Кременчуцька газета
Понеділок, 22 Квітня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Студенти-дизайнери створили серію декоративних робіт для оформлення укриття другого корпусу

3 квітня 2023 12:00

Кожна зі студенток виконала певну кількість робіт

Три студентки-першокурсниці (спеціальність 022 «Дизайн», кафедра гуманітарних наук, культури і мистецтва КрНУ) під керівництвом куратора, доктора філософії (PhD) з мистецтвознавства Віктора Осадчого створили серію декоративних робіт для оформлення арт-простору у великому і похмурому укритті другого навчального корпусу. Роботи виконали: Катерина Левченко, Анна Гречана, Катерина Левченко.

Ідея організації арт-простору в приміщенні укриття належить Віктору Осадчому. Він запропонував студентам-дизайнерам долучитися до проекту. Три першокурсниці радо пристали на пропозицію. Спершу вони хотіли виконати на стінах укриття декоративний розпис. Натомість їх куратор зазначив, що розпис статичний, він обмежить можливості зміни композиції, а використання пересувних планшетів, навпаки, надасть можливість змінювати композицію та додавати нові роботи. Віктор Осадчий розповів:

– Ми почали роботу 15 березня і працювали тиждень, з 8 до 17 години, протягом усього світового дня. Дівчата вперше мали справу з такими великими площами, натомість працювали з ентузіазмом, якось одразу все пішло добре. Коли працювали, одна з них сказала, що це – найкраща форма навчання! Ідея полягала в тому, щоб зробити не надто привітне приміщення укриття трохи теплішим та цікавішим, щоб студентам було веселіше туди заходити під час повітряних тривог. Ми свідомо обрали абстракцію, на нашу думку, такий формат менше тиснутиме та не так швидко набридатиме. Я одразу запропонував використати пересувні планшети, це дає можливість змінювати композицію, оновлювати її. В ідеалі ми би хотіли раз чи два на місяць оновлювати експозицію та додавати туди нові роботи дівчат. Вони так захопилися самим процесом, що навіть коли скінчилися великі планшети, не змогли зупинитися – ми знайшли менші і вони почали працювати з ними, тож наша робота триває.

Кожна зі студенток виконала певну кількість робіт. Декоративний мотив майстрині обирали на власний розсуд, але з урахуванням того, що вся серія робіт має виглядати цілісною. Дівчата кажуть, що було складно працювати на таких незвично великих площах, але дуже цікаво, і вони здобули надзвичайно корисний досвід.

Між тим, для них це не перша велика робота з розпису. Кілька місяців тому вони виконували декоративний розпис «Терапевтичні вітражі» у приміщенні міського інклюзивно-ресурсного центру №1 для дітей з інвалідністю. То була чудова робота.

Нагадаємо, Студенти КрНУ розфарбували стіни укриття патріотичними малюнками

 

 

За матеріалами прес-служби КрНУ


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися