Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Субота, 25 Березня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Що потрібно знати про пенсії під час війни кременчужанам та переселенцям

Ми в Telegram

13 серпня 2022 09:00

Що потрібно знати пенсіонерам, які вимушені покинути домівки і переселитися в інший регіон України, а що чекає кременчуцьких отримувачів державної виплати?

На 1 січня 2022 року майже 57 тисяч пенсіонерів обліковувалось в нашому місті. Такі дані отримала Кременчуцька газета у відповідь на інформаційний запит із Головного управління пенсійного фонду в Полтавській області.

У останні роки у нашому місті спостерігалась тенденція щодо зменшення отримувачів пенсій. Так, на початок 2021 року їх було в межах 59 тисяч, а в 2020 року – в межах 58 тисяч. Як видно на початку цього року – ще менше.

Але все змінилось із початком повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 року. Полтавщина стала регіоном, який прийняв найбільшу кількість вимушених переселенців. Більша частина пенсіонерів, які переїхали до нашої області –з Харківщини (близько 80%). Решта – з Сумської, Запорізької, Дніпропетровської та Чернігівської областей.

Коли можуть виникнути проблеми при нарахуванні пенсій

Як відомо, українським пенсіонерам надходить пенсія двома способами–через банки та через відділення «Укрпошти». Проблеми із отриманням виникали у тих громадян, які одержували її на пошті і змушені були змінити місце проживання.

«Зараз особи, яким пенсія надходила через «Укрпошту» та тимчасово змінили фактичне місце проживання, можуть отримувати її за новим (тимчасовим) місцем перебування через платіжну систему «Швидка копійка» АТ «Ощадбанк» або через внутрішні перекази АТ «Укрпошта». У разі, якщо пенсія за відомостями на виплату не буде отримана, «Укрпошта» повідомить про це Пенсійний фонд України, і кошти будуть виплачені з наступного місяця. Якщо їх не отримано впродовж 6 місяців поспіль, виплата буде призупинена.

Для поновлення отримання пенсії потрібно буде звернутись до органів Пенсійного фонду України. Якщо ж «Укрпошта» у встановленому порядку повідомить про відсутність технічної можливості здійснювати виплату і доставку пенсій у певних районах (населених пунктах), визначено альтернативний механізм виплати пенсій – шляхом їх зарахування на рахунки в АТ «Ощадбанк», – повідомили у ГУ ПФ Полтавщини.

Як змінити спосіб отримання виплат дистанційно

Пенсіонер самостійно обирає, як йому зручно отримувати кошти. Так за допомоги вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду (portal.pfu.gov.ua) можна змінити спосіб виплати пенсії дистанційно.
Для цього потрібно:

Хто з пенсіонерів вже отримав збільшену пенсію

Упродовж І півріччя 2022 року проведено 9 масових перерахунків. Зокрема: змінено пенсії особам, які досягли 65 років та мають 30-35 років страхового стажу. Пенсії у розмірі 40% мінімальної заробітної плати, а саме 2 тис 600 грн, встановлені 2 тис 581 кременчужанам. Середнє підвищення склало 400 грн 91 коп.

Також пройшов перерахунок пенсії особам, які досягли 75 років. За період з 1 січня по 30 червня 2022 року його відчули 5 тис 302 громадянина, середнє підвищення склало 425 грн 80 коп.

З 1 січня 2022 року продовжено виплату щомісячної компенсації у 500 грн особам, яким виповнилося 80 років. Її вперше отримали 4 тис 374 громадян, пенсія яких після сплати страхових внесків не досягає розміру середньої заробітної плати (доходу) в Україні.

У зв’язку з уточненням показників середньої заробітної плати у галузях економіки України за 2021 рік пройшов масовий перерахунок пенсій 2 тис 51 особі. Після цього вони отримують в середньому більше на 622 грн 95 коп.

З 1 березня цьогоріч здійснено індексацію пенсій. Середнє підвищення за підсумком склало 315 грн 17 коп. Окрім цього у ПФ згадують про масовий перерахунок особам з інвалідністю внаслідок аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Середнє підвищення у 822 грн 24 коп отримала 61 особа із-понад трьох тисяч громадян цієї категорії.

Перерахунок по стажу проведено 37 тис 173 особам, розмір пенсії підвищився в середньому на 78 грн 31 коп.

Перерахунок по стажу і заробітній платі проведено 4 тис 573 особам, розмір пенсії підвищився в середньому на 147 грн 28 коп.

Із 11 липня цього року переглянули нарахування у зв’язку із зростанням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Підвищено мінімальну пенсію, розміри надбавок, доплат 331 тис 768 особам (85,1%)–в середньому на 19 грн 48 коп.

Які перерахунки пенсій ще будуть цьогоріч?

До кінця 2022 року законодавством передбачено проведення ще декілька змін. Зокрема:

Із жовтня 2022 року у зв’язку зі зміною мінімальної заробітної плати з 6 тис 500 грн до 6 тис 700 грн зросте розмір мінімальної пенсії за віком у непрацюючих осіб, які досягли віку 65 років і більше та мають страховий стаж не менше 35 років для чоловіків і 30 років для жінок.

Із 1 жовтня цього року особам віком від 70 до 75 років встановлять щомісячну компенсаційну виплату у 300 грн (в межах пенсій 10 тис 340 грн. У кого більше – її не отримуватимуть). Якщо особа досягає 70 років після 1 жовтня, компенсаційну виплату встановлять з дати досягнення цього віку.

Крім того, у осіб віком від 70 років, які мають стаж 35 років для чоловіків і 30 років для жінок, мінімальний розмір пенсійної виплати встановлюється на рівні трьох тисяч гривень.
Якщо у зазначених осіб страховий стаж становить менше, ніж 35 років у чоловіків і менше, ніж 30 років у жінок, мінімальний розмір цієї виплати визначається пропорційно наявному страховому стажу, виходячи з розміру трьох тисяч гривень.

Із 1 грудня цього року у зв’язку зі збільшенням прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб до 2 тис 93 грн зростуть розміри мінімальної та максимальної пенсій, складові пенсійної виплати, які обчислюються з розміру прожиткового мінімуму.

З 1 грудня 2022 року непрацюючим особам віком до 70 років, страховий стаж яких становить не менше, ніж 35 років у чоловіків і не менше, ніж 30 років у жінок, мінімальну пенсійну виплату встановлять на рівні 2 тис 500 грн.
Особам, страховий стаж яких становить менше, ніж 35 років у чоловіків, і менше, ніж 30 років у жінок, мінімальний розмір пенсійної виплати встановлюється пропорційно наявному страховому стажу, виходячи з розміру 2 тис 500 грн.

Нагадаємо, як зміняться пенсії, соціальні виплати та комунальні платежі в серпні 2022 року.

Перерахунки пенсій на Полтавщині: коли це відбуватиметься до кінця 2022 року.

 

Світлана Павленко

Фото Кирила Воронцова


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися