Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вівторок, 1 Грудня 2020
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

За пробитий череп малої кременчужанки Каті відповіла лише вихователька: із завідуючої кримінальну відповідальність зняли

 

15 квітня 2019 16:45

Матеріальну та моральну компенсації суддя О.Предоляк задовольнила частково.

Сьогодні у Автозаводському райсуді м. Кременчука суддя Олена Предоляк зачитала вирок по справі травмування малолітньої Катерини Чесак у дитсадку №1 ще у 2015 році. Як повідомляла тоді Кременчуцька газета та Всеукраїнські ЗМІ, внаслідок падіння дитині було пробито череп та м’які тканини головного мозку і вона потребувала негайного хірургічного втручання. Медичний висновок жахав: окрім пошкодженого черепа дитина отримала забій та струс головного мозку, пробила лобну кістку справа. Нащастя, дівчинка вижила. А після нічної операції довгий час знаходилася на реабілітації у столичних медзакладах. До Києва через це мусила переїхати згодом і родина Чесак.  

Майже одразу після трагедії батьки Каті звернулися до слідчих органів та настоювали на проведенні усіх необхідних експертиз, щоб зрозуміти: через що їх 5-річна донька тоді пробила череп та отримала такі значні травмування голови. Однак металеві конструкції були через деякий час зрізані на здані на металобрухт. Тим не менше, слідчі та експерти спільно з комісіями встигли провести ряд експертиз, якими встановили, що на місці травми дійсно був металевий ігровий майданчик, на якому знаходився стілець та об болт якого дитина пробила череп.

Як зачитала у висновку суддя, безпека дитини безпосередньо у першу чергу покладається на вихователів дошкільних навчальних закладів. Та що вихователька Світлана Лагуткіна, яка на той момент вивела зведену групу на вулицю на майданчик гратися, відволіклася на момент падіння дитини, адже була біля іншої ігрової конструкції. Далі у судовій ухвалі зачитали, що Лагуткіна могла б передбачити, що її відволікання уваги від усіх дітей вважається службовою недбалістю. Проте оскільки обвинувачена має великий стаж роботи, раніше не судима та за місцем проживання і роботи характеризується як позитивно, а даний злочин був вчинений з необережності, і не навмисне, тож дані обставини знижують ступінь суспільної небезпечності її діяння. 

Таким чином, суд вирішив призначити покарання у вигляді обмеження волі строком на три роки без позбавлення права обіймати чи займатися певною діяльністю. Та враховуючи всі обтяжуючі фактори, суд призначив їй даний строк умовно із випробувальним річним терміном.

Завідуючу дошкільного навчального закладу Надію Писаренко, яку паралельно обвинувачували у справі, кримінальної відповідальності позбавили.  

Обгрунтування цьому - обов’язки її посадових інструкцій як завідуючої. У своїй роботі вона має забезпечувати гігієнічні, протипожежні, та інші правила техніки безпеки. Також завідуюча має організовувати роботу перевірки комісії з готовності до нового навчального року та у осінньо-зимовий період. 

Так, було вказано, що Писаренко розробляла інструкцію з охорони праці. Та видала наказ про організацію з охорони праці, у якому вся відповідальність за безпечні умови вихованців покладається саме на вихователів. Також вказували на те, що її обов’язок тримати у відповідності інженерно-технічні комунікації були покладені на інших працівників закладу. Тобто, що на Писаренко було задіяно неналежні докази обвинувачення та що її діяння не містять складу злочину. 
 
Далі суддя зачитала всі вимоги родини Чесак, у які входили і матеріальна, і моральна компенсація. У першому - затрати родини на перше лікування та операцію (57 тис грн), на подальшу реабілітацію та пересування автомобілем (більше 11 тис грн), компенсація відшкодування неможливості працювати матері - так як вона доглядала за хвороб дитиною (432 тис грн). Та близько 2 млн грн моральної компенсації з самого ДНЗ.

Тож питання компенсації було задоволено частково: матеріальної 57 тис грн (передбачено було більше 600 тис грн) та моральної - 1 млн грн (суд зменшив у 2,5 рази). 

Звернемо увагу, що сам адвокат Писаренко дорікнув Кременчуцькій газеті за висвітлення подій суду. Такої самої позиції притримувалася і завідуюча Надія, яка після трагедії звинуватила усі ЗМІ у буцімто тискові на неї. Додамо, що як ви зможете переконатися у відео, у заключному слові Надія Писаренко звинуватила слідчого Пітоню (який склав обвинувальний акт на завідуючу і у якому жінка почала фігурувати як обвинувачена), на суддю Предоляк (яка не додавала до матеріалів справи копії документів, так як це не передбачено законом, але на чому наполягала пані Надія із чоловіком-правозахисником). Скаржилася Надія Писаренко і на прокурора Олефіренка (який також за її словами незаконно додав у матеріали докази її причетності та відповідальності до даного інциденту), на саму родину Чесак (дитина яких набула статусу інвалідності після відвідин ДНЗ, у якому пані Надія завідуюча). 

Як зауважила того дня після заключного слова завідуючої мама Каті Чесак – вона не поскаржилася лише на Катю. Втім, згадаємо, як чоловік пані Надії під час судової розмови ставив навідні питання – чи дитина не впала сама, а на завершальних судових засіданнях прохав провести додаткові експертизи у садочку (при тому, що самої конструкцій уже не було). Згадаємо, і як до останніх судових засідань адвокат Писаренко заперечував виступання болтів на конструкціях. 

Сторона позивачів таким судовим висновком не задоволена. Як прокоментувала мама Каті, Альона Чесак, суд розглянув лише те, що «за безпеку дітей відповідальність мусить бути покладена лише на вихователя».

«Однак відповідальності за техніку безпеки, відповідно до судового висновку, не несе ніхто», - прокоментувала вона.

Також стало відомо, що прокурор подаватиме апеляцію на дане рішення.

Нагадаємо, у резонансній справі травмування дитини в кременчуцькому дитсадку прокурор просить завідуючій і вихователю термін у вигляді обмеження волі до чотирьох років...

Замість вироку - нові матеріали по справі: суд довкола кременчужанки Каті, яка пробила голову у дитсадку, затягується.

«Вдарилась головою об болт, який виступав», - сказали діти садка №1 про травмування Катерини Чесак.

 

 

Ліна Романченко

Відео Олексій Орлов

Фото Кирило Воронцов

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися