Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вівторок, 19 Січня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Їх не наздогнати: рівень середніх зарплат в містах та районах Полтавщини

10 червня 2019

Горішні Плавні – перші у рейтингу зарплат в області. А ось влада Кременчука явно недопрацьовує у питанні допомоги підприємствам, а звідси й нижчі, ніж у сусідніх містах, зарплати. Влада спільно з бізнесом повинна стимулювати залучення інвестицій у підприємства і інфраструктуру, які дозволять підвищити продуктивність праці і збільшити доходи країни.

Держстат оприлюднив дані щодо соціально - економічного розвитку Полтавської області за І квартал 2019 року.

У цих даних Кременчуцька газета вирішила вивчити позицію – розмір середньої зарплати у містах та районах області.

Горішні Плавні – перші у рейтингу зарплат в області. Середньомісячна заробітна плата штатних працівників у місті за I квартал 2019 року складає 14 тис 140 грн. Це на 56,4 % більше від середнього показника по Полтавській області (9 тис 40 грн), на 46,8 % вище за середню заробітну плату по Україні (9 тис 629 грн).

Для порівняння: в Полтаві середня заробітна плата становить 9 тис 276 грн, у Кременчуці – 10 тис 100 грн, в  Миргороді – 7 тис 487 грн, в Лубнах – 6 тис 673 грн, в Гадячі – 6 тис 977 грн.

Тож, влада Кременчука явно недопрацьовує у питанні допомоги підприємствам, а звідси й нижчі, ніж у сусідніх містах, зарплати. Влада спільно з бізнесом повинна стимулювати залучення інвестицій у підприємства та інфраструктуру, які дозволять підвищити продуктивність праці і збільшити доходи країни.

Загалом, протягом останніх років в економіці міста Горішні Плавні простежується позитивна динаміка розвитку господарського комплексу.

Як каже мер міста Дмитро Биков, про розвиток міста свідчать такі факти: збільшення розміру середньомісячної заробітної плати, обсягу реалізованої промислової продукції, капітальних інвестицій тощо.

«Згідно з розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 5.04.2019 № 257 кожного кварталу проводиться оцінка результатів діяльності державних адміністрацій і міськвиконкомів міст обласного значення. Відповідно до цієї оцінки наше місто посіло загальне 1 місце, м. Полтава - 3 місце, м. Кременчук – 2 місце за результатами січня – березня 2019 року серед міст обласного значення. Загальне місце визначалось після визначення рейтингу за окремими напрямами діяльності, такими як: «Економічна ефективність», «Фінансова самодостатність», «Населення та ринок праці», «Житлово-комунальне господарство», «Доступність та якість послуг у сфері освіти, охорони здоров’я».

У таких найголовніших сферах, як «Економічна ефективність»,  «Фінансова самодостатність» та «Населення та ринок праці» наше місто впевнено посіло 1 місце. У сфері «Житлово-комунальне господарство» наше місто посіло 3-4 місце. У сфері «Доступність та якість послуг у сфері освіти, охорони здоров’я» наше місто посіло 2 місце»,- каже пан Биков.

Поки в Горішніх Плавнях є чим пишатися, молода команда Віталія Малецького закуповує білоруські МАЗи замість вітчизняних КрАЗів, а нардеп-кнопкодав Юрій Шаповалов (працюючи у транспортному комітеті парламенту) лише на словах допомагає Крюківському вагонобудівному заводу. На справі ж – майже нічого, крім обіцянок.

Отакої: зарплати в Горішніх Плавнях набагато вищі, ніж у Кременчуці.

 

 

Олег Булашев 

 

 

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися