Кременчугская газета
Воскресенье, 23 Сентября 2018 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Кому вигідно? Кременчуцькі тротуари ремонтують по кілька разів тими ж підрядниками, домовляючись без торгів

12 марта 2018

Як кременчуцьке УЖКГ один «предмет закупівлі» ділить на кілька частин.

Громадська организація «Кременчуцький антикорупційний центр» звернула увагу – як міське УЖКГ розтрачає мільйони на невеликі ремонти. Що цікаво – зазначають антикорівці у Фейсбук - витрачання без будь-якого бажання економити. Адже тендерні процедури з підрядником укладалися за допорогові задля початку торгів ціни. 

Увага антикорівців  сфокусувалась на:

-  капітальних ремонтах тротуарів по вул. 29 Вересня від вул. Ігоря Сердюка до вул. Івана Мазепи на суму 1 398 230 грн, де виконавувати ремонт домовилися з ПП «Будмонтажпроект-17» (дата укладення 08 грудня 2017 року);

-  на капітальному ремонті тротуарів по проспекту Лесі Українки від пров. Грозненського до вул. Тараса Бульби на суму 1 266 047 грн, де виконавцем став ПП «Будівельний двір», (дата укладення 19 грудня 2017 року).  

Журналісти зауважують, згідно даних системи «YouControl», керівником та засновником ПП «Будмонтажпроект-17» є Сергій Галата; власником ПП «Будівельний двір» є Душка Руслан Володимирович, проте ще до 10.03.2017 р. засновників було двоє – Гречин Володимир Юрійович та Терещенко Костянтин Олександрович.

«Якби суми були надпороговими, необхідно було б проводити процедуру відкритих торгів, і в ході аукціону визначати переможця, який запропонує найменшу ціну. Проте, можливо, виділених бюджетних коштів було достатньо для повного виконання робіт і більше витрачати було не потрібно (надалі з’ясується, що ще й як потрібно).
Обидва укладених договори передбачали виконання капітального ремонту до кінця 2017 року, отже вказані роботи по даним угодам мають бути завершені»,
- пояснюють дослідники.

Однак буквально через два місяці Управління ЖКГ знову укладає договори підряду стосовно капітального ремонту за тими ж тротуарами, лише позначає це як «виконання частини робіт».

«Формулювання на кшталт «виконання частини робіт по об’єкту», хоча об’єкти аналогічні з тими, щодо яких було укладено договори у грудні 2017 року, не досить коректні (якщо не сказати більше - незаконні) – що це за частини робіт, які по ціні майже наздоганяють першочергові капремонти? Логічна причина укладення вказаних угод також не досить зрозуміла – адже з моменту завершення робіт по попереднім договорам не пройшло і 2-х місяців», - зауважують вони.

Тож виходить, що один і той самий замовник укладає з одними і тими самими виконавцями по два прямих договори (адже у всіх випадках суми допорогові).

«Керуючись нормами чинного законодавства, з огляду на вказані вище обставини, в обох випадках мали б бути проведені відкриті торги з аукціонами», - наголошують антикорівці на важливості та доцільності тендерних процедур, які могли б заощадити кошти міськвиконкому.

Та зауважують: подібна тенденція щодо поділу предмета закупівлі на частини може перерости в досить хворобливу звичку. Цікаво, наскільки дана звичка «не заощаджень» вигідна окремим чиновникам? Про «розбазарювання» міських коштів на подібні «домовленості» говорити, нажаль, зайве.

Нагадаємо, Кременчук «економний»: місто закупить нові гірлянди для ялинки у 2019 році.

Майже всі школи Кременчука обрали лише одне юридичне підприємство, яке пов'язують з депутатом Плескуном.

 

Аріна Алініна

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
Конкурсы
  • Переможців конкурсу "Перший раз - в перший клас" нагороджено

    Малеча задоволена. А ми ще раз вітаємо переможців та всіх учасників!

    Сьогодні у офісі страхової компанії «Мега-Поліс» відбулось нагородження трьох переможців фотоконкурсу «Перший раз – в перший клас».

    Нагадаємо, цей конкурс Кременчуцька газета проводила спільно з партнерами до Дня знань  і саме наші партнери визначили трьох переможців.

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться