Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Середа, 29 Березня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Трубчасті колодязі в Кременчуці: лише під час війни звернули на них увагу

Ми в Telegram

12 вересня 2022 08:30

На території нашого міста налічується 166 колонок. Але в переважній більшості із них – вода технічна.

Вже понад пів року триває повномасштабна війна росії проти України. Підступний ворог вбиває мирне населення, руйнує міста і села, нищить критичну інфраструктуру. Внаслідок цього населені пункти залишаються без благ цивілізації. Тут варто згадати, як навесні місто Миколаїв залишалось тижнями без централізованого водопостачання. Зневодненими були і є інші міста. Тому цього тижня Кременчуцька газета розбиралась в ситуації щодо альтернативних джерел води вже у нашому місті.

Хто робив – невідомо? Чиї – невідомо? Але при біді пригодяться

Комунальне підприємство «Кременчукводоканал» здійснює господарську діяльність тільки з централізованого водопостачання та водовідведення. Про це йдеться у відповіді водоканалу на інформаційний запит нашого видання.

«Зараз на балансі КП «Кременчукводоканал» відсутні споруди для забору підземних вод як елемент системи централізованого питного водопостачання. На території міста Кременчука розташовані трубчасті колодязі, які свого часу виникали стихійно, облаштовувалися невідомими особами з невідомих матеріалів без відповідних дозвільних документів та без оформлення паспортів. Балансова належність трубчастих колодязів, розташованих на території міста Кременчука, підприємству не відома», – йдеться у відповіді.

Проте тут же зазначають, що на випадок можливого пошкодження мереж централізованого водопостачання, внаслідок воєнних дій,  альтернативним джерелом технічної води є вода з трубчастих колодязів.

Так, станом на 25 серпня цього року на території Кременчука налічується 166 трубчастих колодязів, а саме: у Автозаводському районі–82 одиниці, у Крюківському–84. Із загальної кількості 141–робочий, 25 – не працюють.

«Варто наголосити, що всі трубчасті колодязі, які розміщені в зоні житлової забудови багатоповерхових будинків та влаштовані за кошти мешканців міста та приватних підприємств близько 30 років тому, тож потребують постійних додаткових оглядів. На технічний стан трубчастих колодязів впливають глибина свердловин, фізичний знос обладнання, відсутність його поточного обслуговування та регулярності і інтенсивність експлуатації. Навіть робочі колодязі можуть мати малий дебіт води (об'єм води, який свердловина здатна видавати за годину) або під час експлуатації видавати пісок, через що у перспективі бажано замінити частину обладнання та фільтри колодязів. З 25 неробочих колодязів усі потребують ремонту, пов'язаного із заміною обладнання або поглиблення свердловини, що передбачає додаткові значні капіталовкладення (виготовлення нових фільтрів, влаштування нової підземної частини, встановлення надземної частини тощо)», – пояснюють на підприємстві.

Просили мільйони, а не отримували нічого

Не можна не згадати, що питання функціонування трубчастих колодязів у Кременчуці, як то кажуть, з бородою. Так, із року в рік, його піднімали на різноманітних нарадах і засіданнях в міськвиконкомі, коли обговорювали питання альтернативних джерел водопостачання. Особливо в літній період, коли «цвів» Дніпро. У Програмі розвитку водопровідно-каналізаційного господарства Кременчуцької міської територіальної громади на 2022-24 роки є окремий пункт щодо трубчастих колодязів. У ній йшлось, що виникає гостра потреба передбачити в міському бюджеті на 2022 рік 986 тис 222 грн для відновлення трубчастих колодязів. Таку саму суму передбачали і в 2021 році, і в 2020-му. А насправді що? У реалії лише звучать попередження для населення, що вода в трубчастих колодязях не відповідає нормі.

До речі, аналогічну констатацію факту ми отримали і у відповідь на наш інформаційний запит: «Проведено спільне обстеження наявних діючих трубчастих колодязів в місті Кременчуці з виконанням лабораторних досліджень води в них. За результатом проведеного моніторингу з’ясовано, що проби води більшості трубчастих колодязів не відповідають нормативам «вода питна», в зв'язку з чим вони не можуть використовуватися населенням, як альтернативне джерело питного водопостачання і може бути використана виключно для технічних потреб. Відповідно, такі трубчасті колодязі не можуть бути паспортизовані за формою Додатка 6 до Державних санітарних норм та правил «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» (ДСанПіН 2.2.4-171-10)».

Коли клюнув смажений півень

Тим не менш, уже під час воєнного стану, гроші в міському бюджеті на ремонт деяких трубчастих колодязів віднайшли. У березні цього року мер Кременчука Віталій Малецький запевняв, що підготовлено системи водозабезпечення міста, а саме готуються трубчасті колодязі для того, щоб забезпечити мешканців не лише технічною, а і питною водою.

Відомо, що рішенням виконкому міської ради від 25 травня 2022 року «Кременчукводоканалу» делеговано функції замовника з відновлення трубчастих колодязів, зокрема з правом самостійно виконувати роботи, за рахунок власних коштів підприємства з подальшим відшкодуванням понесених витрат з бюджету міської територіальної громади. Тоді ж із Стабілізаційного фонду міста виділили 150 тис грн для відновлення трубчастих колодязів.

Станом на 29 серпня на ці гроші відновлено 12 одиниць.

У серпні цього року із того ж Стабілізаційного фонду додатково виділили 350 тис грн для продовження роботи з відновлення трубчастих колодязів.

Також за рахунок коштів комунального підприємства без компенсації з міського бюджету на роботи, пов’язані з трубчастими колодязями витратили 87 тис 433 грн.

Як видно, лише війна спонукала кременчуцьких чиновників приділити бодай яку увагу колонкам, виділити хоч частину коштів на їхнє відновлення. Адже у 2020 та 2021 роках кошти з місцевого бюджету на виконання вищезазначених заходів не виділяли.

Логічно було б дати в цьому матеріалі список трубчастих колодязів, але адміністрація КП «Кременчукводоканал» повідомляє, що в умовах воєнного стану перелік місць розміщення трубчастих колодязів у нашому місті не опублікований, оскільки тривають роботи з їх виявлення, ремонту та відновлення.

Проте містяни, зазвичай, знають адреси їх розташування. І дехто зараз дуже дивується воді, яка в них з’явилася. Хоч до цього роками стояли «сухими».

Нагадаємо, міська влада Кременчука хоче відновити роботу трубчастих колодязів.

Кременчужан попереджають: вода з трубчатих колодязів не відповідає нормативам.

Кран, колонка, фільтр чи привозна: де кременчужанам взяти чисту воду.

 

Світлана Павленко


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися