Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Среда, 22 Января 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Скандальне підприємство: на кременчуцькому тролейбусному управління ухиляються від чітких відповідей

 

21 апреля 2019 19:00

Чергова судова справа розглядатиметься у Полтавському окружному адміністративному суді.

Комунальне підприємство «Кременчуцьке тролейбусне управління» вже не вперше відмовляє у наданні відповідей на інформаційні запити громадян та громадських організації. Так, зараз у Автозаводському райсуді Кременчука розглядається протокол про порушення права на отримання інформації від керівника КТУ Олександра Вертюха.

Протокол на пана Вертюха склав уповноважений Верховної Ради з прав людини  в Полтавській області Юрій Чернушенко. Суть його складається в тому, що до директора КТУ О.Вертюха двічі зверталася громадянка К. і попрохала надати інформацію відносно роботи підприємства (від кількості тролейбусів, року їх випуску, що перебували на балансі підприємства до кількості грошей, виручених за проїзд та який відсоток із загальної суми виручки у конкретні місяці отримано через оплату QR–кодів).

Відповідь була надана одним листом, на якому не містилась чітка інформації. Також не зазначалися мотивовані підстави відмови у наданні такої інформації.

Після відмови директора КТУ О.Вертюха, громадянка звернулася до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини зі скаргою, і була проведена перевірка. За результатами якої на директора КТУ склали адмінпротокол за ст. 212-3 «Порушення права на інформацію та права на звернення».

Цю справу розглядає голова суду Ліна Обревко і чергове засідання призначено на 22 квітня о 14.00.

Але в суді є ще одна справа, яка стосується згаданого підприємства - про поновлення на роботі Тетяни Шиндель. Вона пропрацювала без жодних зауважень у КТУ понад 12 років, а потім раптом була звільнена за нібито систематичне невиконання своїх посадових обов'язків, процес управління комунальним стратегічно-важливим підприємством набув певних «домашніх особливостей».

І під час розгляду цієї справи, потерпілі заявили, що директор КТУ О.Вертюх не має жодного впливу на головного бухгалтера, яка й дозволяє собі бути таким собі «сірим кардиналом» на вказаному підприємстві. 

Проте ці справи не такі вже й старі, як справа про яку мова піде далі. Її історія тягнеться з 2016 року і знайшла своє продовження нещодавно.

Так, днями суддя Автозаводського районного суду Кременчука Сергій Нестеренко, розглянувши в стадії відкриття провадження у справі матеріали адміністративної позовної заяви громадської організації «Кременчуцький інформаційно-просвітницький центр «Європейський клуб» до КП «Кременчуцьке тролейбусне управління» про визнання протиправними дій у відмові у доступі до публічної інформації, покладання зобов’язання щодо відкриття публічної інформації.

Як сказано в ухвалі суду, яка розміщена в реєстрі судових рішень, у жовтні 2016 року до суду надійшла вказана позовна заява, яка була передана судді в порядку черговості 1 листопада 2016 року.

Позивач просив:

1. Визнати протиправними дії КП «Кременчуцьке тролейбусне управління», що виявилися у відмові надати громадській організації «Кременчуцький інформаційно-просвітницький центр «Європейський клуб» публічну інформацію, а саме:

- інформацію про проведення незалежної аудиторської перевірки КП «Кременчуцьке тролейбусне управління» за 2015 рік;

- копії висновків та звіт за результатами незалежної аудиторської перевірки КП «Кременчуцьке тролейбусне управління» за 2015 рік;

- інформацію про проведення незалежної аудиторської перевірки за 2016 рік;

- копії висновків та звіт за результатами незалежної аудиторської перевірки КП «Кременчуцьке тролейбусне управління» за 2016 рік;

- копію штатного розпису КП «Кременчуцьке тролейбусне управління»;

- копію декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2015 рік керівника відповідача;

2. Зобов’язати КП «Кременчуцьке тролейбусне управління» протягом 5 робочих днів з дня набрання чинності рішенням суду відкриту публічну інформацію.

Під час вирішення питання відкриття провадження у справі, ухвалою судді від 2 листопада 2016 року було повернуто громадській організації «Кременчуцький інформаційно-просвітницький центр «Європейський клуб» матеріали адміністративної позовної заяви до КП «Кременчуцьке тролейбусне управління» про визнання протиправними дій у відмові у доступі до публічної інформації, покладання зобов’язання щодо відкриття публічної інформації, оскільки справа не підсудна місцевому суду - Автозаводському районному суду Кременчука як адміністративному суду.

Ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 19 грудня 2016 року апеляційна скарга громадської організації «Кременчуцький інформаційно-просвітницький центр «Європейський клуб» на ухвалу судді місцевого суду від 2 листопада 2016 року була залишена без задоволення, а ухвала – без змін.

Ухвалою Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 19 березня 2019 року касаційна скарга громадської організації «Кременчуцький інформаційно-просвітницький центр «Європейський клуб» на ухвалу судді місцевого суду від 2 листопада 2016 року і ухвалу апеляційного суду була задоволена, ухвали – скасовані з направленням справи для продовження розгляду.

Матеріали позовної заяви надійшли до місцевого суду 15 квітня 2019 року.

Під час заслуховування справи суддею С.Нестеренко було роз’яснено які справи підсудні місцевим загальним судам, які адміністративним судам, а які Окружним адміністративним судам.

Після цього С.Нестеренко зазначив, що дана позовна заява не підсудна місцевому суду - Автозаводському районному суду Кременчука як адміністративному суду, а підсудна у відповідності до ч. 2 ст. 20 КАС України Полтавському окружному адміністративному суду.

Враховуючи наведені обставини, суддя вважає за необхідне направити дану справу для розгляду Полтавському окружному адміністративному суду.

Ухвала може бути оскаржена до Другого Апеляційного Адміністративного Суду через Автозаводський районний суд Кременчука протягом п’ятнадцяти днів з дня проголошення.

Нагадаємо, майже третина виручки від перевезень пасажирів у кременчуцьких тролейбусах йде повз касу.

Над Кременчуцький тролейбусним управлінням згущаються хмари: депутати вимагають перевірки його роботи.

Депутат Терещенко наполягає на заміні директора КТУ Вертюха і вважає, що майбутнього у начальника транспортного відділу Івашини, напевно, немає.

 

Олег Булашев

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться