Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Неділя, 19 Вересня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Як будемо лікуватися із 1 квітня: перелік безплатних медичних послуг та вартість компенсованих

 

26 березня 2020 13:30

Починається медреформа вторинної ланки.

19 тис грн – на лікування інсульту та 16 тис грн – інфаркту. Такі суми від держави незабаром отримає лікарня, а не платитиме зі своєї кишені пацієнт. Із 1 квітня в Україні стартує, напевно, найбільш масштабний етап реформи охорони здоров'я – реалізація програми державних медичних гарантій.

За направленням лікаря пацієнти зможуть отримати понад 20 медичних послуг безкоштовно як на первинному (сімейний лікар), вторинному (спеціалісти та стаціонар), так і на третинному рівні (високоспеціалізована допомога). Також ідеться про екстрену та психіатричну допомогу. Тож, яким чином зміниться медичне обслуговування українців, за що заплатить держава, а за що – самі пацієнти? Кременчуцька газета розбиралася у цих питаннях.

Місцеві лікарні вже укладають договори з Національною службою здоров’я України (як у свій час це зробили Центри первинної медико-санітарної допомоги, де працюють сімейні лікарі), аби з першого квітня у медустановах запрацювала програма медичних гарантій, і вони почали отримувати кошти за кожен випадок лікування пацієнта.

Як розповіла під час нещодавнього засідання ради підгоспітального округу віце-мерка Кременчука Ольга Усанова, з першого квітня лікувальні установи змінять умови фінансування, тобто здійснюватися воно буде коштом Національної служби здоров’я України, і головна ідея цього процесу полягає в тому, що кошти спрямують на лікування пацієнтів, а не як раніше – на утримання медзакладів. Тобто, згідно з нововведеннями, українці отримають право лікуватися за гроші бюджету, без «подяк» лікарям. «Дякувати» медикам, в теорії, буде сама держава.

5 пріоритетних напрямків

Програма медичних гарантій — це перелік медичних послуг, які пацієнт зможе гарантовано отримати безкоштовно. Вона включає первинну, амбулаторно-поліклінічну, стаціонарну, екстрену, паліативну медичну допомогу, медичну реабілітацію та програму відшкодування лікарських засобів («Доступні ліки»).

Серед цього переліку фахівці виділили 5 пріоритетних послуг (це стани та хвороби, які найбільше впливають на тривалість і якість життя), і які Національна служба здоров’я (НСЗУ) оплатить за підвищеним тарифом. Пріоритетами стали: лікування гострого інфаркту міокарда, гострого мозкового інсульту, допомога при пологах, неонатальна допомога та ендоскопічні обстеження для ранньої діагностики онкозахворювань. Лікарня чи поліклініка, яка захотіла надавати пріоритетні послуги і уклала договір з НСЗУ, має відповідати переліку вимог для таких послуг. Серед них – наявність необхідного обладнання, ліків і лікарів.

Медичні послуги, які пацієнт отримає безкоштовно за направленням лікаря

Порядок реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2020 році включає такі тарифи (приклад):

– 4 тис 563 грн 64 коп: базова ставка за проліковані випадки, які включено до пакетів «Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах» та «Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій». Тариф встановлюється як комбінація глобальної та базової ставок на пролікований випадок, до якої застосовуються вагові коефіцієнти, що враховують складність клінічних випадків та інтенсивність використання ресурсів;

– 19 тис 332 грн 31 коп: тариф з надання медичної допомоги при гострому мозковому інсульті в стаціонарних умовах (ставка на пролікований випадок);

– 16 тис 001 грн 43 коп: тариф з надання медичної допомоги при гострому інфаркті міокарда в стаціонарних умовах (ставка на пролікований випадок);

– 8 тис 136 грн 03 коп: тариф на пологи, передбачені специфікаціями;

– від 26 тис 087 грн 72 коп до 98 тис 533 грн 82 коп: тариф з надання медичної допомоги новонародженим у складних неонатальних випадках (залежно від складності наданої медичної послуги);

- 7 тис 406 грн 40 коп: психіатрична допомога дорослим і дітям;

- 1 тис 500 грн 05 коп: діагностика, лікування та супровід осіб з ВІЛ;

- 204 грн 12 коп: мамографія;

- 1 тис 965 грн 60 коп: гістероскопія;

- 943 грн 92 коп: колоноскопія;

- 968 грн 96 коп: бронхоскопія;

- 802 грн 44 коп: цистоскопія;

- 6 тис 554 грн 73 коп: медреабілітація дорослих та дітей віком від трьох років з ураженням нервової системи;

- 6 тис 554 грн 73 коп: медреабілітація дорослих та дітей віком від трьох років з ураженням опорно-рухового апарату;

- 9 тис 832 грн 05 коп: мобільна паліативна меддопомога дорослим та дітям;

- 7 тис 865 грн 64 коп: стаціонарна паліативна меддопомога доросли та дітям.

(Вартість послуги може коригуватися)

Алгоритм дій пацієнта

Аби пересічний українець зміг скористатися перевагами програми державних медичних гарантій, у пацієнта повинна бути укладена декларація зі своїм сімейним лікарем або педіатром. Такий документ можна підписати в будь-який момент.

Наступний крок – електронне направлення. Його може дати сімейний або лікуючий лікар. За допомоги цього направлення НСЗУ бачитиме в системі, на яку операцію, консультацію лікар направив пацієнта. Коли пацієнт захоче отримати цю послугу, вони будуть знати, куди і кому за нього заплатити гроші. Кожен пацієнт із електронним направленням зможе абсолютно вільно вибирати, в якій лікарні це направлення акцептувати. Це не буде залежати ні від прописки, ні від міста. Головне, щоб лікарня мала контракт із НСЗУ.

Без електронного направлення можна буде звернутися до стоматолога, гінеколога, онколога і психіатра.

За що може заплатити пацієнт

Якщо сімейний лікар направляє до спеціалізованого лікаря, то пацієнт сам вибирає, до кого піде. Можна вибрати й лікаря з приватної клініки. Якщо лікарня підписала договір з НСЗУ, то консультацію і лікування оплатить держава. Саме в цьому договорі прописано, що Нацслужба заплатить за лікування пацієнта, а клініка не візьме з нього за це гроші. А якщо в лікарні попросять доплатити або докупити щось, у НСЗУ радять телефонувати на гарячу лінію 16-77.

При цьому голова відділу комунікацій Нацслужби здоров'я України Тетяна Бойко в ефірі телеканалу «1+1» розповіла, що українець із власної кишені може сплачувати за офіційним прайсом лікарні немедичні послуги, сервісні. Наприклад, за пологи за все необхідне сплатила Національна служба здоров’я, але якщо породілля хоче палату підвищеного комфорту або більш якісне харчування, це може бути офіційним прайсом у лікарні.

Голова департаменту комунікації НСЗУ також додала, що українці будуть оплачувати самостійно стоматологічні послуги, якщо це не термінова допомога, і пацієнт – не дитина. Також доведеться заплатити і за гарантовано безкоштовні послуги, якщо пацієнти не підписали декларацію із сімейним лікарем або не отримали направлення.

Віце-мерка Кременчука Ольга Усанова говорить, що пацієнт має бути готовий заплатити кошти за ті ліки, за які не платитиме держава. Вона навела один із прикладів того, де пацієнт може сплатити кошти.

«Вам призначили ліки, які не прописані в послузі, яку оплатить Нацслужба здоров’я. Тоді пацієнт сам їх купуватиме. Про це йому говоритиме лікар», – пояснила віце-мерка.

А ось що робити, коли, наприклад, при гострому інфаркті одному пацієнту варто ставити один, а іншому – 5 стентів, керівники міста ще не знають: чи то лікарня сама урегульовуватиме питання, як бути, чи то пацієнт, якому слід ставити більше стентів, заплатить за це. Зараз це питання ще з’ясовуватимуть у Нацслужбі здоров’я (НСЗУ).

Які медпослуги хочуть запланувати кременчуцькі медустанови для контрактування з НСЗУ в рамках Програми медичних гарантій

Поліпшена матеріально-технічна база, сучасне обладнання та кваліфікований медичний персонал дозволили по медичним підприємствам Південного підокругу запланувати наступні пакети послуг для контрактування з НСЗУ в рамках Програми медичних гарантій:

КНМП «Кременчуцька перша міська лікарня ім. О.Т. Богаєвського»

1. Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах.

2. Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій.

3. Медична допомога при гострому мозковому інсульті.

4. Амбулаторна вторинна (спеціалізована) та третинна (високоспеціалізована) медична допомога дорослим та дітям, включаючи медичну реабілітацію та стоматологічну допомогу.

5. Езофагогастродуоденоскопія (діагностична/з ендоскопічною маніпуляцією).

6. Колоноскопія (діагностична/з ендоскопічною маніпуляцією).

7. Бронхоскопія (діагностична/з ендоскопічною маніпуляцією).

КНМП «Кременчуцька міська дитяча лікарня»:

1. Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах.

2. Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій.

3. Амбулаторна вторинна (спеціалізована) та третинна (високоспеціалізована) медична допомога дорослим та дітям, включаючи медичну реабілітацію та стоматологічну допомогу.

4. Стаціонарна паліативна медична допомога дорослим та дітям.

КНМП «Лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька»:

1. Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах.

2. Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій.

3. Медична допомога при гострому інфаркті міокарда.

4. Амбулаторна вторинна (спеціалізована) та третинна (високоспеціалізована) медична допомога дорослим та дітям, включаючи медичну реабілітацію та стоматологічну допомогу.

5. Гістероскопія (діагностична/з ендоскопічною маніпуляцією).

6. Езофагогастродуоденоскопія (діагностична/з ендоскопічною маніпуляцією).

7. Колоноскопія (діагностична/з ендоскопічною маніпуляцією).

8. Цистоскопія (діагностична/з ендоскопічною маніпуляцією).

9. Діагностика, лікування та супровід осіб із вірусом імунодефіциту людини.

КНМП «Кременчуцька міська лікарня «Правобережна»:

1. Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах.

2. Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій.

3. Медична допомога при пологах.

4. Амбулаторна вторинна (спеціалізована) та третинна (високоспеціалізована) медична допомога дорослим та дітям, включаючи медичну реабілітацію та стоматологічну допомогу.

5. Гістероскопія (діагностична/з ендоскопічною маніпуляцією).

6. Езофагогастродуоденоскопія (діагностична/з ендоскопічною   маніпуляцією).

7. Колоноскопія (діагностична/з ендоскопічною маніпуляцією).

8. Цистоскопія діагностична/з ендоскопічною маніпуляцією).

9. Стаціонарна паліативна медична допомога дорослим та дітям.

КНМП «Лікарня відновного лікування»:

1. Медична реабілітація дорослих та дітей від трьох років з ураженням опорно-рухового апарату.

2. Медична реабілітація дорослих та дітей від трьох років з ураженням нервової системи.

КНМП «Міська дитяча стоматологічна поліклініка»:

1. Амбулаторна вторинна (спеціалізована) та третинна (високоспеціалізована) медична допомога дорослим та дітям, включаючи медичну реабілітацію та стоматологічну допомогу.

КНМП «Кременчуцький міський стоматологічний центр»:

1. Амбулаторна вторинна (спеціалізована) та третинна (високоспеціалізована) медична допомога дорослим та дітям, включаючи медичну реабілітацію та стоматологічну допомогу.

КНМП «Кременчуцький перинатальний центр ІІ рівня»:

1. Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах.

2. Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій.

3. Медична допомога при пологах.

4. Медична допомога новонародженим у складних неонатальних випадках.

5. Амбулаторна вторинна (спеціалізована) та третинна (високоспеціалізована) медична допомога дорослим та дітям, включаючи медичну реабілітацію та стоматологічну допомогу.

6. Мамографія грудних залоз.

7. Гістероскопія (діагностична/з ендоскопічною маніпуляцією).

КМП «Лікарня ПРИДНІПРОВСЬКА»:

1. Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах.

2. Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій.

3. Амбулаторна вторинна (спеціалізована) та третинна (високоспеціалізована) медична допомога дорослим та дітям, включаючи медичну реабілітацію та стоматологічну допомогу.

4. Гістероскопія (діагностична/з ендоскопічною маніпуляцією).

5. Езофагогастродуоденоскопія (діагностична/з ендоскопічною   маніпуляцією).

6. Колоноскопія (діагностична/з ендоскопічною маніпуляцією).

7. Цистоскопія діагностична/з ендоскопічною маніпуляцією).

8. Діагностика, лікування та супровід осіб із вірусом імунодефіциту людини діагностика, лікування та супровід осіб із вірусом імунодефіциту людини.

КП «Кременчуцький обласний клінічний шпиталь для ветеранів війни» Полтавської області:

1. Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій.

2. Амбулаторна вторинна (спеціалізована) та третинна (високоспеціалізована) медична допомога дорослим та дітям, включаючи медичну реабілітацію та стоматологічну допомогу.

3. Стаціонарна паліативна медична допомога дорослим та дітям.

4. Мобільна паліативна медична допомога дорослим і дітям.

5. Медична реабілітація дорослих та дітей від трьох років з ураженням опорно-рухового апарату.

6. Медична реабілітація дорослих та дітей від трьох років з ураженням нервової системи.

КП «Кременчуцький обласний онкологічний диспансер Полтавської обласної ради»:

1. Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах.

2. Амбулаторна вторинна (спеціалізована) та третинна (високоспеціалізована) медична допомога дорослим та дітям, включаючи медичну реабілітацію та стоматологічну допомогу.

3. Гістероскопія (діагностична/з ендоскопічною маніпуляцією).

4. Езофагогастродуоденоскопія (діагностична/з ендоскопічною маніпуляцією).

5. Колоноскопія (діагностична/з ендоскопічною маніпуляцією).

6. Діагностика та хіміотерапевтичне лікування онкологічних захворювань у дорослих та дітей діагностика та хіміотерапевтичне лікування онкологічних захворювань у дорослих та дітей.

Кременчуцький відокремлений структурний підрозділ комунального підприємства «Полтавський обласний наркологічний диспансер Полтавської обласної ради»:

1. Амбулаторна вторинна (спеціалізована) та третинна (високоспеціалізована) медична допомога дорослим та дітям, включаючи медичну реабілітацію та стоматологічну допомогу.

2. Психіатрична допомога дорослим та дітям.

3. Діагностика, лікування та супровід осіб із вірусом імунодефіциту людини.

4. Лікування осіб із психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів із використанням препаратів замісної підтримувальної терапії.

КП «Полтавський обласний клінічний протитуберкульозний диспансер Полтавської обласної ради» :

1. Амбулаторна вторинна (спеціалізована) та третинна (високоспеціалізована) медична допомога дорослим та дітям, включаючи медичну реабілітацію та стоматологічну допомогу.

2. Діагностика та лікування дорослих та дітей із туберкульозом.

3. Діагностика, лікування та супровід осіб із вірусом імунодефіциту людини.

КНМП «Кременчуцька ЦРЛ»:

1. Колоноскопія (діагностична/з ендоскопічною маніпуляцією).

2. Езофагогастродуоденоскопія (діагностична/з ендоскопічною маніпуляцією).

3. Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах.

4. Амбулаторна вторинна (спеціалізована) та третинна (високоспеціалізована) медична допомога дорослим та дітям, включаючи медичну реабілітацію та стоматологічну допомогу.

5. Гістероскопія (діагностична/з ендоскопічною маніпуляцією).

6. Цистоскопія (діагностична/з ендоскопічною маніпуляцією).

7. Діагностика та лікування дорослих та дітей із туберкульозом.

8. Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій.

9. Діагностика, лікування та супровід осіб із вірусом імунодефіциту людини.

Нагадаємо, з 1 квітня з пацієнта лікарі, як би їм цього не хотілося, не зможуть брати кошти за ті послуги, які оплатить держава.

Нововведення в галузі змусять нервувати і кременчуцьких пацієнтів.

 

Олег Булашев

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Ми в Telegram

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися