Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Середа, 22 Березня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Зі сльозами на очах, добрими словами та нестихаючими аплодисментами - у Кременчуці попрощалися з відомим очільником МПК Іваном Якименком

Ми в Telegram

4 березня 2023 14:30

Колишній директор знав кожен куточок палацу, пам'ятав по іменах усіх учасників художньої самодіяльності, був небагатослівним, але самовідданим культурі нашого міста.

Сьогодні у кременчуцькому Міському палаці культури в останню путь проводили колишнього очільника, який працював у палаці близько 30 років - Івана Якименка. 

Трудитися тут Іван Іванович почав ще з 70-х років минулого століття. Як уточнила колишня працівниця МПК Валентина Кечина, тут він пройшов усі кар'єрні сходинки, починаючи від інструктора та організатора і закінчуючи директором.

На момент знайомства з ним пані Валентина очолювала дитячий сектор.

"Він був небагатослівним, але коли робив якісь висновки, з ним не можна було не погодитись. Бо мав своє творче бачення на сцені, він міг поміняти щось у сценарії, справлявся з багатьма нюансами і технічними тонкощами, які були на той час. А це було не просто", - розповіла вона.

До речі, у палаці культури він першим написав партитуру до великого заходу. 

"А ще був людиною дуже акуратною, естетом. Усе, що було біля нього - було красивим", - підсумувала пані Кечина зі сльозами на очах.

Останню посаду - очіьником МПК - І.Якименко обіймав 20 років (з 1985 по 2005 рр.).

Але до керівництва встиг побути навіть директором Чернігівського МПК. За розповіддю екс-очільника міського управління культури Миколи Матвієнка, якого призначили очолювати Кременчуцький палац культури у 1980-му році, він спершу підвищив Івана Іановича до посади очільника культурного відділу, а далі до свого заступника. 

"Він був хорошим працівником, відповідальним, ініціативним. У нього добре виходила дизайнерська робота. Також відповідав за культурно-масові заходи: організовував зустрічі, вечори. А він уже як головний затійник підключав сюди і художників, і дизайнерів, і звукорежисерів.

У мене був товариш із Черкас, очільник управління культури. Там побудували такий же палац, як і у нас, і шукали туди хорошого керівника. Я порадив Івана Івановича як того, хто тут був і вдень, і вночі. Його там забезпечили квартирою.

Він побув років 5-6 і захотів повернутися. Каже: "Ну не лежать мені Черкаси до душі, бо я кременчужанин! Хочу назад". І тут він знову став начальником відділу. Далі були вибори кервників підприємств. Серед 5 кандидатур він набрав найбільше голосів і очолив наш палац", - поділився Микола Матвієнко.

"Іван Іванович був людиною, яка вміла бачити прекрасне, і тому у роки його праці у тому числі палац розквітав. Його життєва енергія надихала на творчість, народжувалися нові проєкти, розкривалися перспективи.

"Ванюшкині бабки", "Дитячий світ", "Скрипки Кременчука", золотий голос Артема Зоріна - цілі сузір'я молодих талантів засяяли на нашій сцені. І у їхніх успіхах, а навіть тріумфах чимала частина зусиль та турботи саме Івана Івановича", - розповів теперішній очільник МПК Сергій Ситник.

Фойє та сцени палацу були для нього другим домом. І чи не перед кожним виступом у палаці він сам зустрічав глядачів. 

Під час прощання лунало багато гарних слів про Івана Якименка. Розповідали, що він мав хороше почуття гумору і одночасно вольовий хароктер, приходив на допомогу іншим. Та мав дуже багато відзнак. У тому числі і звання Заслуженого працівника культури України.

"Я пам'ятаю, як він отримав нагороду, то пожартував, що добре, що не посмертно", - додала В.Кечина.

Довгі роки поруч із ним пропрацювала іще одна працівниця палацу Галина Скрипник.

"Коли щось не виходило, я приходила до нього, і він простягав руку допомоги. Він був господарем палацу, дуже любив свою роботу, днював і ночував тут. Він поважав керівників. І знав по імені майже кожного учасника народної самодіяльності. Через що люди тягнулися до нього.

А коли у нас організувався новий колектив, ми його назвали "Ванюшині бабки". Він ним дуже пишався. І все робив, щоб колектив жив і багато гастролював. Та і як людина багато в чому допомагав моїй родині - до нього приходила і з бідою, і з радістю", - розповіла пані Галина.

"Як бачимо, життя у МПК йде далі. І сьогодні, навіть зараз тут тривають репетиції. Проте сьогодні, на жаль, ми прощаємося з людиною, яка багато років віддала цьому палацу, як рідному дому", - підсумував С.Ситник.

Після його слів "Скрипки Кременчука" зіграли тужливу "Мелодію" Мирослава Скорика.

А присутні вийшли на вулицю.

Коли труну проносили до похоронного кортежу, не стихали оплески. Такі ж, які він декілька десятиліть чув у цьому палаці.

Царство Небесне та пам'ять містян!

Нагадаємо, Стало відомо, коли прощатимуться із відомим кременчужанином, який тривалий час очолював Міський палац культури (Доповнено)

 

Ліна Романченко 

фото Кирила Воронцова


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися