Кременчуцька газета
Середа, 7 Червня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Як лікарні Полтавщини готові до впровадження програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2023 році

20 березня 2023 18:00

Офіційно.

Сьогодні на нараді у начальника Полтавської облвійськадміністрації Дмитра Луніна з питання про стан готовності комунальних некомерційних підприємств первинного, вторинного та третинного рівнів надання медичної допомоги області до впровадження програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2023 році доповідав директор Департаменту охорони здоров’я обласної військової адміністрації Віктор Лисак.

Він заявив, що постановою Кабінету Міністрів України затверджено Порядок реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2023 році.

Запланований бюджет на програму державних гарантій медичного обслуговування населення у 2023 році (далі – Програма) становить понад 142 млрд грн, у тому числі 4,7 млн грн – на реімбурсацію лікарських засобів.

У новому році Програма сфокусована на потребах пацієнта, викликаних війною. Для медичних закладів на окупованих територіях та в зоні бойових дій передбачені окремі пакети.

Попри війну та обмежені ресурси обсяги гарантованих медичних послуг для українців не зменшено. Програма охоплює всі основні види медичної допомоги: первинну, спеціалізовану та високоспеціалізовану, екстрену, паліативну та медичну реабілітацію. А також медичну допомогу дітям віком до 16 років та допомогу при вагітності та пологах.

Програма не лише зберігає стійкість, а й розвивається й відповідає на виклики війни. Одним із пріоритетів у 2023 році є медична реабілітація. Таким чином, з’являється стимул для розвитку потужних реабілітаційних закладів, де пацієнт зможе отримати комплексні послуги з реабілітації. Також отримати психологічну підтримку жителі області можуть просто у свого сімейного лікаря. Лікарі первинної ланки уже проходять відповідну підготовку, і все більше закладів укладають договір на новий пакет послуг.

Загалом у Програмі передбачено 39 пакетів послуг. Серед них нові – „Секційне дослідженняˮ, пакети для медичних закладів на окупованих територіях та в зоні бойових дій. Здійснено розмежування стаціонарної та амбулаторної реабілітаційної допомоги. За амбулаторні реабілітаційні послуги Національна служба здоров’я України сплачуватиме 10 820 грн, за стаціонарні – 19 769 грн. під час надання реабілітаційних послуг за одним напрямом реабілітації. Якщо пацієнт отримує реабілітаційні послуги одночасно за кількома напрямами, то ставка становитиме 33 607 грн.

Пріоритетом у Програмі залишається охорона материнства та дитинства. Збережений пакет „Медична реабілітація немовлят, які народилися передчасно та/або хворими, протягом перших трьох років життяˮ. За надані послуги медичні заклади отримуватимуть 10 820 грн. За одним із найвищих тарифів у Програмі оплачуватиметься неонатальна допомога – 135 тис грн. Максимальний тариф становитиме 162 тис. грн за лікування недоношених дітей у перинатальних центрах ІІІ рівня.

Тариф за медичну допомогу при пологах становить 15 137 грн. А для закладів, які надаватимуть комплексні медичні послуги матері й дитині, тариф становить майже 20 тис грн.

Збережено також тарифи на лікування онкологічних захворювань. За хіміотерапевтичне лікування заклади отримають 36 тис. грн, а за лікування дітей від онкологічних хвороб Національна служба здоров’я України сплачуватиме закладам до 131 тис. грн. Тариф за лікування онкогематологічних захворювань становить 74 тис. грн. Пріоритетними також залишаються 6 досліджень для раннього виявлення онкопатології.

Особлива увага приділена психологічній допомозі. Зокрема діє пакет психологічної підтримки на первинному рівні, впроваджений у 2022 році. Підвищено тариф на стаціонарну психіатричну допомогу до 13 151 грн.

Програма реімбурсації „Доступні лікиˮ продовжує розширюватися. До неї входять імуносупресивні препарати, тест-смужки для інсулінозалежних та знеболювальні засоби для паліативних хворих.

Ставка за категоріями працівників становить: для керівників медичних закладів та керівників структурних підрозділів – 26 000 грн, для лікарів (крім інтернів) та спеціалістів із вищою немедичною освітою, які допущені до медичної діяльності в медичних закладах, – 20 000 грн, для середнього медперсоналу – 13 500 грн; для інших працівників та інтернів – 6700 грн.

В області в 2023 році укладено 229 договорів із 140 надавачами послуг на загальну суму 5 090 674 924.86 грн, із них: надавачів первинної медичної допомоги – 83 (47 – комунальних некомерційних підприємств, 9 – товариств з обмеженою відповідальністю, 27 – фізичних осіб підприємців), надавачів спеціалізованої медичної допомоги – 98 (86 – комунальних некомерційних підприємств, 4 – товариства з обмеженою відповідальністю).

Порівняно з 2022 роком додано 9 нових контрагентів: комунальних підприємств – 1, приватний – 3, фізичних осіб-підприємців – 5.

У стадії реорганізації перебувають 3 заклади. Комунальне підприємство „Полтавський обласний клінічний госпіталь для ветеранів війни Полтавської обласної радиˮ приєднується до Комунального підприємства „Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М.В.Скліфосовського Полтавської обласної радиˮ (рішення сесії Полтавської обласної ради від 23.12.22 № 545). Комунальне підприємство „Полтавський обласний клінічний шкірно-венерологічний диспансерˮ приєднується до Комунального підприємства „Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М.В.Скліфосовського Полтавської обласної радиˮ (рішення сесії Полтавської обласної ради від 23.12.22 № 546). Комунальне некомерційне медичне підприємство „Кременчуцький міський стоматологічний центрˮ приєднується до Комунального некомерційного медичного підприємства „Лікарня інтенсивного лікування „Кременчуцькаˮ (рішення сесії Кременчуцької міської ради від 18.11.2022).

Знаходяться у стадії контрактування на 51 пакет „Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомогиˮ 14 закладів охорони здоровʼя, із них підтверджено пропозиції – 11.

Із 10.03.2023 відкрито тендери на внесення змін до чинного договору щодо місця надання послуг, реорганізації, відповідності додатковим умовам.

Подано пропозиції на розширення місць надання послуг щодо Комунального підприємства „Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М.В.Скліфосовського Полтавської обласної радиˮ (9, 4, 47 пакети), Комунального некомерційного медичного підприємства „Правобережнаˮ (9 пакет), Комунального некомерційного медичного підприємства „Кременчуцька перша міська лікарня ім. О.Т.Богаєвськогоˮ, Комунального підприємства „Полтавський обласний Центр терапії залежностей Полтавської обласної радиˮ  (9 пакет), Комунального некомерційного медичного підприємства „Лікарня інтенсивного лікування Кременчуцькаˮ (9, 13, 14 пакети), Комунального некомерційного підприємства „Центр первинної медико-санітарної допомоги Пришибської селищної радиˮ (41 пакет), Комунального некомерційного підприємства „Центр первинної медико-санітарної допомогиˮ Заводської міської ради (41 пакет).

За програмою реімбурсації укладено договори з 62 аптечними закладами, із них за напрямками: доступні ліки – 62, інсулін безоплатний або з доплатою / нецукровий діабет – 60, розлади психіки та поведінки – 61, хвороба Паркінсона – 59, імуносупресивні препарати – 49.

На сьогодні комунальні некомерційні медичні підприємства первинного, вторинного та третинного рівнів надання медичної допомоги області готові та впроваджують Програму.

Нагадаємо, Не кінець світу: як та де онкохворим кременчужанам лікуватися у воєнний час

Доступні ліки: які медичні препарати можна отримати безоплатно або з частковою оплатою

 

Олег Булашев 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися