Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Понедельник, 10 Августа 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

“Улюбленці” кременчуцького бюджету

 

27 января 2019 09:00

Моніторинг закупівель показав, які фірми і ФОПи отримують найбільше замовлень у сфері інфраструктури міста.

Громадська організація  КІПЦ “Європейський клуб” провела моніторинг допорогових закупівель 19 замовників. Це переважно комунальні підприємства, що забезпечують кременчужан простими благами цивілізації — світлом, теплом, водою, дорогами... Для цього комунальники купують товари і послуги в приватних фірм або в підприємців. Моніторинг показує, яких ФОПів або фірми найчастіше обирають для виконання бюджетних замовлень на допорогах, коли не відбувається тендер.
Допороги — це закупівлі вартістю до 200 тисяч гривень, якщо йдеться про товари і послуги, і півтора мільйона гривень, коли необхідно виконати роботи (наприклад, будівництво). Закон не забороняє бюджетним установам проводити конкурс на допорогових закупівлях, щоб вибрати найдешевшу пропозицію. Але кременчуцькі замовники цього не роблять. І, відповідно, не економлять.

- Хочемо привернути увагу депутатів Кременчуцької міської ради до проблеми ефективних витрат. У 2018 році більше половини бюджетних коштів було витрачено на допорогових закупівлях. Без конкурсу серед підприємців, без економії бюджету, - коментує координаторка моніторингу Лариса Гориславець. - Сподіваємося, що депутати Кременчуцької міськради зацікавляться статистикою лідерів закупівель. Наголошую, що ці виконавці найчастіше були обрані без конкурсу, шляхом укладення прямих договорів. На жаль, це не сприяє ні економії, ні створенню конкурентних умов для малого і середнього бізнесу, а навпаки - призводить до монополізації і створює корупційні ризики. Якщо депутати захочуть, то зможуть прийняті ефективне рішення, як це вже зробили міські ради Маріуполя, Дніпра та інших міст.

Аналітики ГО КІПЦ “Європейський клуб” сформували по кожному замовнику ТОП-3 лідерів за сумарною вартістю договорів, а також визначили перелік тих, кого кременчуцькі замовники обирають частіше і з ким укладають найбільшу кількість угод.

Кременчуцький міськвиконком і підрозділи

Кременчуцький міськвиконком і підрозділи

Які підприємства отримали найбільше договорів від Кременчуцького виконкому? За кількістю угод лідирують - ПП “Фірма “Принцип” (канцтовари), ФОП Лихман П.В. (автозапчастини), ФОП Куценко В.М. (автозапчастини).

За вартістю договорів отримали першість такі підприємства - ПП “Кремінбуд”, КП “Союзрембуд” і Кременчуцька міська організація профспілки працівників державних установ України.

Виконком замовив ремонтні роботи 4 поверху приміщення мерії у ПП “Кремінбуд” (засновник і керівник Погасій Б.Ф.). Крім виконкому, підприємство має багато інших бюджетних замовників. За даними аналітичної сиcтеми Youcontrol.com.ua, загальний річний обсяг державних закупівель ПП “Кремінбуд” у 2013 році становив 4 млн.грн, а в 2018 році виріс до 20 млн.грн. Своє найбільше замовлення вартістю майже 14 млн.грн ПП “Кремінбуд” отримало без конкурсу, за переговорною процедурою. Це реконструкція Кременчуцького краєзнавчого музею, що має завершитися до кінця 2019 року.

КП “Союзрембуд” виконував у 2018 році для виконкому ремонтні роботи приміщення мерії. Як відомо, підприємство є підрядником і для інших бюджетних установ. Річний обсяг державних закупівель у 2018 році понад 3,5 млн.грн.

Третє місце у рейтингу улюблених підрядників виконкому посідає Кременчуцька міська організація профспілки працівників державних установ України, що надала для виконкому у 2018 році платні послуги майже на півмільйона гривень. Це послуги дитячих таборів, профспілок, послуги з тимчасового розміщення і адмінпослуги у сфері охорони здоров’я (як вказано предмет закупівлі у реєстрах).

Управління у справах сімей і дітей Найбільша сума договорів з одним учасником становить 2,2 млн.грн - це угоди із КЗ “КЗОВ “Зоряний” на оздоровлення в таборі. Майже два мільйони становить вартість угод із ФОП Мазур В.В., який виконує капітальний ремонт клубів “Авангард” і “Гардемарин”. Зазначимо, що цей 72-річний підприємець зареєструвався у червні 2018-го і до кінця року отримав замовлення по 5 неконкуретних закупівлях на загальну суму понад 4 млн.грн. Таку інформацію дає аналітичний портал закупівель https://clarity-project.info. Загалом, цього підприємця для виконання ремонтних робіт обрали Управління у справах сімей і дітей, Управління культури і туризму та Крюківська районна адміністрація.

На третьому місці за вартістю договорів ТОВ “Оконіка”, що має 13 угод на загальну суму майже 750 тис.грн., фірмі замовили ремонти. ТОВ “Оконіка” має репутаційні ризики: співзасновники підприємства зареєстровані в Донецьку, на непідконтрольній території.

За кількістю угод лідирує вищевказана “Оконіка”. За нею слідують ФОП Прядко М.Г. (друкована продукція та ін.товари), ТОВ “Комел” (комп’ютерна техніка), ПП “Фірма Принцип”, ТОВ “Місто для людей”, КГП “Союзрембуд”.

Управління культури і туризму

Лідерами за кількістю договорів з цим структурним підрозділом міськвиконкому є ФОП Позняк І.В., з якою заключили 17 договорів на заправку катриджів та обслуговування іншої офісної техніки. 13 договорів укладено з ПП "Фірма Принцип", яка продає канцтовари. Договори мають доволі невелику вартість - загалом близько 70 тис.грн за рік.

10 договорів на послуги з технічного обслуговування систем теплопостачання і підготовку до сезону опалювальних систем установ культури міста (краєзнавчий музей, художня й музичні школи) від ТОВ "ВКФ СВП "Ванкувер-Кременчук" обійшлися платникам податків у 102 тис.грн. Вибір постачальника послуг проводився за конкурсною процедурою, оскільки загальна сума послуг перевищила 50 тис. грн. Тендерні комітети щоразу розглядали пропозиції від трьох різних постачальників, але ...з одним і тим же керівником - Валерієм Петровичем Сидоренком.

Лідери за сумами договорів – ПАТ “Полтаваобленерго” (1,6 млн.) та 2 ФОПи: Левицький А.В. і Мазур В.В. Обидва займаються ремонтно-будівельними роботами. Перший здійснив ремонт міської художньої галереї, другий - міської бібліотеки для дорослих на вулиці Європейській. Цікаво, що обидва виконавці мають чимало спільного: зареєстровані менше 2 років тому; беруть участь лише в неконкурентних закупівлях; заробили по близько 4 млн грн на контрактах з комунальними установами Кременчука за 2018 рік.

Управління молоді і спорту

Явних лідерів за кількістю укладених угод не було. Маємо 3 договори на купівлю будматеріалів у магазині «Нова лінія», по 2 договори з міським бюро подорожей та екскурсій (послуги в сфері туризму) та з КрНУ ім. Михайла Остроградського (використання університетського спорткомплексу як тренувальної бази для спортсменів).

Також за двома договорами мали намір купити спортивне обладнання у ТОВ”Актів трейд” (вартість одного з них - 199 000 грн). Однак система Є-data не показує здійснення оплат за договорами.

Серед лідерів за сумами договорів ПАТ “Полтаваобленерго” та дитячий табір “Зоряний”, де закупили путівок рівно на 199 999 грн.

Підприємства, що надають комунальні послуги городянам

Теплоенерго

Деякі комунальні підприємства в Кременчуці мають особливі можливості - поріг закупівель для них на товари та послуги становить не 200 тис.грн, а 1 млн.грн. Це замовники, які здійснюють закупівлі в окремих сферах господарювання, зокрема, сюди належить і “Теплоенерго”, водоканал.

Отже, лідер закупівель по сумах і кількості договорів - ТОВ “Стікс оіл інжиніринг”. КП “Теплоенерго” протягом 2018 року мало 7 договорів із ним, загальна сума - понад 12 млн.грн. Усі закупівлі пройшли без конкурсу, замовник просто відзвітував про укладений договір. ТОВ “Стікс оіл інжиніринг” виконувало проектні, монтажні роботи щодо встановлення теплооснащення, а також будівельні роботи. Загалом ТОВ “Стікс оіл інжиніринг” з реєстрацією в Києві активно нарощує загальні обсяги держзамовлень. У 2017 році сума договорів склала понад 17 млн.грн, а в 2018 році - більше 34 млн.грн. “Улюблені” замовники - два теплоенерго: з Білої Церкви і Кременчука.

Друге місце за кількістю договорів та сумою посідає ТОВ “Регіон центр груп”: 3 договори, загальна сума - близько півтора мільйона гривень. Товар - деталі й обладнання для систем теплопостачання. За даними аналітичної системи youcontrol.com.ua, засновник і бенефіціар компанії зареєстрований у Донецьку.

ТОВ “Регіон центр груп” теж стрімко набирає сили в бізнесі: протягом 2018 року компанія збільшила обсяги держзамовлень у 10 разів, порівняно з попереднім роком. Загальна сума контрактів із бюджетними підприємствами - майже 6 млн.грн. Найкрупніші замовники - комунальні підприємства Горішніх Плавнів і Кременчука.

Третє місце у переліку найпопулярніших постачальників для КП “Теплоенерго” посідає кременчуцьке ТОВ “Аквапрайм” - 2 договори і 1,3 млн.грн загальна сума. Компанія торгує водопровідним та опалювальним обладнанням, робить повірку лічильників. У 2018 році ТОВ “Аквапрайм” співпрацювало з КП “Теплоенерго” і водоканалом Кременчука.

ТОВ "Інтер’єр плюс С" уклало два договори із КП “Теплоенерго”, обидва стосуються комунальної техніки. Компанія цікава тим, що була зареєстрована наприкінці 2017 року, а вже у 2018 активно працювала із комунальними та держустановами Кременчука. Загальна сума договорів склала 1,3 млн.грн.

Водоканал Зазвичай привертають багато уваги кременчужан закупівлі комунальних підприємств, чиї тарифи на послуги близькі усім споживачам. Трійка лідерів закупівель водоканалу виглядає наступним чином. Перше місце за вартістю договорів посідає ТОВ “Енергозберігаючі технології” : 5 угод на майже 6 млн.грн. Ця столична компанія постачає електрообладнання, забезпечує монтаж, ремонт і обслуговування техніки. ТОВ “Енергозберігаючі технології” працює понад 16 років, бюджетні замовники - здебільшого водоканали різних міст України. За останні три роки компанія збільшила суму держзамовлень з 5 млн.грн до 98 млн.грн. На другому місці за вартістю договорів ТОВ “ВТФ “Енергія тепла” з двома угодами на суму понад 4 млн.грн. Ця кременчуцька компанія із стажем 8 років і статутним капіталом 1000 грн почала співпрацю з водоканалом у минулому році. Інших бюджетних замовників ТОВ “ВТФ “Енергія тепла” не має. На третьому місці ПАТ “Крюківбудтехмонтаж” з угодою на суму 2,3 млн.грн. на будівництво споруд. Це перший контракт із бюджетним замовником, інших договорів у фірми не було. За кількістю договорів із водоканалом у лідери вийшли такі організації: ТОВ “Енергозберігаючі технології”, ТОВ “Кремелектро”, ТОВ “Інсталпласт”, ФОП Єзерський П.О., ТОВ “Хімлаборреактив”, ПП “Кристал плюс”, ТОВ “Ета”, ТОВ “Швейна фабрика “Лідер”, ПП “Остен”. Серед вказаних учасників торгів найбільші замовлення від різних бюджетних та комунальних установ отримують київське ТОВ “Хімлаборреактив” (772 млн.грн), кременчуцьке ТОВ “Кремелектро” (за рік - понад 32 млн.грн), ТОВ “Інсталпласт” з реєстрацією у Львівській області (27 млн.грн). Кременчуцьке ПП “Кристал плюс” має угоди тільки з одним замовником - водоканалом, постачав переважно комп’ютерне обладнання, загальна сума угод - майже 900 тис.грн.

Підприємства, що обслуговують дорожньо-транспортну інфраструктуру

Кременчуцьке тролейбусне управління

КТУ оприлюднило в системі Prozorro тільки закупівлі електричної енергії в ПАТ “Полтаваобленерго” на загальну суму понад 13 млн.грн та будматеріали, інструменти й обладнання від МП “Інтер’єр” на 350 тис.грн. Інші заплановані закупівлі КТУ провело без застосування електронної системи, хоча, відповідно до закону, зобов’язано оприлюднити звіти про укладені договори. Ми готуємо звернення до замовника з цього приводу.

ШРБУ Лідери договорів із ШРБУ за вартістю угод - це ПРАТ “Гірник”, що постачав щебінь і відсів, ПП “Монолітбудсервіс” (бетон, цемент, камінь), ТОВ “Югсталь” (сталевий прокат, труби). Найбільшу кількість договорів ШРБУ уклало із такими підприємцями і компаніями: ТОВ “Задля руху” (запчастини, матеріали), ФОП Єзерський П.О. (будматеріали, фарби), ТОВ “Будтехком” (запчастини, знаряддя).

КАТП-1628 Найбільша сума договору у КАТП-1628 із ДП “Укравтогаз”, що продає кременчуцьким комунальникам метан. Вартість договору - 1,3 млн.грн. На другому місці - ПП “Енергобудеко”, що будувало споруди для твердих побутових відходів. За рік було укладено 11 контрактів на суму майже мільйон гривень. Замикає трійку лідерів ТОВ “Укргалатрейд”, що постачає переважно автозапчастини та співпрацює виключно з КАТП-1628, інших бюджетних замовників не має. Загальна сума договорів у 2018 році - 560 тис.грн. За кількістю договорів з КАТП-1628 лідирують ПП “Енергобудеко”, ТОВ ““Укргалатрейд” та ПрАТ "Страхова компанія "Велтлінер".

Житлово-комунальна інфраструктура

Департамент ЖКГ Першість за вартістю угод з департаментом ЖКГ посідає кременчуцьке ТОВ “Будкомфорт ЛТД” - майже 8 млн.грн. Це безумовно хороший показник для компанії, що почала діяльність в 2016 році, має статутний фонд 1000 грн, зареєстрована в житловому будинку. ТОВ “Будкомфорт ЛТД” у 2018 році має бюджетні замовлення тільки від одного замовника - департаменту ЖКГ Кременчука. На другому місці за вартістю угод знаходиться ПП “Будмонтажпроект-17”, компанія з нульовим статутним капіталом, створена в 2017 році. ПП “Будмонтажпроект-17” та департамент ЖКГ уклали угод в 2018 році на загальну суму понад 6 млн.грн. Вид робіт - найчастіше ремонт тротуарів на вулицях Кременчука. Третє місце за вартістю угод посідає ТОВ “Полтавабудсервіс плюс”, профіль компанії - ремонт автодоріг. За кількістю угод з департаментом ЖКГ у лідери вийшли, знову ж таки, ПП “Будмонтажпроект-17”, ТОВ Будкомфорт ЛТД, а ще - кременчуцьке КП “Міськсвітло” та ПП “Кременчуцька ліфтова компанія”.

КВП “Управління капітального будівництва” Саме цей замовник оперує в Кременчуці чи не найбільшими сумами. Тож лідери закупівель від КВП “УКБ” отримали в 2018 році солідні замовлення. Наприклад, ТОВ “Європабуд” має 3 договори на суму понад 38 млн.грн: реконструкція Придніпровського парку (30 млн.грн), капітальний ремонт тротуарів по вулицях Соборній, Сердюка та Ген.Жадова (понад 8 млн. грн).

До речі, КВП “УКБ” замовляло роботи в Придніпровському парку і в 2016 році, і в 2017 році. Як вказує аналітичний ресурс http://z.texty.org.ua/seller/89394, тоді очікувана вартість договорів становила 22 млн.грн., а виконавцем теж вказано ТОВ “Європабуд”. На другому місці серед лідерів угод з КВП “УКБ” стоїть ПП "Кремінбуд", що має два договори на суму майже 17 млн.грн. Обидва договори пов’язані із реконструкцією Кременчуцького краєзнавчого музею. Третє місце посідає ПП "Будмонтажпроект-17" з договорами на загальну суму майже 8 млн.грн. Один з найбільших, на суму майже 5 млн.грн - це поліпшення технічного стану та благоустрій ставка в парку «Міський сад», роботи мають завершитися у червні 2019 року. Серед лідерів договорів за кількістю у переліку такі компанії: ПП "Будмонтажпроект-17", ТОВ “Європабуд”, ПП “Кремінбуд”, київське ТОВ “Проектна компанія Арг” (працює тільки з кременчуцькими бюджетними організаціями), ПП “Данкобуд” з реєстрацією у Світловодську, але виконує держзамовлення лише в Кременчуці.

Спецкомбінат ритуальних послуг

За вартістю договорів у лідери вийшли ТОВ “Адс трейд”, ПРАТ “Гірник” та ФОП Проданець І.М.

ТОВ “Адс трейд” у державних закупівлях Кременчука зустрічається часто. В минулому році загальна сума бюджетних замовлень цього ТОВ становила 9 млн.грн, у тому числі - будівництво на Свіштовському кладовищі меморіального сектору для почесних поховань воїнів, загиблих в зоні АТО. За даними порталу публічних фінансів, пройшло дві часткові оплати по договору. Термін завершення робіт у договорі не вказано. Крім цього, ТОВ “Адс трейд” вже мало завершити роботи з реконструкції та благоустрою скверу Ізюмова, що в районі перехрестя вулиць А.Маслова та І.Мазепи. У договорі вказано кінець грудня 2018 року, але роботи іще тривають.

У минулому році СКРП уклало з ПРАТ “Гірник” (Кохнівський кар’єр) 10 договорів на загальну суму понад 1 млн.грн, це здебільшого благоустрій братських могил.

На третьому місці за вартістю договорів ФОП Проданець І.М., що надавав послуги тільки СКРП, це обслуговування або ремонт на території кладовищ.

За кількістю договорів із СКРП лідерами стали ті ж самі підрядники - ПРАТ “Гірник”, ФОП Проданець І.М. та місцеве КП “Благоустрій Кременчука”.

КП “Благоустрій Кременчука” У трійку лідерів за вартістю договорів з КП “Благоустрій Кременчука” входять компанії, що активно співпрацюють з бюджетними замовниками. На першому місці - ФОП Дарійчук А.Ю., що отримав майже на півтора мільйона гривень замовлень від КП “Благоустрій Кременчука”. За даними системи https://clarity-project.info, 24-річний підприємець за час своєї діяльності загалом отримав 9 бюджетних замовлень на суму понад 4 млн.грн., усі - без тендерів і конкурсів. ФОП Дарійчук А.Ю. виконує ремонти будівель, покрівель, займається мощенням плитки.

Далі в топі лідерів - ПП “Соломон” з угодою на суму понад 1,3 млн.грн на будівництво ангару для зберігання автотранспорту по вул. Горького, 48/75. Наступний учасник рейтингу - ПП “Будмонтажпроект-17” із п’ятьма угодами на загальну суму майже мільйон гривень. За ці гроші КП “Благоустрій Кременчука” замовило будівництво чотирьох зупинок громадського транспорту по 82 тис.грн кожна та однієї системи автоматичного поливу клумб по проспекту Свободи за 600 тис.грн.

Замикає перелік лідерів ТОВ “Адс трейд” із сумою майже мільйон гривень. Це кошти на реконструкцію та облаштування скверу Ізюмова. В угодах вказано строк завершення робіт - до 31 грудня 2018 року, але будівництво ще триває.

За кількістю договорів у лідери вийшли такі підприємці і компанії. По-перше, ФОП Вовк В.А. (13 угод), це виготовлення металевих конструкцій зупинок, що їх почали встановлювати в Кременчуці. Вартість однієї становить 62-68 тис.грн. По-друге, ТОВ “Українська промислово-технічна проектна група”, що має 5 договорів на закупівлю господарської техніки (кущорізи, бензопили) або запчастин, миючих засобів. Третє місце за кількістю договорів посідає вже відоме ПП “Будмонтажпроект-17”.

Далі в переліку популярних партнерів КП “Благоустрій Кременчука” бачимо такі компанії: ТОВ "Дельта- СКЛ" (запчастини до авто і ремонт), ТОВ “Аграрник-запчастина” (шини і запчастини) , ТОВ “ТД Імперія”. Останнє має досвід співпраці тільки з КП “Благоустрій Кременчука”, воно виготовляло металеву конструкцію купола для фонтану, вартість договору становить 320 тис.грн.

КП “Міськсвітло”

Кременчуцька філія ПАТ "Полтаваобленерго" - лідер по кількості і вартості договорів із КП “Міськсвітло” (21 угода на суму понад 4 млн.грн.). Далі у рейтингу по вартості договорів ФОП Гирич В.М. та ТОВ "Комкон трафік" - у кожного сума договорів перевищує 700 тис.грн. Обидва постачають здебільшого електрообладнання або запчастини.

Підприємці і підприємства, що вийшли у лідери по кількості договорів із КП “Міськсвітло” - це МП "Інтер'єр", ПП "Кремавтопостач", ФОП Лебедєв М.Л. Перший учасник закупівель продавав електрозапчастини, другий - автозапчастини, третій - теж електрозапчастини.

Парки Кременчука

Парк Придніпровський

За кількістю договорів лідирує ФОП Єзерський П.О., з яким укладено 5 угод. Мабуть, це були господарчі товари. Однак, що саме купували в цього постачальника, визначити непросто через своєрідні формулювання предмету закупівлі: «товар», «знаряддя» без додаткових пояснень. Договори не опубліковані, тож перевірити специфікацію товарів та знарядь і реалістичність запропонованої ціни неможливо. Так само через неякісну підготовку документів неможливо зрозуміти, чи виправданою є купівля підмітальної щітки за 55 тис.грн. Два договори з цим постачальником укладені в грудні й мають дуже короткий термін виконання.

З чотирма постачальниками підписали по 3 договори: КАТП-1628 (вивезення сміття та нечистот, поливання насаджень), ТОВ “НВЦ Атракціон” (обстеження атракціонів, навчання персоналу), ФОП Шпак С.М. (ремонт атракціонів та запчастини до них), ФОП Костенко С.Ю. (забезпечення концертних заходів сценічним обладнанням).

По 2 договори парк уклав з ТОВ “Приватінвест” (купівля оргтехніки), ФОП Горобець С.В. (купівля металевих виробів), ПП “Олександр-гарант” (охорона), КП “Благоустрій Кременчука” (прибирання, підрізання дерев).

З ТОВ “Голландські троянди” укладений договір на постачання саджанців квітів на 199 900 грн.

Парк Миру

Комунальний заклад уклав лише один договір у 2018 році. Це угода про капітальний ремонт малої архітектурної форми з ПП “Грандбуд-К” . Сума договору зовсім трошки менша від “порога” й становить 199 603 грн. Фактична оплата - 200 000 грн. Слід зазначити, що підприємство-підрядник за останні три роки є фігурантом 140 судових справ, 131 з яких - кримінальні (за даними аналітичної системи youcontrol.com.ua). Справи пов’язані з діяльністю конвертаційних центрів та ухилянням від сплати податків.

Парк Крюківський

Парк у правобережній частині міста останнім часом активно оновлюється. Закупівлі комунальної установи стосуються охорони (договір з ТОВ “Охоронно-розшукове бюро “Безпека”), придбання стовпів для вуличного освітлення у ТОВ “НВФ Техвагонмаш”. У ФОП Яцини О.П. замовили проектну документацію за двома договорами майже на 22 тис. грн., а з ФОП Воловик О.М. підписали 2 угоди про технічний нагляд.

Привертає увагу закупівля в ТОВ “ЕМС” (відновлення електромереж): в один день, 18 квітня, було підписано 2 договори на загальну суму 202 тис.грн. У жовтні доп.угодами до обох договорів додали ще близько 24 тис. Така схема здійснення закупівлі наштовхує на думки про навмисне дроблення її вартості з метою уникнення тендеру й потребує додаткової перевірки.

Міський сад

Явних лідерів за кількістю закупівель немає. 2 договори на закупівлю кущів та квітів укладено з ФОП Погрібна Ю.І., з усіма іншими - по одному договору. Найдорожчими виявилися закупівлі техніки - у ФОП Кириченка Г.Г. купили трактор за 198 600, а у фізичної особи (навіть не підприємця) Радіонова А.В. – автомобіль за 199 000 грн.

Парк Кагамлицький

Уклав 4 договори з ТОВ “Охоронно-розшукове бюро “Безпека” на охорону території, 2 договори з КАТП-1628 на вивезення нечистот та відходів. З ФОП Губою М.О. уклали 3 договори на купівлю дерев і саджанців, а з ТОВ “Дитячі та спортивні майданчики” - на придбання ігрового комплексу. Однак проплати по договорах з останніми двома підрядниками здійснені не були. Це означає або помилкове оприлюднення договорів, або неправомірне їх підписання і відхилення казначейством на цій підставі.

Щоб показати алгоритм витрачання бюджетних коштів, активісти ГО КІПЦ “Європейський клуб” записали відео, яке ви можете переглянути.

 

Матеріал підготовлено аналітиками ГО “Кременчуцький інформаційно-просвітницький центр “Європейський клуб” за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у межах проекту “Моніторинг закупівель зі сфери соціальної інфраструктури та комунальних послуг у Кременчуці”. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду «Відродження».

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться