255 ( в редакції 05.04.2001), ч.2 ст. 27, ч.4 ст. 28, ч.3 ст. 307 КК України та призначили йому покарання:

-за ч.1 ст. 255 КК України (в редакції 05.04.2001) у виді 5 років позбавлення волі,

-за ч.2 ст. 27, ч.4 ст. 28, ч.3 ст. 307 КК України із застосуванням ст. 69 КК України у виді 4 років позбавлення волі без конфіскації майна.

На підставі ч.1 ст. 70 КК України шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим остаточно призначити чоловіку  покарання у виді 5 років позбавлення волі без конфіскації майна.

На підставі ст. 75 КК України звільнити Костянтина від відбування призначеного судом покарання з випробуванням з встановленням іспитового строку 3 роки, якщо він протягом визначеного іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов`язки.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

Нагадаємо, у Кременчуці проведена унікальна спецоперація: викрито нарколабораторію і затримані великі наркоторговці

У Кременчуці затримано одного з фігурантів наркомафії: екс-правоохоронець, який кришував наркобізнес в місті

 

 

Клим Соколов 

*Імена змінено

 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися